Przygotuj się do egzaminów Cambridge English

Egzaminy Cambridge English organizowane są przez Uniwersytet Cambridge w Wielkiej Brytanii. Co roku bierze w nich udział ponad pięć milionów osób uczących się języków z ponad 130 krajów. Nasz przewodnik pomoże odpowiedzieć na wszystkie pytania i pokaże, który egzamin Cambridge English mogą być dla Ciebie odpowiednie. Przygotuj się do egzaminów Cambridge English razem z nami!

Jakie są egzaminy Cambridge English?

Oferta egzaminów jest zróżnicowana, egzaminy są podzielone na trzy grupy: ogólne i skierowane do uczniów szkół wyższych, egzaminy dla biznesu i egzaminy szkolne. Każdy egzamin odpowiada poziomom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego od A1 do C2.

Cambridge English – egzaminy ogólne i skierowane do uczniów szkół wyższych

Egzaminy Cambridge English ogólne i skierowane do uczniów szkół wyższych składają się z trzech do czterech stron i można podejść do egzaminu na papierze lub na komputerze.

A2 Key

KET, A2 key, jest egzaminem na poziomie podstawowym z języka angielskiego i pokazuje, że możesz używać tego języka w prostych sytuacjach. Obejmuje wszystkie umiejętności językowe (czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie) i trwa około 2 godzin.

B1 Preliminary

B1 Preliminary, wcześniej znany jako PET, trwa około 2 godzin i 20 minut. Pokazuje, że możesz używać języka angielskiego w różnych sytuacjach codziennego życia i opanowałeś podstawy.

B2 First

B2 First także nazywany Cambridge English: First (FCE) jest najpopularniejszym egzaminem. Jest on akceptowany przez wiele firm i instytucji edukacyjnych na całym świecie. Pokazuje, że możesz mieszkać i pracować w kraju anglojęzycznym. Ponadto pokazuje, że możesz brać udział w kursach prowadzonych w języku angielskim. Trwa około 3,5 godziny.

C1 Advanced

Znany również jako Cambridge English: Advanced (CAE) odpowiada poziomowi C1, czyli zaawansowanemu, to kwalifikacje, których poszukują pracodawcy lub uniwersytety. Na całym świecie istnieje ponad 8000 firm, instytucji edukacyjnych i rządowych, które akceptują ten certyfikat jako dowód osiągnięcia wysokiego poziomu w nauce języka angielskiego. Egzamin trwa około 4 godziny.

C2 Proficiency

Najwyższy poziom wśród egzaminów Cambridge English ma CPE, czyli C2 Proficiency. Pokazuje on, że potrafisz komunikować się w sposób płynny w języku angielskim w środowisku akademickim lub z osobami z wyższego szczebla zarządzania. Egzamin trwa około 4 godziny.

Cambridge English – egzaminy dla biznesu

Treść tych egzaminów opiera się na tematach codziennej pracy i zadaniach biznesowych, a można go napisać w formie papierowej lub na komputerze. Każdy egzamin ma od trzech do czterech kartek papieru.

B1 Business Preliminary

Ten egzamin, wcześniej znany jako Cambridge English: Business Preliminary lub BEC Preliminary, pomaga w zdobyciu umiejętności językowych w biznesie w języku angielskim. Opiera się na tematach z codziennej pracy i zadaniach biznesowych oraz rozwija umiejętności w zakresie języka angielskiego w biznesie. Długość egzaminu wynosi około 2 godzin i 20 minut.

B2 Business Vantage

BEC Vantage, B2 Business Vantage, pokazuje wszystkim, że jesteś gotowy do pracy w biznesie międzynarodowym. Ponadto może pomóc w znalezieniu nowych miejsc pracy lub w rozwoju kariery międzynarodowej. Test trwa około 2 godzin i 40 minut.

C1 Business Higher

C1 Business Higher, znany również jako BEC Higher, pokazuje pracodawcom, że Twój angielski biznesowy jest na zaawansowanym poziomie. Test trwa około 3 godzin.

Wyszukaj szkołę językową, aby przygotować się do BEC.

Cambridge English – egzaminy dla szkół

Egzaminy Cambridge English dla szkół można pisać w formie papierowej lub na komputerze. Egzamin składa się 3 stron zadania, tylko poziom B2 składa się z 4. Czas trwania egzaminu zależy od poziomu.

Pre A1 Starters

Pre A1 Starters, znany również jako YLE Starters, to pierwszy egzamin z języka angielskiego dla dzieci. Jest wprowadzeniem do angielskiego w mowie i piśmie oraz koncentruje się na podstawowych, nieskomplikowanych tematach. Egzamin trwa około 45 minut.

A1 Movers

Kolejny egzamin to Cambridge English Movers (także: YLE Movers), który jest na poziomie A1. Ten egzamin także jest skierowany do młodych uczniów, którzy chcą poprawić swoje umiejętności językowe. Egzamin trwa około godziny.

A2 Flyers

Cambridge English A2 Flyers, znany również jako YLE Flyers, koncentruje się również na podstawowych tematach i umiejętnościach, które są niezbędne do skutecznego komunikowania się w języku angielskim. Test trwa około 1 godzinę i 15 minut.

A2 Key dla szkół

A2 Key dla szkół, także nazywany KET dla szkół i trwa około dwie godziny. Zdobyte kwalifikacje pokazują, że uczniowie są w stanie komunikować się w prostych sytuacjach. Ponadto daje im pewność siebie, aby kontynuować i poprawić swoje umiejętności językowe.

B1 Preliminary dla szkół

PET dla szkół, B1 Preliminary dla szkół, potwierdza, że uczeń ma praktyczne umiejętności językowe w różnych sytuacjach z życia codziennego. Trwa około 2 godziny i 20 minut.

B2 First dla szkół

Zdanie tego egzaminu pokazuje, że uczeń jest w stanie komunikować się w środowisku anglojęzycznym bez problemów. Egzamin koncentruje się na tematach szkolnych i trwa około 3,5 godziny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o egzaminach Cambridge English, sprawdź tę stronę: Cambridge Assessment English.

Dlaczego warto zdać egzamin Cambridge English?

Egzaminy Cambridge English są organizowane University of Cambridge i są akceptowane na całym świecie przez czołowe międzynarodowe firmy, uniwersytety i specjalne programy. Ponadto taki egzamin będzie atutem w Twoim CV i może Cię motywować do dalszej nauki języka angielskiego.

Gdzie i kiedy można zdawać egzamin?

Na całym świecie jest ponad 50 000 ośrodków przygotowawczych, w których uczniowie mogą zdawać egzaminy Cambridge English. Egzaminy można zdawać przez cały rok. Tutaj możesz sprawdzić listę terminów egzaminów w 2019: Daty egzaminów 2019.

Ile kosztuje egzamin Cambridge English?

W zależności od poziomu i rodzaju egzaminu może kosztować od 150 do 200 euro.

Przygotuj się do egzaminów Cambridge English – jak to zrobić?

Jeśli chcesz przygotować się do egzaminów Cambridge English, masz różne możliwości:

Stwórz plan nauki

Jeśli wiesz, że Twój egzamin będzie przeprowadzany za sześć tygodni, powinieneś przygotować plan nauki, aby zorganizować swoje dni, tygodnie i rytm nauki, aby regularnie się uczyć. Może pomóc w szybkim i łatwym doskonaleniu umiejętności językowych.

Wybierz właściwą dla siebie metodę nauki

Zależnie od tego jak najlepiej się uczysz, powinieneś wybrać metodę, która pomoże Ci robić postępy w szybkim czasie. Jeśli uczysz się wizualnie – rób zdjęcia i rysuj, jeśli najważniejszy jest dla Ciebie słuch – słuchaj podcastów.

Wybierz się na kurs językowy

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do egzaminu jest uczestnictwo w kursie przygotowującym, który został opracowany specjalnie po to, aby pomóc Ci zdać egzamin śpiewająco. Oto szkoły, które mogą przygotować Cię do każdego egzaminu: KETPETFCECAECPEBEC.

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności językowe, możesz również wziąć udział w kursie językowym w kraju anglojęzycznym. Przejdź do wyszukiwania w CourseFinders, aby znaleźć kurs lub przeczytaj jeden z tych artykułów, aby uzyskać więcej informacji:

Przygotuj się do wszystkich części egzaminu

Ważne jest, aby przygotować się do wszystkich części egzaminu. Oznacza to, że powinieneś słuchać audiobooków, podcastów lub radia, czytać książki i gazety, rozmawiać z innymi ludźmi (najlepiej z native’ami) i pisać teksty w języku angielskim na różne tematy. Konieczne jest ćwiczenie słuchania, czytania, mówienia i pisania, aby uzyskać najlepszy rezultat.

Bądź zmotywowany

Być może najważniejsza w przygotowaniu jest motywacja do nauki i doskonalenia umiejętności językowych w angielskim. Tylko jeśli jesteś zadowolony ze swojego środowiska uczenia się, postępów i metody uczenia się, zdasz egzamin w bez problemu i uzyskasz najlepszy wynik.

 

Zajrzyj na CourseFinders.com po więcej artykułów o językach i nauce za granicą.

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

This post is also available in: angielski francuski niemiecki włoski hiszpański portugalski

Ucz się języków za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie