Angielski w Australii

Marzeniem wielu osób jest angielski w Australii. Przed podjęciem decyzji zapewne pojawi się w Twojej głowie dużo pytań. Ten przewodnik odpowie na Twoje pytania i dostarczy Ci więcej informacji.

 

Angielskie w Australii – dlaczego właśnie tam?

 

Australia jest świetnym wyborem na przygodową wycieczkę. Dużo otwartych przestrzeni outbacku, kangury, koale i inne endemiczne gatunki zwierząt lub wielka rafa koralowa mogą sprawić, że Twoja podróż będzie niezapomniana. Jednak najciekawsze powody by wybrać angielski w Australii są takie, że ten kraj ma doskonały system edukacji i wysoki standard życia, a także bardzo przyjaznych mieszkańców.

 

Zawsze najlepiej jest uczyć się języka tam, gdzie ludzie się nim posługują na co dzień, czyli np. angielski w Australii!

 

 

Jaka wiza jest potrzebna by uczyć się w Australii

 

Australia jest krajem wyjątkowym i prawie każdy potrzebuje wizy, by się tam udać. Tylko obywatele Nowej Zelandii stanowią wyjątek: Mogą ubiegać się o wizę po przyjeździe do kraju.

 

Ogólnie rzecz biorąc, są wizy przeznaczone do odwiedzin i pracy oraz wizy do nauki. Jeśli nie jesteś pewien, którą potrzebujesz, możesz skorzystać z wyszukiwarki wiz lub uzyskać więcej informacji w najbliższej ambasadzie lub konsulacie Australii. Oto wizy, które mogą być dla Ciebie odpowiednie:

 

 

1) Student Visa (podkategoria 500): Jest to wiza dla wszystkich, którzy chcą studiować w pełnym wymiarze godzin w instytucji edukacyjnej.

2) Student Guardian Visa (podkategoria 590): Jeśli jesteś opiekunem międzynarodowego studenta, z tą wizą możesz pozostać w Australii do pięciu lat.

3) Training Visa (podkategoria 407): Wiza ta umożliwia wzięcie udziału w szkoleniu zawodowym lub szkoleniu w miejscu pracy.

4) Temporary Graduate Visa (podkategoria 485): Jest to wiza dla studentów z zagranicy, którzy ukończyli edukację w Australii i chcą tam mieszkać, uczyć się lub pracować.

 

 

Ile kosztuje nauka angielskiego w Australii

 

Nauka za granicą może być dużym kosztem, dlatego najlepiej obliczyć swój budżet z góry, aby zobaczyć, czego możesz się spodziewać i gdzie możesz zaoszczędzić pieniądze. Oto główne koszty:

 

 • Dotarcie do Australii
 • Opłaty za kursy językowe
 • Zakwaterowanie
 • Jedzenie
 • Poruszanie się po mieście (czyli komunikacja miejska)
 • Ogólne wydatki

 

Myśląc o budżecie, powinieneś wziąć pod uwagę miasto, do którego chcesz się udać. Najdroższe miasta w Australii to Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide i Perth, są one też największymi miastami w kraju. Poza tym są również mniejsze miasta, które mogą być równie interesujące i dobrym miejscem do nauki języka angielskiego.

 

Jak dotrzeć do Australii

 

Najprostszym sposobem na dotarcie do Australii jest samolot, a lot może potrwać kilka godzin. To będzie długa podróż! Oto kilka przykładów:

 

Lot do Sydney trwa …

 

… 10 godzin z Szanghaju.

… 21 godzin z Paryża.

… 22 godziny z Londynu.

… 11 godzin z Bombaju.

… 14 godzin z Los Angeles.

… 14 godzin z Kapsztadu.

… 20 godzin z Nowego Jorku.

… 10 godzin z Tokio.

… 15 godzin z Dubaju.

 

A z powodu, że podróż jest długa to bilet kosztuje około kilkuset Euro.

 

Ile kosztuje angielski w Australii – opłaty za szkołę językową

 

Cena kursu językowego zależy od miasta, w którym znajduje się szkoła, ilości godzin  nauki w tygodniu, samej szkoły językowej i kursu, na który chcesz uczęszczać. Opłata za zakwaterowanie liczona jest dodatkowo.

 

Na CourseFinders jest ponad 170 szkół językowych, w których spędzisz swoje marzenie – Angielski w Australii, więc szukaj teraz, by sprawdzić i porównać ceny między szkołami i znaleźć najlepszą szkołę językową dla siebie.

 

Zakwaterowanie w Australii

 

Szkoła językowa, którą wybierzesz, może pomóc Ci znaleźć zakwaterowanie. Możesz także wyszukać je sam. W Australii można znaleźć różne opcje (zarówno droższe, jak i tanie). Aby się nie martwić zarezerwuj pokój wcześniej – przynajmniej na kilka pierwszych dni. Kiedy tam dotrzesz możesz znaleźć stałe zakwaterowanie.

 

Grupy na Facebooku, reklamy online lub Google również mogą być pomocne w znalezieniu zakwaterowania. Po prostu bądź kreatywny i szukaj różnych opcji. We wszystkich przypadkach cena zależy od wielkości miejsca, dzielnicy i długości pobytu.

 

Jedzenie w Australii

 

Niektóre szkoły językowe oferują posiłki lub mają stołówkę. Możesz również zjeść na mieście lub sam coś ugotować. Oto przykładowe ceny: podstawowe menu lunchowe, które obejmuje napój kosztuje około 17 AU$, posiłek combo w restauracji fast food kosztuje około 11 AU$.

 

Oto ceny niektórych podstawowych produktów:

 

 • 1 kg ziemniaków: AU$ 3
 • 1 kg jabłek: AU$ 4
 • 1 litr mleka: AU$ 1
 • 5l miejscowego piwa: AU$ 5
 • 12 jaj: AU$ 5
 • 1 butelka czerwonego wina (dobrej jakości): AU$ 18

 

Transport – komunikacja miejska w Australii

 

Najprostszym sposobem na poruszanie się po mieście jest miesięczny bilet na transport publiczny. Koszt to około 140 AU$.

 

Ogólne wydatki

 

Ogólne wydatki obejmują wszystkie koszty w wolnym czasie. Zawsze zależy to od tego, co chciałbyś robić. Oto lista z kilkoma przykładami:

 

 • kolacja w sąsiedzkim pubie (dla dwóch osób): AU$ 55
 • kolacja dla dwojga w restauracji (w tym przystawki, dania główne, wino i desery): AU$ 100
 • 2 bilety do kina: AU$ 35
 • 2 bilety do teatru: AU$ 200
 • koktajl w klubie: AU$ 18
 • piwo w pobliskim pubie: AU$ 9
 • cappuccino w kawiarni: AU$ 5
 • miesięczne członkostwo w siłowni: AU$ 75

 

Co możesz robić ucząc się angielskiego w Australii

 

Australia to bardzo duży kraj i jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Może być trudno odwiedzić cały kraj. Więc sprawdź swoją lokalizację, zawsze są ciekawe rzeczy do zrobienia w okolicy:

Spróbuj australijskiego jedzenia

 

Australia jest modna, tak samo jak jej kuchnia – jest wiele różnych potraw, które trzeba spróbować. Oto nasze sugestie:

 

 • Chicken parmigiana (kurczak zapiekany z pomidorami i serem)
 • Barbequed snags (kiełbaski z grilla)
 • Lamingtons (biszkopty z z czekoladowym lukrem i wiórkami kokosowymi)
 • Burgers (burgery zazwyczaj z piklowanymi burakami jako dodatek)
 • Pavlova (desery bezowy z kremem i owocami)
 • Meat pies (mięsne tarty)
 • Barramundi (gatunek ryby)
 • Kangaroo (mięso kangura)

 

Odwiedzaj różne miasta

 

W Australii nie zawsze łatwo jest odwiedzić jak najwięcej miast, ponieważ zazwyczaj występują między nimi duże odległości. Jeśli masz szansę odwiedzić jedną z poniższych, nie zwlekaj!

 

W Sydney można zwiedzić operę, most Harbour Bridge lub The Rocks.

 

W Melbourne można podziwiać Plac Federacji, Królewskie Ogrody Botaniczne lub Galerię Narodową Wiktorii.

 

W Brisbane można odwiedzić Rezerwat Koala Lone Pine, Świat Morski lub Cultural Precinct.

 

W Adelaide, można odwiedzić North Terrace, Ogród Botaniczny oraz Muzeum Południowej Australii.

 

W Perth można zobaczyć Kings Park, plaże lub zoo.

 

Poznaj nową kulturę

 

Australia słynie z outbacku, aborygenów i różnych endemicznych zwierząt, takich jak kangury czy koale, które żyją tylko w Australii! Staraj się nawiązać kontakt z kulturą, rozmawiając z miejscowymi i odkrywając wszystko, co Australia ma do zaoferowania.

 

Cieszenie się kulturą poprzez chodzenie do teatru lub rozmowy z mieszkańcami może być świetnym dodatkiem do twoich zajęć językowych i pomoże ci nauczyć się języka w środowisku naturalnym.

 

Angielski w Australii – najlepsze szkoły językowe

 

Na CourseFinders.com znajdziesz ponad 170 szkół językowych uczących angielskiego w Australii. Oto kilka z nich:

 

Languages Across Borders (LAB) – Melbourne

 

Languages Across Borders (LAB) to doskonałe miejsce do nauki w samym sercu Melbourne, uznane za jedno z najbardziej przyjaznych miast na świecie. Wraz z najnowocześniejszymi placówkami edukacyjnymi oferują zespół wykwalifikowanych native speakerów z szerokim doświadczeniem w nauczaniu międzynarodowych studentów. Mają małe klasy, elastyczne plany zajęć, dodatkowe zajęcia, oferują pomoc przy zakwaterowaniu i poszukiwaniu pracy, a także dogodną lokalizację w pobliżu różnych sklepów, transportu publicznego i udogodnień.

 

Więcej informacji: Languages Across Borders

 

Nan Tien Institute – Sydney

 

Ta szkoła angielskiego prowadzi ogólne kursy angielskiego dla poziomów od początkującego do zaawansowanego. Ukończenie tego programu na poziomie Upper Intermediate spełnia wymagania dotyczące języka angielskiego dla wielu kursów szkolenia zawodowego. Szkoła prowadzona jest przez Australijczyków i zatrudnia native speakerów jako nauczycieli języka angielskiego.

 

Więcej informacji: Nan Tien Institute

 

Sydney English Academy – Manly

 

SEA, The Sydney English Academy, to szkoła językowa położona w samym centrum Manly, nadmorskiej dzielnicy północnej części Sydney. Sama szkoła znajduje się bardzo blisko malowniczej plaży Manly oraz centrum Sydney, co sprawia, że oba miejsca są łatwo odwiedzić. SEA oferuje intensywne kursy języka angielskiego, FCE i CAE, a także szeroki wybór kursów języka angielskiego z zajęciami dodatkowymi. W szkole panuje  niepowtarzalna atmosfera łącząca domową przytulność z przyjaznym międzynarodowym otoczeniem.

 

Więcej informacji: Sydney English Academy

 

Inforum Education Australia – Gold Coast

 

Pracownicy i kierownictwo szkoły językowej Inforum mają duże doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, nie tylko w Australii, ale na całym świecie. Wszyscy są w pełni wykwalifikowanymi, rodowitymi użytkownikami języka angielskiego, którzy kontynuują szkolenie w ramach intensywnego programu rozwoju zawodowego Inforum Education. Z pasją włączają najnowsze techniki w nauczanie, kładąc silny nacisk na komunikację, jednocześnie wspierając naszych uczniów do osiągnięcia swoich celów związanych z językiem.

Więcej informacji: Inforum Education Australia

 

 

Planujesz angielski w Australii? Ucz się angielskiego w Australii w jednej ze szkół dostępnych na naszej stronie.

 

Zajrzyj na CourseFinders.com po więcej artykułów o językach i nauce za granicą.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

This post is also available in: angielski francuski niemiecki włoski hiszpański portugalski

Ponad 170 szkół językowych w Australii! Znajdź swoją idealną szkołę językową