Rzym za darmo

rzym-za-darmo

 

Rzym za darmo

 

Rzym, stolica Włoch, jest jednym z najstarszych nieprzerwanie zamieszkanych miast w Europie. Jest to miasto z prawie 3000 lat historii, kultury i sztuki przez co przyciąga rzesze turystów każdego roku. Do najbardziej popularnych atrakcji w mieście należą starożytne ruiny – Forum Romanum i Koloseum; Watykan, Fontanna di Trevi, Bazylika Świętego Piotra i Muzeum Watykańskie, które mieści freski Kaplicy Sykstyńskiej Michała Anioła.

Z bogactwem tych wszystkich skarbów historycznych i kulturowych może się wydawać, że Rzym to  bardzo drogie miasto. Jednak zawsze są miejsca, które można zobaczyć nic nie płacąc nawet w takim mieście jak Rzym. Wystarczy popatrzeć na naszą listę darmowych atrakcji wartych uwagi w Rzymie i odkrywać to miasto za darmo.

 

Darmowe miejsca do zobaczenia w Rzymie

 

Odwiedź Panteon, rzymską świątynię zapierającą dech w piersiach. Wejście do tego ikoniczego rzymskiego budynku i podziwianie imponującej kopuły jest doświadczeniem, jak żadne inne. A wstęp jest bezpłatny.

 

Zrób sobie przerwę na Piazza Navona i podziwiaj całe piękno architektoniczne okolicznych pałaców i ciesz się spektakularny fontanny.

 

Podziwiaj Bazylikę Świętego Piotra i wypatruj Piety Michała Anioła i baldachimu Berniniego. Nie ma opłaty za wstęp, ale możesz spodziewać się kolejek.

 

Odpocznij na Schodach Hiszpańskich i podziwiaj Piazza di Spagna. To idealne miejsce, aby odpocząć od zwiedzania i zrelaksować się na słynnych schodach.

 

Zobacz Bocca della Verità (czyli Usta Prawdy), czyli twarz brodatego mężczyzny wyrzeźbione w marmurze. Legenda mówi, że jeśli umieścisz swoją dłoń w jego ustach i skłamiesz, usta zamkną się i odgryzą Ci rękę. Możesz zobaczyć ją za darmo, ale datki w wysokości € 0,50 są mile widziane.

 

Zachwyć się spektakularną Fontanną di Trevi i uszanuj tradycję wrzucając monetę do wody, co podobno gwarantuje że powrócisz do Rzymu. A bądźmy szczerzy, kto by nie chciał wrócić?

 

Przespaceruj się po ogrodach Villa Borghese. Ciesz się piękną przyrodą i podziwiaj zegar wodny, pomnik Alpini i Świątynię Eskulapa.

 

Wybierz się na spacer na Via Appia, starożytnej rzymskiej drodze, określanej jako “królową długich dróg”. Wzdłuż Via Appia można zobaczyć wiele zabytków, takich jak Porta Appia, wiele grobów i katakumb, łaźnie rzymskie i pozostałości rzymskich mostów.

 

Podziwiaj wczesne dzieła Caravaggia z cyklu Mateusza (trzy obrazy) w Chiesa di San Luigi dei Francesi, kościele francuskiej społeczności w Rzymie.

 

Przejdź się po rynku Campo de ‘Fiori w dzień, aby rzucić okiem na lokalne produkty rzymskie a w nocy, aby nacieszyć się ogromny pubem na świeżym powietrzu.

 

Idź na dziedziniec Chiesa di San Pietro in Montorio by podziwiać małą świątynię – Tempietto di Bramante.

 

Odwiedź Piazza del Campidoglio, który został zaprojektowany w 1538 roku przez Michała Anioła, co naprawdę widać.

 

Wróć na CourseFinders.com by poczytać o innych miastach, które możesz zwiedzić za darmo, takich jak Nowy Jork, Barcelona czy Londyn.

 

Jeśli chcesz uczyć się języków w Rzymie sprawdź te szkoły.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you