Angielski w Nowej Zelandii – nauka za granicą

Czy chciałbyś pojechać na drugą stronę świata i uczyć się angielskiego w Nowej Zelandii? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to musisz zaplanować naukę za granicą. Zanim zaczniesz uczyć się angielskiego w Nowej Zelandii, możesz mieć wiele pytań. Nasz przewodnik pomoże Ci odpowiedzieć na nie i pomoże wybrać, szkołę językową, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

 

Angielski w Nowej Zelandii – dlaczego właśnie tam?

 

Nowa Zelandia jest znana z tego, że to właśnie tam jadą osoby, decydujące się na zrobienie sobie przerwy w nauce, tzw. gap year. Możesz odkrywać niesamowity krajobraz i jednocześnie poprawić swoją znajomość języka angielskiego. Możesz także ćwiczyć swój angielski, rozmawiając z mieszkańcami i poznając kulturę.

 

Ponadto, Nowa Zelandia jest znana ze światowej klasy edukacji. Po zakończeniu nauki języka angielskiego w Nowej Zelandii możesz mieć lepsze możliwości zatrudnienia, a na pewno coś wyróżniającego Cię w Twoim CV.

 

Jaka wiza jest potrzebna, by uczyć się angielskiego w Nowej Zelandii?

 

Prawie każdy potrzebuje wizy, aby odwiedzić, studiować lub pracować w Nowej Zelandii. Oto główne typy wiz, które mogą Cię zainteresować:

 

Jest osiem rodzajów wiz studenckich, które pozwalają uczyć się angielskiego w Nowej Zelandii przez ponad sześć miesięcy. Oto trzy najbardziej popularne:

 

 • Fee-paying Student Visa: Dzięki tej wizie możesz zapisać się na kurs w pełnym wymiarze czasu, który jest podany na wizie.
 • Exchange Visa: Z tą wizą może wziąć udział w wymianie między szkolnej, programie wymiany studenckiej lub trzeciorzędnej wymianie.
 • Pathway Student Visa: ta wiza umożliwia uczęszczanie na trzy kursy (jeden po drugim) przez okres do pięciu lat.

 

Jeśli chcesz uczyć się angielskiego w Nowej Zelandii przez okres do sześciu miesięcy, najlepszym rozwiązaniem jest Working Holiday Visa.

 

 

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: New Zealand Immigration.

 

Angielski w Nowej Zelandii – ile to kosztuje?

 

Nauka za granicą łączy sie z różnymi wydatkami. Dzięki naszym przykładowym kosztom związanym z takim wyjazdem łatwiej będzie Ci zaplanować wydatki z wyprzedzeniem. Oto kilka z nich:

 

 

 • Dotarcie do Nowej Zelandii
 • Opłaty za szkołę językową
 • Zakwaterowanie
 • Jedzenie
 • Transport (np. komunikacja miejska)
 • Ogólne wydatki

 

Nowa Zelandia nie jest najtańszym krajem. Najdroższe miasta to Auckland, Queenstown, Porirua i Wellington.

 

Jak dotrzeć do Nowej Zelandii?

 

Nowa Zelandia jest położona w południowo-zachodniej części Pacyfiku. Najłatwiejszym sposobem by się tam dostać jest lot samolotem. Bilet kosztuje około 1000 € w zależności od miasta wylotu. Ponadto nie ma wielu lotów bez międzylądowań.

 

 

Ile kosztuje nauka angielskiego w Nowej Zelandii

 

Ostateczna cena kursu językowego zależy od wybranej szkoły językowej, kursu językowego, w którym chcesz uczestniczyć, oraz ilości godzin w tygodniu. Należy również pamiętać o dodatkowym koszcie zakwaterowania.

 

Na CourseFinders znajdziesz ponad 400 szkół językowych uczących angielskiego w Nowej Zelandii, więc szukaj teraz i porównuj ceny różnych szkół. Możesz później skontaktować się z 10 szkołami na raz za pomocą jednego formularza, a szkoły zaproponują Ci najlepszą ofertę.

 

Zakwaterowanie w Nowej Zelandii

 

Większość szkół językowych może pomóc Ci w znalezieniu zakwaterowania na czas pobytu. Jeśli nie otrzymasz pomocy, nie martw się. Możesz również poszukać samodzielnie, znajdziesz różne opcje (w zależności od możliwości finansowych).

 

Grupy na Facebooku, reklamy online lub po prostu Google mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania. Jeśli zależy Ci na dobrej cenie, weź pod uwagę wielkość mieszkania, dzielnicę i długość pobytu.

 

Możesz także chcieć dzielić mieszkanie z uczestnikami kursu, których poznasz na miejscu. Warto więc najpierw zarezerwować miejsce na kilka dni, a następnie wspólnie szukać zakwaterowania na stałe.

 

 

Co jeść w Nowej Zelandii

 

Nowa Zelandia nie jest najtańszym krajem. Dlatego ważne jest, aby myśleć o kosztach żywności.

Jeśli masz zajęcia językowe przez cały dzień, wiele szkół oferuje lunch, z którego możesz skorzystać. W przypadku rodziny goszczącej zapewne dostaniesz śniadanie, obiad, a może nawet drugie śniadanie na wynos. Jeśli tak się nie stanie, oto kilka możliwych kosztów: podstawowe menu lunchowe, w tym napój, kosztuje około 18 NZ$, posiłek combo w restauracji typu fast food kosztuje 11 NZ$.

 

 

Dodatkowo, oto inne podstawowe koszty (np. w supermarkecie):

 

 • 12 jaj: NZ$ 7
 • 1 litr mleka: NZ$ 2.10
 • Porcja chleba dla dwóch osób na dzień: NZ$ 2.10
 • 500 gram piersi kurczaka bez kości: NZ$ 8
 • 1 kilogram pomidorów: NZ$ 6
 • 1 kilogram jabłek: NZ$ 4
 • 5 l lokalnego piwa: NZ$ 6
 • 1 butelka czerwonego wina stołowego (dobrej jakości): NZ$ 18
 • 2 litry napoju Coca-Cola: NZ$ 3.30

 

Transport i komunikacja miejska w Nowej Zelandii

 

Najprostszym sposobem poruszania się po mieście jest transport publiczny. Bilet miesięczny kosztuje około 165 NZ$. Można również kupić pojedyncze bilety, a cena zależy od tego, jak daleko podróżujesz.

Jeśli chcesz wynająć samochód na czas swojego pobytu, to dobrze jest wiedzieć, że zapłacisz 2,30 NZ$ za litr gazu.

 

Ogólne wydatki w Nowej Zelandii

 

Ogólne wydatki to wszystkie koszty w czasie wolnym. Oto lista kilku rzeczy, które możesz robić, gdy uczysz się angielskiego w Nowej Zelandii::

 

 • Prosta kolacja w pobliskim pubie (dla dwóch osób): NZ$ 60
 • Kolacja dla dwojga w restauracji (w tym przystawki, danie główne, wino i deser): NZ$ 100
 • 2 bilety do kina: NZ$ 35
 • 2 bilety do teatru: NZ$ 165
 • Drink w klubie: NZ$ 18
 • Piwo w okolicznym pubie: NZ$ 10
 • Cappuccino w kawiarni: NZ$ 5
 • Miesiąc członkowstwa w siłowni: NZ$ 75

 

Co robić ucząc się angielskiego w Nowej Zelandii?

 

Nowa Zelandia to duży kraj ze wspaniałym krajobrazem. Możesz cieszyć się różnymi przygodami i poznać kulturę Nowej Zelandii.

 

Spróbuj lokalnego jedzenia

 

Podczas nauki za granicą musisz spróbować typowego jedzenia. Oto nasze sugestie:

 • Hangi – dania przygotowywane na kamieniach
 • Pavlova – deser na bazie bezy
 • Crayfish – raki
 • Hokey pokey ice cream – lody z toffee typu “plaster miodu”
 • Jaffas – cukierki przypominające m&msy
 • Kina – jeżowiec
 • Kiwi burger – burger, który nie zawiera kiwi, ale za to znajdziesz w nim buraka
 • Whitebait fritters – placki z narybka

 

Odwiedzaj różne miejsca

 

W Nowej Zelandii jest wiele różnych rzeczy do zobaczenia. Nie spiesz się i spróbuj odwiedzić je wszystkie!

 

Park Narodowy Fiordland i Milford Sound to miejsce światowego dziedzictwa i chroni jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów Nowej Zelandii.

 

Queenstown leży między brzegami połyskującego jeziora Wakatipu i zaśnieżonymi górami Remarkables. Można tam skakać na bungee lub spróbować raftingu.

 

Jeśli chcesz zobaczyć alpejskie krajobrazy, powinieneś odwiedzić Park Narodowy Aoraki, zwany także Parkiem Narodowym Mount Cook. Ponadto można tam również zobaczyć najdłuższy lodowiec: lodowiec Tasmana.

 

Oczywiście, duże miasta są także obowiązkowym punktem w Nowej Zelandii. Więc nie zapomnij o Auckland, Wellington i Christchurch!

 

Poznaj nową kulturę

 

Najważniejsze co musisz zrobić podczas nauki za granicą to rozmawianie z mieszkańcami, spróbowanie typowych dań i być otwartym na nowozelandzkie tradycje. Po prostu ciesz się nowozelandzkim stylem życia.

 

 

Angielski w Nowej Zelandii – najlepsze szkoły językowe

 

Na CourseFinders znajdziesz ponad 400 szkół językowych w Nowej Zelandii. Oto kilka z nich:

 

Languages International – Auckland

 

Szkoła Languages International znajduje się w centrum Auckland i oferuje zróżnicowaną ofertę kursów języka angielskiego dla dorosłych. Ponadto szkoła pomaga znaleźć idealne zakwaterowanie.

Tutaj znajdziesz więcej informacji: Languages International

 

AUT International House – Auckland

 

Jako członek International House World Organization szkoła zlokaliwana jest obok głównego kampusu Uniwersytetu Technologicznego w Auckland w centrum miasta. Ponadto znajduje się tam 15 sal lekcyjnych i salon dla uczniów, w którym mogą odpocząć. Szkoła oferuje lekcje angielskiego ogólnego, ale także przygotowanie akademickie lub angielski biznesowy.

 

Tutaj znajdziesz więcej informacji: AUT International House

 

Seafield School of English – Christchurch

Szkoła Seafield School of English w Christchurch została założona w 1982 r. i oferuje kursy angielskiego ogólnego, ale także przygotowania do egzaminów IELTS, TOEIC i Cambridge. Dodatkowo na kurs przypada maksymalnie 12 uczniów, a po lekcjach możesz liczyć na  bezpłatne zajęcia indywidualne.

 

Tutaj znajdziesz więcej informacji: Seafield School of English

 

New Zealand Institute of Education – North Shore City

 

The Institute of Education znajduje się na North Shore w Auckland, zaledwie pięć minut od plaży. Szkoła łączy naukę języka z wakacyjną rozrywką. Ponadto szkoła oferuje wsparcie dla wszystkich uczniów w tym obszarze i mają własny program rekrutacyjny. Może to być pomocne dla uczniów, którzy chcą odbyć staż podczas nauki.

 

Tutaj znajdziesz więcej informacji: New Zealand Institute of Education

 

 

 

Sprawdź szkoły, gdzie możesz spełnić swoje marzenie, czyli angielski w Nowej Zelandii .

Zajrzyj na CourseFinders.com po więcej artykułów o językach i nauce za granicą.

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

This post is also available in: angielski francuski niemiecki włoski hiszpański portugalski

Ucz się języków za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie