Angielski na Malcie – nauka języka za granicą

Angielski na Malcie może być Twoją kolejną przygodą. Malta to południowo-europejski kraj wyspiarski, leżący około 80 kilometrów na południe od Włoch.

 

Przed rozpoczęciem nauki języka angielskiego na Malcie możesz mieć wiele pytań. Nasz przewodnik pomoże Ci odpowiedzieć na nie i pokazać, która szkoła językowa może być dla Ciebie odpowiednia.

 

Dlaczego wybrać angielski na Malcie?

 

Malta jest znana jako ekonomiczne miejsce do nauki języka angielskiego, ale to nie znaczy, że szkoły są złe. W rzeczywistości jedne z najlepszych szkół języka angielskiego na świecie są właśnie na Malcie. Dodatkowo, w południowej części Morza Śródziemnego, pogoda jest zazwyczaj słoneczna, a angielski jest jednym z oficjalnych języków na Malcie.

 

Jaka wiza jest potrzebna by uczyć się angielskiego na Malcie?

 

Nie każdy potrzebuje wizy do nauki języka angielskiego na Malcie. Jeśli jesteś obywatelem Australii, Kanady lub USA, możesz przebywać do 90 dni bez wizy. Jeśli jesteś obywatelem UE, możesz zostać na czas nieokreślony.

 

Malta jest częścią systemu Schengen. Ten system pozwala odwiedzającym podróżować bez wizy.

 

Jeśli chcesz poznać bardziej szczegółowe informacje na temat wymogów wizowych Malty, sprawdź Identity Malta. National Visa Policy for Students może również zawierać więcej interesujących Cię informacji na temat wymogów wizowych.

 

Ile kosztuje angielski na Malcie?

 

Udział w kursie językowym za granicą wymaga nakładów finansowych. Dzięki naszym przykładowym kosztom życia na Malcie łatwiej będzie Ci oszacować Twój budżet z góry. Oto główne z nich:

 

 • Dotarcie na Maltę
 • Opłaty za szkołę językową
 • Zakwaterowanie
 • Jedzenie
 • Transport (np. komunikacja miejska)
 • Ogólne wydatki

 

Stolicą Malty jest Valletta, która jest również największym miastem w kraju. Inne mniejsze miasta również mogą być interesujące i stanowić dobre miejsce do nauki języka angielskiego na Malcie.

 

Jak dotrzeć na Maltę

 

Najprostszym sposobem dotarcia na Maltę jest samolot, ale można tam również dotrzeć promem. Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz rozpocząć podróż, ale bilet lotniczy kosztuje zwykle kilkaset euro. Pamiętaj, że zawsze jest taniej, jeśli kupisz bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

 

Ile kosztuje nauka angielskiego na Malcie

 

Ostateczna cena kursu językowego zależy od ilości godzin w tygodniu, samej szkoły językowej i kursu, na który chcesz uczęszczać. Zakwaterowanie jest dodatkowo płatne.

 

Na CourseFinders można znaleźć ponad 25 szkół językowych uczących języka angielskiego na Malcie, więc szukaj teraz i zacznij porównywać ceny między szkołami. Następnie możesz skontaktować się ze szkołą, aby upewnić się, że uzyskasz najlepszą cenę.

 

Zakwaterowanie na Malcie

 

Wiele szkół językowych może pomóc Ci znaleźć zakwaterowanie na czas pobytu. Niektóre nie, ale nie martw się. Możesz także poszukać sam, znajdziesz różne opcje (w zależności od budżetu).

 

Grupy na Facebooku, reklamy online lub po prostu Google mogą pomóc Ci znaleźć odpowiednie zakwaterowanie.

 

Umeblowany dom z dwiema sypialniami kosztuje około 750 € miesięcznie, umeblowane mieszkanie z dwiema sypialniami około 650 €. Aby obliczyć cenę, powinieneś pomyśleć o wielkości zakwaterowania, dzielnicy i długości pobytu.

 

Można także dzielić mieszkanie ze znajomymi z kursu językowego. Zastanów się więc najpierw, czy nie lepiej znaleźć miejsce na kilka dni, a następnie poszukać stałego mieszkania razem.

 

Co jeść na Malcie

 

Jeśli masz zajęcia językowe przez cały dzień, wiele szkół oferuje lunch. U rodzin goszczących prawdopodobnie zjesz śniadanie, obiad, a może nawet dostanie drugie śniadanie na wynos. Jeśli tak nie będzie, to możesz się spodziewać takich kosztów jedzenia: podstawowe menu na lunch, w tym napój kosztuje około 15 €, posiłek typu combo w restauracji typu fast food około 8 €.

 

Oto inne przykładowe koszty (np. w supermarkecie):

 

 • 12 jaj: 2 €
 • 1 litr mleka: 1 €
 • 1 kilogram ryżu: 1.50 €
 • bochenek białego chleba: 1 €
 • 500 gram piersi z kurczaka: 4 €
 • 1 kilogram pomidorów: 2 €
 • 1 kilogram jabłek: 2,50 €
 • 5 l lokalnego piwa: 1.50 €
 • 1 butelka czerwonego wina (dobrej jakości): 6 €
 • 2 litry Coca-Coli: 2 €

 

Transport i komunikacja miejska na Malcie

 

Najprostszym sposobem na poruszanie się po mieście jest transport publiczny. Na miesięczny bilet wydasz około 25 €. Pojedyncze bilety są również dostępne, a cena zależy od tego, jak daleko podróżujesz.

 

Ogólne wydatki

 

Ogólne wydatki można interpretować na wiele sposobów. Dla nas ogólne wydatki to wszystkie koszty w wolnym czasie. Oto lista z kilkoma przykładami, co możesz zrobić, gdy uczysz się angielskiego na Malcie:

 

 • podstawowa kolacja w pobliskim pubie (dla dwóch osób): 30 €
 • kolacja dla dwojga w restauracji (w tym przystawki, danie główne, wino i deser): 50 €
 • 2 bilety do kina: 16 €
 • 2 bilety do teatru: 75 €
 • koktajl w klubie: 7 €
 • piwo w pobliskim pubie: 3 €
 • cappuccino w kawiarni: 2,50 €
 • miesiąc członkostwa na siłowni: 50 €

 

Co robić ucząc się angielskiego na Malcie?

 

Malta nie jest największym krajem na świecie, ale zdecydowanie jest interesująca, jest tam wiele do zrobienia!

 

Spróbuj lokalnego jedzenia

 

Malta ma wiele typowych potraw, które powinieneś spróbować podczas studiów za granicą. Oto nasze sugestie:

 

 • Pastizzi (nadziewane wypieki)
 • Ftira biż-żejt (kanapka z tuńczykiem)
 • Bigilla (pasta z fasoli)
 • Maltese platter (talerz przekąsek)
 • Fenek (królik)
 • Qarnita (ośmiornica)
 • Lampuki (ryba)
 • Patata l-forn (pieczone ziemniaki)

 

Odwiedzaj różne miejsca

 

Malta to wspaniały kraj, w którym jest co robić. Nie przegap poniższych atrakcji i miast, gdy uczysz się angielskiego na Malcie!

 

1) Valletta: Valletta jest elegancką stolicą Malty i jest ważnym portem morskim. W Valletcie możesz odwiedzić dwa porty (Grand Harbour i Marsamxett Harbour), Co-Cathedral Saint John’s lub Grand Master’s Palace.

 

2) Wyspa Gozo: tam poznasz prawdziwy Maltański klimat. Ponadto słynie z okna Azure Window, które jest uderzającą formacją przybrzeżną.

 

3) Mdina i Rabat: Te dwa miasta znane są z historycznych atrakcji. Co więcej, są mniej turystyczne niż Valletta, co oznacza, że możesz cieszyć się prawdziwym maltańskim życiem!

 

4) Błękitna Laguna: jeśli chcesz cieszyć się Morzem Śródziemnym, powinieneś popływać w Błękitnej Lagunie. Wygląda jak duży basen i jest bezpieczny dla dzieci i młodzieży.

 

Poznaj nową kulturę

 

Nawiązanie kontaktu z kulturą oznacza rozmowę z miejscowymi, spróbowanie typowej kuchni i bycie otwartym na tradycje. Wyjdź, porozmawiaj z mieszkańcami i ciesz się maltańskim stylem życia, aby dowiedzieć się więcej na temat kultury i kraju.

 

Angielski  na Malcie – najlepsze szkoły językowe

 

Na CourseFinders można znaleźć ponad 25 szkół językowych na Malcie. Oto kilka z nich:

 

Clubclass English Language School

 

Szkoła Clubclass English language znajduje się w Swieqi, zaledwie kilka minut drogi od St. Julians. Oferują kursy językowe takie jak ogólny angielski, ale także przygotowanie do egzaminu lub przygotowanie akademickie. Ponadto wszystkie kursy są dostępne na trzech poziomach: podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

 

Więcej informacji: Clubclass English Language School

 

Institute of English Language Studies

 

IELS jest częścią centrów językowych LAL, które oferują kursy językowe na trzech kontynentach. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w nauczaniu oferują bardzo dobre kursy języka angielskiego. Ponadto ich zajęcia odbywają się w przyjaznym środowisku dla uczniów z całego świata.

 

Więcej informacji: Institute of English Language Studies

 

Gateway School of English

 

Gateway School of English została założona w 2002 roku i jest licencjonowana i akredytowana przez radę ELT. Ponadto uczniowie przyjeżdżają z całego świata, co wspiera przyjazne środowisko nauczania z wykwalifikowanymi nauczycielami.

 

Więcej informacji: Gateway School of English

 

 

Sprawdź szkoły, gdzie możesz spełnić swoje marzenie, czyli angielski na Malcie.

 

Zajrzyj na CourseFinders.com po więcej artykułów o językach i nauce za granicą.

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

This post is also available in: angielski francuski niemiecki włoski hiszpański portugalski

Ucz się angielskiego na Malcie Znajdź swoją idealną szkołę językową