Jak wykorzystać media społecznościowe do nauki języków obcych?

Jak wykorzystać media społecznościowe do nauki języków obcych_

 

Jak wykorzystać media społecznościowe do nauki języków obcych?

 

Media społecznościowe przejęły nasze życie! Po co albumy jak można wrzucić zdjęcie na Instagram i do tego przerobić je tak by wyglądało jeszcze lepiej niż rzeczywistość. Telefon do rodziny? Przecież już wiedzą co u Ciebie słychać z Facebooka. Pocztówka z wakacji? Chyba na Snapchacie!

To prawda media społecznościowe w dużej mierze przejęły nasze życie. Jednak możesz je wykorzystać nie tylko do prokrastynacji, ale też do czegoś pozytywnego – do nauki języków obcych!

Jak wykorzystać różne media społecznościowe do nauki języków obcych?

 

Facebook

Ten portal społecznościowy to nie tylko miejsce do dzielenia się życiem z rodziną i znajomymi. Można też wykorzystać go do nauki języków. Możesz nie tylko obserwować strony o tematyce językowej, gdzie poznasz językowe ciekawostki i będziesz mógł się zainspirować, ale również dołączać do grup, gdzie otrzymasz wsparcie od innych użytkowników. Warto też obserwować strony szkół językowych, które w celu promocji swojej działalności często tworzą przydatne materiały edukacyjne.

 

Instagram

Instagram to współczesny i ulepszony album ze zdjęciami, ale czy tylko? Zdecydowanie nie! Na Instagramie znajdziesz wielu influencerów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z różnych dziedzin i już dzięki nim możesz się wiele nauczyć. Możesz też obserwować konta o tematyce językowej by uczyć się języków. Takie konta często wrzucają grafiki ze słownictwem i gramatyką. Od niedawna możesz obserwować interesujące Cię hasztagi (np. #hiszpański).

 

Twitter

Ten portal społecznościowy zasłynął z tego, że każda wiadomość na nim udostępniona musiała się zmieścić w 140 znakach. Wpłynęło to na kreatywność i zainteresowało użytkowników. Jak korzystać z Twittera by uczyć się języków? Obserwuj osoby lub konta, które piszą o językach. Możesz też wyszukiwać interesujące Cię treści dzięki hasztagom (np. #angielski).

 

LinkedIn

LinkedIn to profesjonalny portal networkingowy – możesz dzięki niemu znaleźć pracę i nawiązać nowe kontakty biznesowe. A jak wykorzystać go do nauki języków? Na LinkedIn można publikować artykuły z poziomu swojego profilu. W artykułach profesjonaliści podzielą się z Tobą wiedzą ze swojej dziedziny (dodatkowo możesz sprawdzić ich doświadczenie i mieć pewność, że autor „wie o czym mówi”). Poszukaj kilka profili firm zajmujących się językami i zacznij czytać ich publikacje. Warto czytać artykuły w języku ojczystym (ogólne porady związane z nauką języków, motywacją) jak i tym którego się uczymy (tematyka dowolna, a może coś związanego z wykonywanym zawodem? To będzie niosło za sobą dodatkowe korzyści).

 

Pinterest

Na tym portalu znajdziesz mnóstwo porad DIY i niezliczone przepisy kulinarne. A do tego jeszcze więcej pomocy językowych – słownictwo, infografiki, gramatyka. Możesz stworzyć tablicę dedykowaną nauce danego języka i przypinać tam wszystkie interesujące Cię zdjęcia. W ten sposób możesz z łatwością gromadzić ciekawe materiały.

 

 

Pamiętaj, że na naszej stronie możesz znaleźć idealną dla siebie szkołę językową!

 

 

Zajrzyj na CourseFinders.com i znajdź swoją idealną szkołę językową!

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Przeczytaj inne popularne artykuły na CourseFinders:

Falsos amigos pomiędzy hiszpańskim a polskim

Językowe DIY – do it yourself, jak to połączyć z językami?

Tongue twisters, czyli łamańce językowe w różnych językach!

Słodycze dookoła świata

Przygotowanie do nauki za granicą

5 powodów by uczyć się w Hiszpanii

Popularne niemieckie przysłowia i zwroty

Angielskie powiedzenia i przysłowia

Więcej artykułów znajdziesz na naszym blogu. Zapraszamy!

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you