Najlepsze cytaty dla uczących się języków

cytaty-dla-uczących-się-języków

 

Najlepsze cytaty dla uczących się języków

 

Nauka języków może być wymagający zajęciem. Nawet jeśli jest to Twoja pasja czasami po prostu wydaje się, że doba ma za mało godzin. Obowiązki związane z pracą lub szkołą i chęć spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, pozostawia mało czasu na pasje czy hobby. Jeśli masz więcej niż jedno lub dwa hobby znalezienie na nie czasu może wydawać się prawie niemożliwe. Znalezienie czasu na naukę języków może nie być łatwe, ale na pewno się opłaca.

Jednak są takie chwile kiedy czujesz, że nie masz siły lub masz za dużo na głowie, by spędzać czas na nauce języków, w takiej chwili przydadzą się cytaty o nauce języków! Mogą one pomóc poczuć się bardziej zmotywowanym i pomogą skoncentrować się na swoich celach.

 

Jeśli języki nie są jeszcze Twoją pasją nie przejmuj się! Znajdź swoją idealną szkołę językową i zacznij uczyć się języków już dziś.

 

Uczenie się języka jest odkrywaniem nowej kultury i wszystkiego co za tym idzie.

“Mówienie w jakimś językiem jest poznawaniem świata, kultury.” ― Frantz Fanon

 

Uczenie się języka obcego, nawet tylko jednego, daje wiele nowych możliwości. Takich jak nauka za granicą, łatwiejsze podróżowanie, nowe oferty pracy.

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze. ” ‒ Frank Smith

 

Choć inwestycja w naukę języków obcych nie jest czymś co od razu się zwraca, to na pewno przyjdzie czas, kiedy się zwróci i to z nadwyżką.

“Ucz się wszystkiego czego możesz, kiedy tylko możesz, od każdego od kogo możesz; przyjdzie czas, kiedy będziesz za to wdzięczny. ” ‒ Sarah Caldwell

 

Nauka języka jest największym darem, jaki można sobie dać, nie jest on materialistyczny, można zabrać go ze sobą wszędzie i nikt nie może Ci go zabrać.

“Wiedza to skarb, który zawsze podąża, za tym kto go posiada.”
‒ Chińskie przysłowie

 

Jest dużo więcej korzyści z nauki języka, niż te oczywiste, które się same nasuwają. Nauka nowego języka sprawia, że się rozwijasz jako osoba i masz nowe spojrzenie na życie.

“Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach.” ‒ Flora Lewis

 

Inną korzyścią jest to, że nauka języków obcych jest jak ćwiczenie dla mózgu.

“To jest dosłownie tak, że nauka języków obcych sprawia, że jesteś mądrzejszy. Sieci neuronowe w mózgu wzmacniają się w wyniku nauki języków.” – Michael Gove

 

Języki pozwalają poszerzyć Twoje horyzonty.

“Język kształtuje nasz sposób myślenia, i określa, o czym możemy myśleć.”
– Benjamin Lee Whorf

 

Czy czujesz się zainspirowany do nauki języków? Wypróbuj CourseFinders.com aby znaleźć swoją idealną szkołę językową za granicą.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you