Przygotuj się do TOEFL IBT

Co to jest TOEFL IBT?

TOEFL IBT to test sprawdzający twoje umiejętności rozumienia i korzystania z języka angielskiego na poziomie uniwersyteckim. Ponadto mierzy on także, jak dobrze wykonujesz zadania akademickie, łącząc umiejętności słuchania, czytania, pisania i mówienia.

 

Do czego służy TOEFL IBT?

TOEFL IBT jest jednym z najbardziej znanych testów, który jest uznawany przez ponad 10000 uniwersytetów i innych instytucji w ponad 150 krajach. Niektóre wydziały imigracyjne wykorzystują wyniki TOEFL przy wizach rezydencyjnych lub służbowych jak i  agencje medyczne i licencyjne, które wykorzystują je do celów profesjonalnej certyfikacji. Ale także zwykli uczący się języka mogą przystąpić do egzaminu, aby poznać poziom swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

 

Dlaczego powinieneś podejść do TOEFL IBT?

Ze względu na dużą liczbę instytucji na całym świecie, które uznają TOEFL IBT, podejście do testu jest zawsze dobrym pomysłem. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie możesz potrzebować tego certyfikatu, możesz użyć wyszukiwarki TOEFL Destination.

Oto kilka faktów dotyczących TOEFL IBT:

 • Jest preferowany w Stanach Zjednoczonych, we Francji i w Niemczech.

W Stanach Zjednoczonych 9 na 10 uniwersytetów preferuje test TOEFL IBT (w porównaniu z innymi testami z języka angielskiego), ale także we Francji lub w Niemczech test jest bardziej preferowany niż inne testy z języka angielskiego.

 • Jest popularny w Kanadzie.

W Kanadzie w przypadku ponad 80% studiów podyplomowych preferowany jest  test TOEFL.

 • Jest w 100% akceptowany w Australii i Nowej Zelandii.

Wyniki egzaminu TOEFL są akceptowane przez każdą uczelnię w Australii i Nowej Zelandii, ale także w przypadkach emigracyjnych do Australii i Nowej Zelandii.

 • Jest powszechnie akceptowany w Wielkiej Brytanii.

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, ponad 90% uniwersytetów w Wielkiej Brytanii – w tym elitarnych uniwersytetów Russel Group – akceptuje wyniki TOEFL.

I jeden z najważniejszych punktów: test TOEFL IBT może pomóc ci zdobyć wizę do różnych krajów. Więcej informacji o wymaganiach wizowych znajdziesz tutaj.

Australia: Test TOEFL IBT może być stosowany w przypadku wiz studenckich, po studiach, wykwalifikowanych imigrantów i biznesowych.

Nowa Zelandia: jeśli potrzebujesz wizy rezydenckiej z kategorii dla wykwalifikowanych imigrantów wyniki TOEFL mogą pomóc.

Wielka Brytania: Wyniki testu są akceptowane – pod pewnymi warunkami – dla wizy studenckiej Tier 4.

 

Co musisz wiedzieć o TOEFL IBT?

Najważniejsze rzeczy, które powinieneś poznać to zawartość testu, centra zasobów i wysokość opłat.

Co jest w teście

Test jest podzielony na cztery sekcje (czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie) i jest administrowany przez Internet. Oto więcej szczegółów na temat każdej sekcji:

 • Czytanie: ta część zajmuje od 60 do 80 minut i musisz przeczytać trzy lub cztery fragmenty tekstu akademickiego. Po przeczytaniu musisz odpowiedzieć na 36 do 56 pytań.
 • Słuchanie: trwa od 60 do 90 minut. Musisz słuchać wykładów, dyskusji w klasie i rozmów. Po wysłuchaniu należy odpowiedzieć na 34 do 51 pytań.
 • Przerwa: po pierwszych dwóch częściach jest przerwa zajmująca około 10 minut.
 • Mówienie: w oparciu o sześć zadań dotyczących czytania i słuchania, musisz wyrazić opinię na poznany temat. Ta część trwa 20 minut.
 • Pisanie: na podstawie dwóch zadań z czytania i słuchania, musisz przedstawić opinię na piśmie. Ta część trwa 50 minut.

Sekcje są powiązane w następujący sposób:

 • najpierw słuchanie, później mówienie w odpowiedzi na pytanie.
 • czytanie, słuchanie a następnie mówienie lub pisanie w odpowiedzi na pytanie.

 

Centra zasobów

W wielu krajach znajdują się lokalne centra zasobów TOEFL IBT gdzie zdobędziesz podstawowe informacje na temat testu. Tutaj znajdziesz więcej informacji.

 

Opłaty

TOEFL IBT nie jest darmowy, a opłaty są podzielone na różne kategorie:

 • Rejestracja: Opłata ta różni się w zależności od kraju. Aby uzyskać więcej informacji, możesz tutaj wyszukać miejsce, w którym będziesz pisać test.
 • Późna rejestracja: 40 USD
 • Przełożenia daty testu: 60 USD
 • Przywrócenie anulowanych wyników: 20 USD
 • Dodatkowe certyfikat z wynikami (na instytucję lub agencję): 20 USD każdy
 • Opis wyników mówienia lub pisania: 80 USD
 • Opis wyników mówienia i pisania: 160 USD

Aby uiścić te opłaty, możesz użyć karty kredytowej lub debetowej, czeku elektronicznego, PayPal, czeku papierowego, przekazu pieniężnego lub Western Union QuickPay. Więcej informacji na temat form płatności możesz uzyskać tutaj.

 

Jak przygotować się do TOEFL IBT?

Jeśli chcesz przygotować się do testu TOEFL IBT, możesz użyć oficjalnych materiałów, takich jak:

TOEFL Go! – oficjalna aplikacja

Dzięki tej aplikacji będzie Ci bardzo łatwo się przygotować, ponieważ korzystając z niej możesz uczyć się wszędzie. Dodatkowo materiały w aplikacji są przygotowane przez TOEFL IBT.

Książki przygotowujące do TOEFL

Dostępne są różne książki oraz zestawy przygotowujące do TOEFL. Sprawdź w księgarni lub online.

Darmowe zasoby przygotowujące do TOEFL IBT

Możesz również skorzystać z Interactive Sampler, który daje darmowy dostęp do pytań ze wszystkich czterech sekcji lub z darmowego zestawu pytań testowych. Polecamy także narzędzie do ćwiczeń Quick Prep, które zawiera cztery tomy  z pytaniami ze wszystkich czterech części.

Aby dowiedzieć się więcej na temat przygotowania do testu TOEFL IBT, możesz zajrzeć na tą stronę. Innym rozwiązaniem będzie wybranie się na kurs przygotowujący do szkoły językowej.

Kursy przygotowujące do TOEFL IBT na CourseFinders.com

International Language Academy – Kanada

ILAC znajduje się w Vancouver, gdzie studenci z całego świata mogą przygotować się do testu językowego, takiego jak TOEFL. Oferowane są dwa rodzaje zajęć przygotowawczych: w trybie normalnym (15-25 godzin/tydzień) lub intensywnym (25+ godzin/tydzień). Ponadto szkoła stawia na dynamiczną atmosferę, którą dopełniają różne zajęcia, takie jak historyczne wycieczki krajoznawcze lub prezentacje kulturowe.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: International Language Academy

Living Learning English – Wielka Brytania

Szkoła językowa Living Learning English jest członkiem English UK i Quality English, a także jest akredytowana przez British Council. Szkoła dba o to by uczniowie mówili po angielsku każdego dnia na specjalnie zaprojektowanych kursach, by jak najlepiej się uczyć. Zajęcia przygotowawcze do TOEFL, mogą odbywać się w trybie swobodnym, normalnym lub intensywnym.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Living Learning English

Aston Academy – Irlandia Północna

W tej szkole językowej nauczyciele mieszkają z uczniami i w efekcie uczniowie otrzymują 12+ godzin kontaktu z językiem, na jednego nauczyciela przypada najwyżej 4 uczniów. Do tego oferowane są różne zajęcia takie jak turystyka kulturalna, zwiedzanie zabytków lub sport. Zajęcia przygotowujące odbywają się jeden na jeden lub w grupach 2-5 uczniów, mogą być w trybie swobodnym (10-15 godzin/tydzień), normalnym (15-25 godzin/tydzień) lub intensywnym (25+ godzin/tydzień).

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Aston Academy

Good Hope Studies – Afryka Południowa

Szkoła językowa Good Hope Studies znajduje się w Kapsztadzie i oferuje różne lekcje języka angielskiego, w tym kursy TOEFL. Ponadto maksymalny rozmiar grupy to 10 uczniów, a liczba godzin w tygodniu to od 15 do 25 godzin.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Good Hope Studies

 

Na CourseFinders.com możesz znaleźć ponad 140 szkół językowych na całym świecie, które oferują zajęcia przygotowujące do egzaminu TOEFL IBT. Aby znaleźć idealną szkołę dla siebie, sprawdź naszą listę.

 

Zajrzyj na CourseFinders.com po więcej artykułów o językach i nauce za granicą.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

This post is also available in: angielski francuski niemiecki włoski hiszpański portugalski

Ucz się języka angielskiego Znajdź idealną szkołę językową dla siebie