Najlepsze seriale do nauki języka angielskiego

remote-control-notebook

Najlepsze seriale do nauki języka angielskiego

 

Ostatnio pisaliśmy o serialu Fortune, stworzonym specjalnie do nauki języka angielskiego. Autorzy pracują nad kolejnym sezonem i innymi serialami tego typu (o nauce za granicą dla nastolatków i przygodowy dla najmłodszych). Co możesz obejrzeć w między czasie by wzbogacić swój angielski? Dowiesz się w tym artykule.

 

Czy da się nauczyć angielskiego oglądając tylko seriale? Pewnie tak, ale wymagałoby to opracowania konkretnego planu i dużego wysiłku, a efekty raczej nie byłyby kompletne. Polecamy za to tą metodę jako uzupełnienie nauki i zapoznanie się z codziennym angielskim, a nie tylko tym książkowym.

 

Arlena Witt, prowadząca między innymi serię na YouTube zatytułowaną „Po Cudzemu” słusznie stwierdziła w jednym ze swoich filmików (o właśnie tym), aby nie przejmować się jeśli nie rozumiecie wszystkiego oglądając seriale po angielsku, bo nikt nie rozumie języka w 100 procentach. Zgadzamy się z nią w pełni,  rozumienie wszystkiego ani nie jest potrzebne by cieszyć się serialem, ani by lepiej poznać język angielski. Niech Was to nie demotywuje!

 

Jeśli wolisz uczyć się angielskiego tradycyjnymi sposobami zajrzyj tutaj.

 

Jak to zrobić?

  • Wybierz serial, który Cię interesuje, nie ma sensu się męczyć z czymś, co Cię nie ciekawi i raczej nie przyniesie to spektakularnych efektów.
  • Przede wszystkim włącz napisy po angielsku – bez tego się nie uda.
  • Jeśli Twój poziom jest podstawowy, wybieraj seriale, które już widziałeś i wiesz jaka jest ich fabuła. Wtedy nie będzie Cię rozpraszało, jeśli czegoś nie zrozumiesz i nagle zgubisz wątek. A znajomość serialu pozwoli Ci się skupić na przyswajaniu nowych słów i konstrukcji gramatycznych.
  • Jeśli poziom okaże się dla Ciebie za trudny, nie brnij dalej – zmień serial na prostszy.
  • A na koniec zabieraj się do oglądania!

 

 

Do rzeczy… a więc jakie seriale wybrać?

 

Te seriale polecamy dla osób początkujących

 

Friends/Przyjaciele (1994-2004) – niezastąpiony klasyk

Angielski: amerykański/ pojawia się brytyjski

Długość odcinka: około 22 min.

Perypetie szóstki przyjaciół, mieszkających w Nowym Jorku. W tym serialu każdy znajdzie coś dla siebie – jest ponadczasowy. Większość osób pewnie już go widziała (nawet nie jeden raz!), tym bardziej będzie on idealny do nauki języka.

 

How I Met Your Mother/ Jak poznałem waszą matkę (2005-2014) – godny następca klasyka

Angielski: amerykański

Długość odcinka: około 22 min.

Po tym jak zakończył się serial Przyjaciele, myśleliśmy, że już nic dobrego nas nie czeka. No ratunek przybył jednak serial Jak poznałem waszą matkę i byliśmy mile zaskoczeni. Serial o podobnej fabule – również kręci się wokół życia grupki przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku –jednak przez to, że jest nowszy, problemy w nim przedstawiane i realia są nam bliższe.

 

This is Us/Tacy jesteśmy (2016-) – popłaczesz się ze wzruszenia

Angielski: amerykański

Długość odcinka: około 45 min.

Obyczajowy serial o trzech osobach urodzonych tego samego dnia – nie chcąc zdradzać za dużo, powiem tyle – ciekawa historia. W serialu język nie jest trudny, a aktorzy wyraźnie mówią – co ułatwi naukę. Niedługo nadchodzi drugi sezon.

 

Te seriale polecamy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych

 

House M.D./Dr House (2004-2012) – dla zainteresowanych medycyną

Angielski: amerykański

Długość odcinka: około 45 min.

Ten serial kręci się wokół tytułowego dr House’a, który jest specyficzną postacią – aspołeczny, konfliktowy, nieprzewidywalny lecz także genialny. Wraz ze swoim zespołem diagnozuje on choroby nietypowe, stąd może pojawić się dużo trudnego słownictwa, mimo to jest to wciągająca produkcja i warto spróbować.

 

 

Dexter (2006-2013) – trzymający w napięciu, kryminalny

Angielski: amerykański

Długość odcinka: około 50 min.

Chwilami mrożący krew w żyłach serial o seryjnym mordercy, który prowadzi podwójne życie. Jednak tego mordercę da się polubić! Za dnia pracuje w policji jako specjalista do spraw krwi, a w wolnym czasie zabija tych, którzy wymknęli się prawu. Prowadzi to do wielu napiętych sytuacji i tworzy ciekawą fabułę.

 

Sherlock (2010-) – detektywistyczny

Angielski: brytyjski

Długość odcinka: około 1godz. 28min.

Sherlock to uwspółcześniona historia bohatera książek Arthura Conana Doyle’a. Gdy Watson, lekarz wojskowy poznaje wspaniałego detektywa, Sherlocka Holmesa, postanawia pomagać mu w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

 

Game of Thrones/ Gra o tron (2011-) – fantastyczny

Angielski: brytyjski

Długość odcinka: około 1 godz.

Serial fantastyczny, na podstawie książek George’a R.R. Martina, opowiadający o kilku rodach walczących o władzę nad krainą Westeros. Krew, nagość i liczne intrygi, a wszystko to by wygrać tą niekończącą się grę o tron.

 

Suits/ W garniturach (2011-) – o prawnikach

Angielski: amerykański

Długość odcinka: około 42 min.

Nieprzeciętnie inteligentny chłopak z fotograficzną pamięcią przez przypadek zostaje prawnikiem w popularnej nowojorskiej kancelarii. Niestety nie skończył on prawa, tym bardziej na Harvardzie, a absolwentów tylko tej szkoły wybiera kancelaria. Jak długo uda mu się ukrywać ten fakt przed współpracownikami i klientami, i jakie będą tego konsekwencje? Ciekawy serial, oczywiście z przewagą żargonu prawniczego.

 

The Crown (2016-) – o rodzinie królewskiej

Angielski: brytyjski

Długość odcinka: około 52 min.

Serial zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, opowiadający historię Elżbiety II i w jakich okolicznościach objęła tron. Serial ukazuje też  wydarzenia towarzyszące temu okresowi. Planowanych jest 6 sezonów serialu, mają one przedstawić życie królowej Elżbiety aż do współczesności. Prawdziwy i wciągający.

 

Który serial wybierzecie? Jakie są Wasze doświadczenia z nauką angielskiego z seriali?

 

Ponad 1400 szkół języka angielskiego dookoła świata.

 

Zajrzyj na CourseFinders.com i znajdź swoją idealną szkołę językową!

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Przeczytaj inne popularne artykuły na CourseFinders:

Polskie strony do nauki języka ANGIELSKIEGO online

Angielskie słowa, które są często mylone

Przygotowanie do nauki za granicą

Jak nauczyć się każdego języka szybciej?

Zacznij uczyć się języka… TERAZ!

Dziwne angielskie zwroty i ich znaczenie

 

Więcej artykułów znajdziesz na naszym blogu.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you