Najtrudniejsze języki obce dla polaków

hardestlanguagestoy-929427_640

 

Dowiedz się jakie są najtrudniejsze języki obce dla polaków i dlaczego to właśnie te.

 

Język chiński
Niezależnie czy to mandaryński czy kantoński oba są równie trudne do opanowania. Chociaż system zapisu jest bardzo piękny i ideogramy są niczym sztuka, język ten wymaga zapamiętania ponad tysiąca unikalnych znaków. Istnieją dwa zestawy systemu zapisu – tradycyjny i uproszczony – oba są stosowane w różnych krajach. Do tego dużych problemów przysparza wymowa.

 

Język japoński
Japoński również posiada system zapisu, która wywodzi się z chińskiego, składa się z dwóch sylabariuszy – hiragana i katakana, logogramów (kanji) i wymaga znajomości romaji (pisma łacińskiego). Ponadto problemem może być wymowa i rozbudowany system gramatyczny zwłaszcza dotyczący zwrtów grzecznościowych.

 

Język arabski
Samogłoski nie są ujęte w zapisie i niektóre litery mają 4 różne formy pisane w zależności od ich pozycji w słowie. Pisze się od lewej do prawej, co może sprawiać wielką trudność. Język ma również wiele różnych dialektów w zależności od kraju jego pochodzenia. Zasób słów jest bardzo bogaty, więc jest wiele słów do nauczenia.

 

Język węgierski
W tym języku jest aż 35 przypadków. Do tego zawiera dużą ilość głosek, które nie występują w polski, a znane nam litery czytane są całkowicie inaczej. Szyk zdania nie ma większego znaczenia, ponieważ czas, liczba i własność są wskazywane poprzez przyrostki.

 

Język fiński
Język ten jest spokrewniony z estońskim, poza nim nie przypomina żadnego innego. Ma złożoną gramtykę – 17 przypadków, 6 rodzajów czasowników. Jedno słowo może mieć wiele różnych znaczeń. Ponadto słowa są długie i mogą być bardz trudne do wymówienia.

 

Język estoński
Podobnie jak język fiński ma trudną gramatykę np.  12 przypadków, wyrazy mają wiele różnych znaczeń. Do tego jest wiele wyjątków od zasad gramatycznych.

 

Język szwedzki
W tym języku największych problemów przysparza wymowa, w tym akcent, który jest ruchomy i ma dwa rodzaje. Występuje skomplikowany szyk zdania, ale jest on  ściśle określony. W alfabecie występują dodatkowe akcentowane samogłoski, dodatkowo wyróżnia się dwuznaki i trójznaki.

 

 

Podziel się z nami swoimi doświadczeniami z nauką języków na CourseFinders.com

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you