8 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby odnieść sukces w nauce języków

8things_school-1063556_640

 

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby odnieść sukces w nauce języków

 

Co gwarantuje sukces w nauce języków? W internecie jest wiele dobrych rad na temat nauki języków. Wybraliśmy dla Ciebie te najważniejsze. Zapoznaj się z nimi, rozważ nasze porady i odnieś sukces w nauce języków obcych.

 

1. To wymaga pracy

Jeśli chcesz uzyskać dobre rezultaty musisz się trochę wysilić. Języka ojczystego uczysz się przez całe życie, więc nie oczekuj, że osiągniesz biegłość w języku obcym w ciągu miesiąca. Uczenie się nowego języka wymaga dużo wysiłku, ale przynosi co najmniej tyle samo satysfakcji.

 

2. Używaj go codziennie

Jeśli nie powtarzasz jakiejś umiejętności to po prostu ją zapominasz. Tak samo jest z językami. Jeśli chcesz znać język to musisz regularnie go używać. W przeciwnym razie, nawet jeśli osiągnąłeś w nim biegłość, język będzie powoli Ci uciekał.

 

3. Ucz się z ludźmi i dla ludzi

W języku chodzi o komunikowanie się z innymi, a mówienie jest jego najważniejszym elementem. Nie zapominaj o tym gdy uczysz się języków obcych. Staraj się rozmawiać z native speakerami i ze swoimi znajomymi i rodzinie mieszkające za granicą. Znajdź partnera do nauki, z którym możesz poćwiczyć.

 

4. Powtarzanie

Jeśli masz kłopoty z zapamiętaniem czegoś używaj częstego powtarzania aby zwalczać tę przeszkodę. Wytrwałość jest dobrym sposobem radzenia sobie z wieloma problemami w nauce języka obcego, nie ważne czy jest to gramatyka, słownictwo czy mówienie. Nie zniechęcaj się i przyj na przód.

 

5. Wiek to tylko liczba

Nie przejmuj się tym, że rzekomo dzieciom nauka języków idzie łatwiej niż dorosłym.  Dorośli tak samo jak dzieci mogą się nauczyć języka obcego i mają lepsze możliwości i zasoby aby to zrobić. Nie używaj wieku jako wymówki, czasu nie cofniesz, ale możesz użyć ten czas, który masz bardziej efektywnie niż myśleć o tym co mogło być.

 

6. Właściwe nastawienie

Jeśli jesteś przekonany, że Ci się nie uda, to masz rację – nie uda Ci się. Odpowiednie nastawienia jest bardzo ważne w życiu. Daj sobie szansę i bądź optymistą. Jeśli inni dali radę to Ty też dasz. Pomyśl o tych wszystkich rzeczach, które możesz osiągnąć, a nie o tych, których wydaje Ci się, że nie dasz rady osiągnąć.

 

7. Ucz się nowego słownictwa w kontekście innych słów

Jeśli uczysz się słownictwa bez kontekstu, to tak, jakbyś kupił nową koszulę, która nie pasuje do żadnego z Twoich innych ubrań. Kiedy ją założysz? Nigdy. Ucz się nowego słownictwa w zdaniach z innymi słowami, które znasz. To pomoże ci je lepiej zapamiętać i będziesz wiedzieć, jak korzystać z nowych słów w zdaniu. A przecież o to właśnie chodzi!

 

8. Książka to tylko jedna z opcji

Nie zanudzaj się grubymi i nudnymi książkami językowymi. Wybieraj książki, które do Ciebie przemawiają i które są interesujące. Korzystaj z dużej ilości innych zasobów, z których możesz korzystać aby nauczyć się języka (internet, podcasty, radio, telewizja, filmiki, powieści, podróże, ludzie). Nie ma powodu aby nauka języków była nudna. To będzie Cię tylko demotywować i poprowadzi do porażki.

 

Mamy nadzieję, że te porady rozjaśniły Ci troche sytuację I będziesz na dobrej drodze do osiągania sukcesów w nauce języków.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu naCourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you