Profil poligloty: Richard Simcott

poliglota

 

Profil poligloty: Richard Simcott

 

Richard Simcott to poliglota z Chester w Anglii, któremu języki towarzyszą całe życie, uczył się ponad 40 języków. Oprócz uczenia się języków Richard Simcott jest także konsultantem językowym i uczy  innych.

Jego doświadczenie jest cenione wśród znawców i pasjonatów języków obcych, był konsultantem dla pism The Times i Forbes przy pracy nad artykułami na temat nauki języków. Został również uznany za jednego z najbardziej wielojęzycznych osób z Wielkiej Brytanii przez HarperCollins.

Na swoim blogu – Speaking Fluently – udziela on rad na temat nauki języków, mówi o różnych metodach opanowywania języków i omawia wiele różnych języków takich jak polski, chiński, turecki i wiele innych.

Oprócz popularnych tematów związanych z nauka języków obcych porusza on także tematy takie jak “Czym jest zardzewiały język?”. Wyrażenie to doskonale opisuje stan języka obcego, który nam powoli ucieka, ale jego fundamenty pozostają. Simcott czerpie z własnych doświadczeń, gdy mówi o rdzewiejących językach i jak je odświeżyć.

W innym poście poliglota mówi o pytaniu, które jest mu często zadawane, czyli jak szybko można nauczyć się języka. Tam wyjawia oczywistą prawdę, która jest niestety często pomijana – nauczenie się języka wymaga ciężkiej pracy i determinacji, a to jak szybko to zrobisz zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego systemu nauki.

Jeśli wolisz oglądać niż czytać, odwiedź Kanał YouTube  Richarda Simcotta. Tam znajdziesz filmy skupiające się na różnych językach, przykłady jak sam autor blog mówi w wielu różnych językach, porady dotyczące nauki języków i inne przydatne zasoby do nauki i inspiracji.

Wraz z Alexem Rawlingsem i Olliym Richardsie, Richard Simcott organizuje warsztaty poliglotów, gdzie dzielą się oni swoimi historiami sukcesu w opanowywaniu wielu języków, jak i  mówią o technikach przydatnych w nauczeniu się jakiegokolwiek języka, jak osiągnąć poziom zaawansowany, jak rozumieć prawdziwy język mówiony i jak pozostać zmotywowanym. Odwiedź Polyglot Workshops po więcej informacji.

 

Dowiedz się więcej o Richardzie Simcottcie na jego blogu Speaking Fluently.

Źródło: https://speakingfluently.com/

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you