Obozy letnie dla nastolatków

Jest wiele różnych sposobów łączenia podróżowania z nauką języków obcych. Dla nastolatków najlepszym rozwiązaniem będą obozy letnie lub kursy letnie.

 

Każdego roku wielu młodych osób z całego świata chce przeżyć międzynarodową przygodę. Nauka za granicą jest najlepszym sposobem na naukę języka, ponieważ nie tylko uczysz się słów i gramatyki, ale także akcentu i kultury. Dodatkowo podróżowanie za granicę i poznawanie nowych przyjaciół z całego świata to świetna zabawa!

 

 

Czym są obozy letnie?

 

Obóz letni to zorganizowany kurs dla nastolatków (niektóre są również dla dorosłych), którzy chcą poprawić swoje umiejętności językowe. Możesz uczyć się języka obcego w innym kraju z ludźmi, którzy mają takie same zainteresowania jak Ty. Ponadto doświadczasz kultury i masz kontakt z native speakerami.

 

Oczywiście nauka nowego języka jest główną częścią obozu letniego, ale będziesz również mieć czas na poznanie nowego środowiska i nawiązanie nowych znajomości. Obozy letnie mogą sprawić, że Twoje wakacje będą niezapomniane.

 

Jakie są zalety obozów letnich?

 

Jest wiele powodów, dlaczego letni obóz jest najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić latem. Poznaj niektóre z nich:

 

1) Obóz letni pomaga nastolatkom rozwijać własne możliwości.

 

Każdego nastolatka, który zdecyduje się wziąć udział w obozie letnim, czeka wiele nowości. Będą to nowi ludzie, nowe doświadczenia, a także nowy język i kraj. Podczas nauki za granicą nastolatek dowiaduje się więcej o swojej osobowości, ponieważ musi nawiązać kontakt z innymi ludźmi. Ponadto każdy dowiaduje się więcej o swoich mocnych i słabych stronach, rozwiązując problemy, rozstrzygając spory z innymi osobami lub po prostu prowadząc ciekawe dyskusje.

 

Nastolatek na obozie letnim może również się rozwijać i dowiedzieć się więcej o opcjach, które posiada by być zmotywowanym, zdyscyplinowanym i jak osiągnąć swoje cele.

 

2) Na obozie letni możesz poznać nowych przyjaciół.

 

Obozy letnie są pełne ludzi z całego świata, którzy chcą nauczyć się języka obcego. Wiadomo więc, że każdy ma takie same zainteresowanie: naukę języków. To może być pierwszy wspólny mianownik, który pomoże przełamać lody. A kto wie? Może właśnie ta nowopoznana osoba będzie Twoim następnym najlepszym przyjacielem.

 

3) Obozy letnie pomagają uczyć się w lepszy sposób.

 

Jeśli zmienisz swoje środowisko uczenia się, masz szansę na lepszą naukę. Czasami Twój proces uczenia się może popaść w rutynę i potrzebujesz zmiany, aby odzyskać swoją motywację i nawyk uczenia się. Obóz letni może być właściwym rozwiązaniem.

 

Na obozie letnim zmienisz swoje środowisko uczenia się, będziesz korzystać z nowych materiałów (takich jak inne książki i ćwiczenia poza salami lekcyjnymi), jak i poznasz nowe metody uczenia się, które wyjaśnią Ci nauczyciele lub inni uczniowie. Tak więc obóz letni może przywrócić Cię na właściwą drogę rozwoju.

 

4) Obozy letnie są świetne dla dzieci

 

Obozy letnie są zwykle tak rozwiązane, że mieszkasz i uczysz się w tym samym miejscu. Wiele ma odbywa się na terenie kampusów uniwersyteckich, gdy są one zamknięte na święta i wakacje. Miejsca te są bardzo bezpieczne, a przez cały czas na miejscu jest wielu nauczycieli i pracowników szkoły. To rozwiązanie jest idealne dla młodszych uczniów.

 

Jest wiele letnich obozów dla dzieci, które zazwyczaj składają się z porannych lekcji i ciekawych wycieczek po południu, takich jak wizyty w pobliskich miastach i miejscach o znaczeniu historycznym.

 

5) Twoje wakacje znaczą coś więcej.

 

Podczas wakacji wielu nastolatków chce spędzać czas na plaży, na imprezach lub z przyjaciółmi. Takie wakacje są świetne, ale możesz odnieść wrażenie, że nic nie wniosły do Twojego życia. Na obozach letnich nie tylko uczysz się języka obcego, ale także rozwijasz się jako osoba. Zdobywasz dodatkowe certyfikaty i kwalifikacje, które pomogą Ci dostać wymarzoną pracę, a do tego zyskasz więcej pewności siebie.

 

6) Obozy letnie to świetna zabawa.

 

Obozy letnie to oczywiście świetna zabawa i przeżycia, których nigdy nie zapomnisz. Zyskasz także przyjaciół z całego świata, a te znajomości przydadzą się, jeśli będziesz chciał podróżować ponownie w późniejszym okresie swojego życia. Będziesz miał przyjaciół, u których możesz się zatrzymać, i którzy pokażą Ci nowe miejsca!

 

Gdzie odbywają się obozy letnie?

 

Jest wiele możliwości uczestniczenia w obozach letnich, ponieważ odbywają się one na całym świecie. Nie ma znaczenia, którego języka chcesz się nauczyć lub dokąd chcesz się udać – obozy letnie są wszędzie!

 

Obozy letnie i programy letnie na CourseFinders.com

 

Jeśli zdecydowałeś się wziąć udział w obozie lub programie letnim, aby poprawić swoje umiejętności językowe, musisz wybrać kraj (i miasto). Wybór jest duży, ale CourseFinders.com może Ci pomóc! Mamy długą listę szkół językowych, które organizują różnych obozy letnie i programy. Oto kilka przykładów:

 

More Than English – Wielka Brytania

 

More Than English to międzynarodowa szkoła na lato, dla uczniów w wieku od  11 do 16 lat. W tej szkole wszystkie kursy (języka angielskiego na poziomie A2-C2) są kursami w trybie intensywnym po 24 godziny lekcji w tygodniu. Każdy taki kurs składa się z 15 godzin, podczas których kształcone są umiejętności mówienia, słuchania i prezentowania i 9 godzin programu „Get Ahead” skupiającego się bardziej na zainteresowaniach uczestników. Możesz wybierać pomiędzy różnymi zajęciami takimi jak twórcze pisanie czy profesjonalny trening sportowy. Dodatkowo szkoła oferuje przygotowanie do egzaminów IELTS oraz Cambridge FCE.

 

 

friLingue – Szwajcaria

 

friLingue oferuje obozy letnie w języku francuskim, niemieckim i angielskim odbywające się w Szwajcarii. Ilość godzin nauki na tydzień zależy od wybranego trybu kursu: normalny (15-25 godzin/tydzień), swobodny (10-15 godzin/tydzień) lub intensywny ( 25+godzin/tydzień). Dostępne są trzy poziomy kursów: podstawowy, średniozaawansowany lub zaawansowany.

 

  • Więcej informacji znajdziesz tutaj: friLingue

 

Silk Mandarin – Chiny

 

Silk Mandarin to instytut językowy znajdujący się w Szanghaju, który oferuje wakacyjne kursy języka chińskiego od czerwca do sierpnia. Całodobowy obóz będzie odpowiedni dla nastolatków w wieku od 13 do 17 lat. Poza dobrze zorganizowanymi kursami językowymi oferują także różne zajęcia, pozwalające poznać kulturę i życie w dużym mieście, takim jak Szanghaj.

 

 

Cork English College – Irlandia

 

Cork English College powstało w 1978 roku i znajduje się w centrum miasta. Przez ostatnie 35 lat szkoła oferuje kursy letnie dla nastolatków w wieku od 12 do 17 lat, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania i znajomości języka angielskiego przez uczniów. Każdy kurs składa się z 20 lekcji w godzinach porannych. Popołudniami uczniowie mogą uczestniczyć w różnych innych zajęciach, takich jak sport, zajęcia filmowe lub wycieczki.

 

 

Sprott Shaw Language College – Kanada

 

 

Sprott Shaw Language College ma kampusy w Toronto, Vancouver, Surrey i Victoria i oferuje, między innymi, obozy letnie z wymiarem godzin 15-25 godzin na tydzień. Ponadto programy letnie są dostępne na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Szkoła łączy trening językowy z zabawą podczas zwiedzania zabytków i poznawania kultury miasta.

 

 

Inlingua La Rochelle – Francja

 

Inlingua oferuje obozy letnie w La Rochelle nad morzem. Każdy kurs to 15-25 godzin lekcji w tygodniu. Nauczyciele stosują specjalną metodę polegającą na skupieniu się na mówieniu w celu nauczenia języka francuskiego. Wszystkie kursy letnie są oferowane na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym. Ponadto szkoła organizuje wiele dodatkowych zajęć dla swoich uczniów.

 

 

 

Na naszej stronie możesz znaleźć dużo więcej obozów i kursów letnich uczących różnych języków na całym świecie. Aby je wyszukać wystarczy, że wpiszesz interesujący Cię język w naszej wyszukiwarce i wybierzesz „kursy letnie” w filtrach.

 

 

Zajrzyj na CourseFinders.com po więcej artykułów o językach i nauce za granicą.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

This post is also available in: angielski francuski niemiecki włoski hiszpański portugalski

Ucz się języka za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie