Porady od poliglotów

porady-od-poliglotów

 

Porady od poliglotów

 

Sprawdź porady dotyczące nauki języków od popularnych poliglotów. Na swoich blogach Luca Lampariello, LC Haughley (pisząca dla Benniego Lewisa), Richard Simcott, Olly Richards i Lindsay Dow podzielili się swoimi mądrościami i nie są to typowe porady dla uczących się języków. Jeśli ostatnio czułeś się niezmotywowany, brakuje Ci inspiracji i nauka ciężko Ci przychodzi, niech te cytaty słów popularnych poliglotów sprowadzą Cię na właściwą drogę.

 

“Aby poprawić swoją zdolność do rozpoznawania i zapamiętywania nowych słów i wyrażeń musisz być zainteresowany i pasjonować się tym, co robisz. Kultywowanie zainteresowania daną dziedziną i ciągłe przypominanie sobie dlaczego to robisz zapewnia niesamowity impuls w procesie uczenia się” – Luca Lampariello, z artykułu Forget it: the secret of remembering words .

 

LC Haughey mówi o tym jak zrobić z czegoś nawyk używając aplikacji do tego przeznaczonej, która nazywa się „Habit List pomogło mi. Jest wspaniale prosta w użyciu. Wybierasz aktywność, którą chcesz przekształcić w nawyk, ustawiasz powtarzające się przypomnienie (czyli w jakie dni masz otrzymywać powiadomienie i o jakiej porze), i to wszystko. Powiadomienie będzie wyskakiwać o ustalonej przez Ciebie porze, przypominając Ci, aby wykonać dane zadanie. Ja mam ustawione przypomnienie aby  uczyć się języków codziennie po trochu i czuję się potwornie podirytowana kiedy przerwę ciągłość nauki (najdłuższa passa trwała 8 dni!). “z The Productive Language Learner: How I Transformed my Phone into a Productivity Diva

 

Richard Simcott mówi o reżimie nauki języków, który przynosi efekty “Kluczowym aspektem jest tutaj szybkość nauki i jaki to ma wpływ. Zakładam, że odbywasz co najmniej dwie aktywne lekcje w tygodniu (na których uczysz się nowych rzeczy, ćwiczysz słownictwo i gramatykę w sposób aktywny) i uczysz się pasywnie (lub aktywnie jeśli możesz) w inne dni tygodnia, między 15-60 minut dziennie. Dla mnie jest to minimum, żeby czynić jakieś postępy i nie odczuwać stagnacji i iść do przodu w procesie nauki.” z How fast can I learn a language?

 

Olly Richards o tym jak ważne jest popełniać błędy i zwalczyć blokadę mówienia w języku obcym „Popełnianie błędów jest nie tylko najlepszym sposobem, aby poprawić naszą znajomość języka obcego, ale również może być świetnym sposobem, aby przełamać lody między Tobą i Twoim zagranicznym towarzyszem. Naucz się śmiać z własnych błędów i jednocześnie zaakceptuje je jako sposób na ciągłą poprawę w mówieniu.” z 5 Dangerous Language Learning Mistakes You Should Avoid

 

Lindsay Dow o tym jak nie zanudzić się nauką języków “Po co marnować czas na coś, co Cię nie inspiruje ani nie angażuje w żaden pozytywny sposób? Powinieneś mieć pozytywne skojarzenia z językiem, którego się uczysz, żebyś chciał się dalej jego uczyć. Jeśli tego nie ma, to co jest? Poeksperymentuj trochę, spróbuj czegoś nowego i nie obawiaj się zrobienia przerwy.” z 5 Struggles With Self-Study Language Learning Motivation You’ve Probably Experienced (and what to do about them)

 

Wracajcie na CourseFinders.com aby dowiedzieć się więcej o językach i nauce za granicą.

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you