Języki Azji są przyszłością

asianlanguages-926222_640

 

Języki Azji są przyszłością

 

W coraz bardziej zglobalizowanym świecie, nauka języków obcych stała się niezbędna nie tylko aby dostać dobrą pracę, ale także aby dowiedzieć się więcej na temat określonej kultury.

Zainteresowanie językami dalekowschodnimi, takimi jak chiński, japoński czy koreański rośnie: według danych upublicznionych przez My Oxford English językiem japońskim posługuje się około 122 milionów osób, a mandaryńskim 1200 milionów.

Najbardziej popularnym językiem dalekowschodnim w szkołach jest mandaryński; jednakże japoński i koreański zdobyły popularność w świecie biznesu.

 

Powody dla których warto jest uczyć się języków dalekowschodnich:

– Po pierwsze, sukces ekonomiczny w krajach takich jak Chiny i Japonia, gdzie produkty, których używamy na co dzień są wytwarzane codziennie.

– Po drugie, wiele krajów europejskich negocjuje warunki wolnego handlu oraz porozumienia współpracy z krajami azjatyckimi, co sprawia, że konieczne staje się zatrudnienie osób mówiących w tych językach.

– Wreszcie, kraje te oferują stypendia i bardzo ciekawe programy wymiany studenckiej, skierowane zarówno do studentów jak i absolwentów studiów, a jednym z wymogów, aby się dostać do programu jest dobra znajomość języka.

 

Hiroshi Hosotani, japoński nauczyciel w Akademii Języków Orientalnych, powiedział niedawno, że coraz więcej osób decyduje się na wybór mandaryńskiego jako drugiego języka, w porównaniu do tych, którzy chcą uczyć się angielskiego.

 

Jednak tak jak objaśnialiśmy w naszym poprzednim artykule „10 najtrudniejszych języków obcych dla polaków”, chiński i japoński znajdują się na samym szczycie listy.

 

Tak więc nasuwa się pytanie: czy dorośli są w stanie nauczyć się języka obcego?

 

Choć najlepiej jest zacząć uczyć się języka obcego w dzieciństwie, to nie oznacza że jest to niemożliwe dla osób dorosłych.

 

Podczas gdy dla dzieci nauka języków jest bardziej jak hobby i dzieci robią to, bo są zafascynowane kulturą innego kraju, to dorośli czują potrzebę, aby nauczyć się języka, ponieważ marzą o podróży i nie chcą, aby język był dla nich przeszkodą.

 

Prawdą jest również, że dla wielu młodych ludzi nauka języków azjatyckich jest łatwiejsza, ponieważ są już oni pod wpływem kultury tych krajów, na przykład z powodu sukcesu muzyki K-pop, anime i japońskiej mangi.

 

Alejandra Rodriguez, specjalistka w dziedzinie finansów i stosunków międzynarodowych, która także uczy się języka mandaryńskim, mówi, że nauka jednego z najczęściej używanych językók świata, daje przewagę na rynku pracy. W jej przypadku, do nauki języka chińskiego nakłoniły ją liczne możliwości do prowadzenia interesów z Chinami.

“Uczenie się mandaryńskiego wymaga więcej wysiłku niż w przypadku innych językó, ponieważ jedna sprawa to wiedzieć, jak coś powiedzieć, a druga jak to napisać. Być w stanie manewrować między Hanyu pinyin (transkrypcja fonetyczna) i pismem logograficznym wymaga dużego zaangażowania” – mówi Rodriguez.

 

Jeśli chcesz nauczyć się jednego albo kilku języków dalekowschodnich skorzystaj z wyszukiwarki CourseFinders, która pozwali Ci znaleźć idealną szkołę językową!

 

Przetłumaczone z artykułu po włosku “Le lingue asiatiche saranno il futuro” napisanego przez Silvia Spatafora

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu naCourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you