Nauka języków za pomocą muzyki

musiclearning-977020_640

 

Nauka języków za pomocą muzyki

 

Muzyka jest częścią naszego codziennego życia. Słuchamy jej rano przygotowując się do wyjścia, w drodze do szkoły, w czasie pracy, i kiedy trenujemy na siłowni. Może ona dodać charakteru świetnej kolacji, rozkręcić imprezę i pomóc nam, gdy czujemy się smutni. Może być również pomocna przy nauce języka obcego!

 

Dlaczego warto?

Kiedy jesteś zmęczony czytaniem zasad gramatyki i robieniem ćwiczeń dobrym pomysłem jest, aby dodać trochę zabawy do procesu nauki języków obcych. Słuchanie muzyki może być inspirujące i pokaże inną stronę języka obcego.  Może też przybliżyć kulturę danego kraju. Muzyka może wznieść naukę języków na wyższy poziom. Słuchanie muzyki pomoże Ci nauczyć się nowego słownictwa i użytecznych zwrotów. Śpiewając możesz poprawić swoją wymowę. Bądź ostrożny – niektórzy artyści używają slangu i gramatyka nie zawsze jest poprawna. W muzyce gramatyka jest często dopasowywana tak, aby tworzyć rymy itp. Tak więc muzyka nie powinna być głównym i jedynym źródłem nauki języków, ale na pewno może być sposobem aby ten proces był pełen  zabawy!

 

Jak?

Zacznij od wyszukania najbardziej popularnych artystów śpiewających w języku, którego chcesz się nauczyć. Najlepiej gdyby gatunek muzyki odpowiadał Twoim upodobaniom. W dzisiejszych czasach jest tak duży wybór, że nie powinno być z tym problemu.

Po zdecydowaniu się na kilku artystów lub zespołów kup ich albumy, lub słuchaj ich piosenke na YouTube. Jeśli będziesz słuchać na YouTube, możesz poszukać wersji z tekstem. To ułatwi Ci naukę nowego słownictwa, włącznie z pisownią. Po opanowaniu tekstu, możesz zacząć śpiewać i popracować nad swoją wymową.

Jesli chcesz spróbować tradycyjnego sposobu i kupić album danego artysty tekstu poszukaj online, może on być dostępny na stronie artysty lub w książeczce dołączonej do płyty. Teksty dostępne w sieci są zazwyczaj pisane przez fanów także należy uważać na małe błędy. Postępuj jak wyżaj, naucz się tekstu i próbuj śpiewać. Śpiewanie może pomóc Ci w wymowie i akcencie w języku obcym, ponieważ gdy śpiewasz to imitujesz dzwięki śpiewane przez native speakera.

Dodatkową zaletą jest fakt, że muzyka stymuluje pamięć. Czy zauważyłeś jak czasami nie możesz wybić sobie jakiejś piosenki głowy lub jak łatwo możesz zapamiętać tekst ulubionej piosenki? Użej tego na swoją korzyść i z łatwością opanuj słownictwo w języku obcym.

 

Nie czekaj dłużej i dodaj trochę zabawy do procesu nauki języków za pomocą muzyki!

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you