Językowe DIY – do it yourself, jak to połączyć z językami?

mindmap-2123973_640

Językowe DIY

Do it yourself, jak to połączyć z językami?

 

DIY jest już trendem, który zawładnął całym światem. Czy jesteś jego fanem? Nawet jeśli nie, to przeczytaj ten artykuł i przekonaj się, że DIY może w ciekawy sposób przydać się do nauki języków.

 

DIY często kojarzymy z własnoręcznie robionymi kosmetykami, innowacjami w kuchni czy pomysłowymi rozwiązaniami w porządkowaniu mieszkania. Jednak jego zastosowań jest bardzo wiele – nietuzinkowe prezenty, przydatne meble czy papierowe dekoracje.

 

Jednak DIY ma swoje zastosowanie również jeśli chodzi o naukę języków. W tym przypadku polega ono na bardziej kreatywnym podejściu do samej nauki lub na lepszej organizacji tej nauki.

 

Pamiętaj, że na naszej stronie możesz znaleźć idealną dla siebie szkołę językową!

 

flashcards-1591812_640

 

Fiszki

Własnoręczne zrobienie fiszek do nauki nowych słów nie tylko pozwoli Ci przygotować je dokładnie w taki sposób jaki Ci odpowiada, ale również sam proces tworzenia ich sprawi, że wiele się nauczysz – w końcu każde słowo będziesz musiał wyszukać i sprawdzić.

 

glass jar

 

Słój ze słowami

Jeśli fiszki to nie Twoja bajka – nie przejmuj się, mamy dla Ciebie trochę inne rozwiązanie. Znajdź słoik (może być także pudełko), udekoruj je według własnego uznania, niech Cię poniesie fantazja (najlepiej coś związanego z językami!). Na małych karteczkach przygotuj słówka (jeśli wolisz to od razu z objaśnieniem), poskładaj je i włóż do słoika. Każdego dnia wyciągaj po jednej karteczce i ucz się nowego słowa (jeśli nie dodałeś wcześniej objaśnienia, to teraz sprawdź co oznacza wylosowane przez Ciebie słowo).

 

secret-2725302_640

 

Taboo

Na pewno znasz tą ciekawą grę! Robi furorę na spotkaniach rodzinnych i wieczorkach ze znajomymi. Do nauki języków przygotuj własną wersję i ćwicz z Twoimi znajomymi, którzy również lubią języki. Do celów edukacyjnych wystarczy, że będą grały dwie osoby. Jak to przygotować? Na kartkach pozapisuj hasła, a pod nimi 5 słów, które najbardziej się z nimi kojarzą – tych słów nie będzie można używać podczas zabawy.

 

frames

 

Uwiecznij swoje cele językowe

Łatwiej się rozwijać i śledzić swój postęp jeśli dobrze wiesz jakie są Twoje cele. Możesz zapisać je w kreatywny sposób, np. w takich ramkach jak powyżej. Jeśli Twoje cele są ze sobą powiązane i powinny występować w określonej kolejności możesz narysować ścieżkę, a na niej domki – każdy domek to będzie nowy cel. Kartkę przypnij na lodówkę lub ścianę, niech nie da o sobie zapomnieć. Co ciekawe podobno cele, które zostają zapisane są częściej realizowane.

 

woman and clock

 

Językowe zadanie na tydzień

Powymyślaj różnorodne zadania językowe na cały rok (około 52 tygodnie). Pozapisuj pomysły na kartkach, możesz ozdobić każdy z nich rysunkiem, na koniec wrzuć wszystkie do wybranego przez siebie pojemnika (pudełko, słoik, koperta). Pod koniec każdego tygodnia wylosuj jedno zadanie na kolejny tydzień (tak będziesz miał czas się przygotować). Przykłady językowych zadań: codziennie posłuchaj trzech piosenek po hiszpańsku, codziennie przeczytaj jeden artykuł po angielsku online, ułóż trzy różne zdania ze słowem na dziś (np. z fiszek lub słoika ze słowami).

 

bullet journal

 

Bullet journal

Bullet journal to własnoręcznie przygotowany i rozrysowany kalendarz, plan, lista zadań i nie tylko. W skrócie jest to wygodne narzędzie do spersonalizowanej organizacji swojego życia, lub… nauki języka! Przygotuj swój bullet journal poświęcony tylko językom, lub do swojego tradycyjnego dodaj językową sekcję. Możesz tutaj zapisywać nowe słówka, swoje zadanie językowe na dany tydzień, planować naukę i zaznaczać gwiazdkami sukcesy językowe i przełomy w nauce.

 

photos notebook and seashells

 

Zabawa w fotografa

Załóż swój własny słownik obrazkowy (lub zdjęciowy!). Masz dwie opcje – może to być album czy zeszyt, do którego będziesz wklejać zdjęcia ze słowami lub możesz zdjęcia zbierać na telefonie (możesz użyć specjalnej aplikacji by dodać podpis).

 

 

Zajrzyj na CourseFinders.com i znajdź swoją idealną szkołę językową!

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Przeczytaj inne popularne artykuły na CourseFinders:

Jak w końcu wytrwać w postanowieniach noworocznych?!

Cytaty na nowy rok

Słodycze dookoła świata

Przygotowanie do nauki za granicą

Zacznij uczyć się języka… TERAZ!

Dziwne angielskie zwroty i ich znaczenie

 

Więcej artykułów znajdziesz na naszym blogu. Zapraszamy!

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you