Językowe party – jak to zrobić?

 

Nauka, książki, listy słówek? Języki nie muszą być nudne i być nieprzyjemny obowiązkiem. A przynajmniej nie powinny takie być! Są pasjonaci języków, dla których siedzenie godzinami przy książkach jest wyobrażeniem idealnego wieczoru, jak i tacy którzy potrzebują zróżnicowania i ciekawych sposobów nauki. Pomysł jaki zaproponujemy dziś jest dla wszystkich osób kochających języki. Czas na językowe party!

 

Co to jest językowe party?

To impreza na której możesz się podzielić swoją pasją do języków ze znajomymi lub poznawać na nowo język, którego uczysz się Ty i Twoi znajomi. Co się będzie działo? To zależy od Ciebie, ale mam kilka interesujących pomysłów.

 

Kogo zaprosić?

Zrób wywiad w swoim otoczeniu. Kto się interesuje językami? Kto się uczy tego samego języka co Ty? Może ktoś się zastanawia czy podjąć naukę jakiego języka, a Ty możesz go przekonać? Wystarczą chęci! Nie musisz zebrać wielu osób, tak naprawdę zabawę z językami można zacząć już we dwoje.

 

Jak się przygotować?

Jedzenie i picie

Zależnie od tego jaki język będzie tematem imprezy takie przygotuj jedzenie i napoje. Może skusicie się na jakieś słodkości? Jeszcze lepszą opcją będzie przygotowywanie posiłku wraz z zaproszonymi gośćmi! Ciekawe przepisy znajdziecie online – może spróbujecie wykorzystać przepis napisany w języku, którego się uczycie?

 

Zabawy

Tu może ponieść Cię fantazja i możesz przygotować różne zabawy. Językowe party to okazja by potraktować języki trochę luźniej i pobawić się nimi. Możecie zacząć od wprowadzenia – każdy opowie swoją historię związaną z językiem. Możesz przygotować fakty oraz ciekawostki na temat wybranego języka i kraju, w którym się nim posługuje, każdą zapisać na innej karteczce, a goście będą losować i kolejno czytać dla wszystkich te informacje. Możesz też przygotować grę tabu w Waszym języku.

 

Muzyka

Niech każdy gość zaproponuje kilka swoich ulubionych piosenek oczywiście w języku imprezy, a Ty stwórz z nich playlistę, to będzie Wasz podkład muzyczny na wieczór i wprowadzi Was w klimat.

 

Filmy

Jeśli po tych wszystkich atrakcjach starczy Wam czasu to możecie obejrzeć wspólnie film lub serial (najlepiej z napisami i oczywiście w odpowiednim języku). Jeśli trudno Wam się zdecydować wrzuć propozycje do woreczka i wylosuj jaki film obejrzycie. A resztę zostawcie na kolejne imprezy.

 

Podróże

To może być najciekawszy moment wieczoru. Ktoś z Was już odwiedził kraj, w którym posługuje się wybranym przez Was językiem? Niech przyniesie zdjęcia i poopowiada o swoich doświadczeniach. Jeśli nikt się jeszcze tam nie wybrał to porozmawiajcie o różnych opcjach odwiedzenia tego kraju – dłuższe wakacje, wymiana studencka, wypad na weekend, a może nauka za granicą?

 

Zachęcamy do zabawy, bo nauka nie musi być nudna!

 

 

Ucz się za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie