Co robić, a czego nie robić ucząc się za granicą

czego-nie-robić-ucząc-się-za-granicą

Każdego roku tysiące studentów decydują się na naukę za granicą. Często różnice kulturowe i próby zaaklimatyzowania się mogą okazać się większym wyzwaniem niż nowa szkoła, zadania grupowe i nietypowe przedmiotów. Jedną z najważniejszych rzeczy w wyjazdach za granicę na studia jest dobre reprezentowanie swojego kraju i okazanie szacunek dla nowej kultury, do której zostałeś przyjęty.

 

Co robić podczas nauki za granicą – zachowania na TAK

 

Ciesz się z różnic

W zależności od tego, jak daleko wylądujesz od swojego kraju, tym większe mogą być różnice kulturowe, które tam napotkasz. Jednak to nie jest coś, co powinno Cię martwić, raczej należy się z tego cieszyć i korzystać. Podróż jest to poznawanie nowych ludzi, nowych zwyczajów, nowych kuchni i poznawanie innego sposobu myślenia.

 

Próbuj nowych rzeczy

Łatwo jest próbować nowych rzeczy w nowym miejscu, ponieważ jest tak wiele nowych rzeczy, których można spróbować. Kolejnym plusem jest robić to z ludźmi nowo poznanymi, którzy mogą również robić to samo po raz pierwszy. Nic nie łączy ludzi tak jak wspólne, nowe doświadczenia.

 

Prowadź dziennik

Prowadzenie dziennika jest to świetny sposób na utrwalenie wszystkich swoich wspomnień i jest to świetny sposób, aby uzupełnić swoje fotografie. Ile razy zdarzyło ci się zapomnieć, co to za pomnik, a nawet co to za miasto na zdjęciu w aparacie? Nie pozwól, by to się powtórzyło i zapisuj notatki na temat najlepszych miejsc do odwiedzenia i szczególne wspomnienia.

 

Uczęszczaj na zajęcia

Nauka za granicą to nie wakacje, choć może się tak wydawać. Obcy kraj, nowi ludzie, imprezy i zwiedzanie mogą Cię rozproszyć tak, że przestaniesz się uczyć. Nie pozwól na to! Jeśli dasz się ponieść być może będziesz musiał powtarzać semestr, a po co doprowadzać do takiej sytuacji, kiedy wszystko możesz zrobić z umiarem.

 

Czego nie robić podczas nauki za granicą – zachowania na NIE

 

Nie zabieraj ze sobą całego domu

Kiedy pakujesz się na studia za granicą, pamiętaj aby wziąć tylko potrzebne rzeczy, ale bądź przygotowany na każdą pogodę. Pakuj się w przemyślany sposób – zabierz rzeczy, których będziesz potrzebował i zapakuj ubrania, które do siebie pasują.

 

Nie spędzaj czasu tylko z innymi uczniami z zagranicy

Podziel swój czas między mieszkańców i innych uczniów z zagranicy, w ten sposób, będziesz miał szansę nauczyć się języka, poznać ciekawe miejsca, które znają miejscowi i poznasz ludzi z całego świata.

 

Nie zamartwiaj się tym co się dzieje w domu

Przegapisz wiele rzeczy, które będą działy się w domu. To nieuniknione! Więc nie staraj się nadążać za wszystkim, to tylko sprawi, że będziesz tęsknił za domem i nie będziesz w pełni korzystał ze swojej przygody za granicą.

 

Nie imprezuj za dużo

Poznawanie nowych ludzi i znalezienie nowych fajnych miejsc to świetne powody do wspólnej zabawy i oczywiście powinieneś się trochę bawić, ale niech imprezowanie nie wymknie Ci się spod kontroli. Spróbuj wszystkiego z umiarem!

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you