Nowy Jork za darmo

new-york-city-1150012_640

 

Nowy Jork za darmo

 

Nowy Jork jest największym miastem w USA i jednym z największych na świecie. Każdego roku ludzie przyjeżdżają do Nowego Jorku, aby spróbować swoich sił w spełnieniu swoich marzeń. Jest to centrum finansów, handlu, sztuki, mody, rozrywki, mediów, edukacji, technologii i badań. Nowy Jork wymaga dostosowania się do jego szybkiego tempa, ale kiedy to już zrobisz możesz korzystać ze wszystkich jego atrakcji. Mimo, że to jedno z najdroższych miast na świecie jest wiele rzeczy, które można zobaczyć i zrobić w Nowym Jorku całkowicie za darmo. Sprawdź naszą listę darmowych nowojorskich atrakcji, muzeów, parków i nie tylko.

 

Ucz się w USA i eksploruj ten kraj! Bycie międzynarodowym studentem jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dołącz do wirtualnych targów edukacyjnych i #StudyinUSA!

 

ATRAKCJE I CO MOŻNA ZOBACZYĆ:

 

Statue of Liberty (Statua Wolności)

Popłyń darmowym promem (Staten Island Ferry) aby podziwiać imponującą rzeźbę i symbol Nowego Jorku. Jest to kolosalna neoklasycystyczna rzeźba zaprojektowana przez Frédéric Auguste Bartholdi i wybudowana przez Gustave Eiffel.

https://www.nps.gov/stli/index.htm

 

Times Square

Ten świetlisty i ekscytujący symbol Nowego Jorku znajduje się w centrum Manhattanu i jest głównym skrzyżowanie w popularnej i handlowej dzielnicy tego miasta. To miejsce może nieco przytłaczać swoim ogromem i popularnością, ale zrobienie sobie tam zdjęcia jest niezwykłą pamiątką na całe życie.

 https://www.timessquarenyc.org/index.aspx

 

Promenada Brooklyn Heights

Z tej 557-metrowej promenady roztacza się wspaniały widok na Statuę Wolności, panoramę Manhattanu i Most Brookliński.

https://www.nycgovparks.org/parks/brooklyn-heights-promenade/map

 

Budynek Chryslera

Ten imponujący, 319 metrowy budynek został zbudowany w stylu Art Deco i liczy 77 kondygnacji. Został zaprojektowany przez Williama Van Alena. Jest to budynek biurowy.

 

Promenada Coney Island

Właściwie nazywa się Riegelmann Boardwalk, ale potocznie nazywane jest Coney Island Boardwalk. Na promenadzie znajdują się kolejka Coney Island Cyclone, diabelskie koło Wonder Wheel Ferris i Nowojorskie Akwarium.

https://www.nycgovparks.org/parks/coney-island-beach-and-boardwalk/

 

Flatiron Building

Pierwotna nazwa tego 22-piętrowego wieżowca to budynek Fullera. Jego nietypowy trójkątny kształt sprawił, że został on uznany za przełomową budowlę.

 

Wyspa Gubernatora (Governor’s Island)

Możesz za darmom popłynąć promem na tą wyspę i ją zwiedzić. Na miejscu możesz cieszyć się piękną zieloną przestrzenią, zorganizować sobie piknik, pojeździć na rowerze, grać w golfa, możesz także odkryć obecne tam obiekty wojskowe.

https://govisland.com/

 

Nowojorska Biblioteka Publiczna

Biblioteka powstała w 1895 roku i mieści imponującą liczbę blisko 53 mln sztuk książek i manuskryptów. Sam budynek jest niezwykły, to największa budowla z marmuru kiedykolwiek wybudowana w USA. Nowojorska Biblioteka Publiczna posiada oryginał Deklaracji Niepodległości i Biblii Gutenberga.

https://www.nypl.org/

 

Darmowe kajaki

Skorzystaj z darmowej przejażdżki kajakiem po rzece Hudson.

 https://www.downtownboathouse.org/free-kayaking/

 

ZRELAKSUJ SIĘ W TYCH PARKACH, OGRODACH I ZIELONYCH PRZESTRZENIACH:

 

Central Park

Najczęściej odwiedzany park miejski w USA. Znajdziesz w nim wiele atrakcji turystycznych takich jak Zamek Belvedere, karuzele, dwa lodowiska, zoo i jeszcze więcej atrakcji. Jest to również popularne miejsce kręcenia filmów i seriali.

https://www.nycgovparks.org/parks/central-park

 

Battery Park

W tym parku publicznym znajdziesz kilka interesujących pomników upamiętniających ważne wydarzenia takich jak: The Sphere, Hope Garden, American Merchant Mariners’ Memorial oraz the East Coast Memorial.

https://www.thebattery.org/

 

High Line

Znane również jako High Line Park, jest to park, o nietypowej formie liniowej, zbudowany na podwyższonej częsci opuszczonych torów.

https://www.thehighline.org/

 

Flushing Meadows-Corona Park

W tym parku odbyły się dwie Wystawy Światowe XXI wieku organizowane przez Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych. W parku znajduje się kompleks rekreacyjny, zoo, ogród botaniczny, muzeum nauki, muzeum sztuki i stadion bejsbolowy.

https://www.nycgovparks.org/parks/flushing-meadows-corona-park

 

East River State Park

Znany również jako nabrzeże Williamsburgu chociaż sam w sobie nie jest tak imponujący jak inne parki to rozpościera się z niego przepiękny widok na Manhattan.

https://nysparks.com/parks/155/details.aspx

 

Ogród Botaniczny w Brooklynie

Darmowe wejście we wtorki i między 10 rano a południem w soboty oraz w tygodniu w zimie. W ogrodzie botanicznym można zobaczyć różnorodną roślinność, trzy pawilony z roślinnością z różnych stref klimatycznych, szklany zbiornik z morską roślinnością, galerię sztuki oraz japoński staw i górkę.

https://www.bbg.org/

 

Green-Wood Cemetery

Założony w 1838 roku, jest tam pochowanych około 600000 osób. Jest to miejsce pełne zieleni i na jego terenie znajdują się kapliczka wybudowana w 1911 roku przez Warren i Wetmore, Battle Hill (najwyższy punkt w Brooklynie), jest tam również miejsce upamiętniające Wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych z pomnikiem Minerwy, rzymskiej bogini mądrości.

https://www.green-wood.com/

 

ODWIEDŹ TE MUZEA, GALERIE I WIĘCEJ:

 

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej

Wolny wstęp w ciągu ostatniej godziny pracy muzeum (16.45-17.45pm). Muzeum składa się z 27 połączonych ze sobą budynków i posiada 45 stałych sal wystawowych. Najważniejsze atrakcje to  sale ze skamielinami (Fossil Halls) gdzie znajduje się prawie 600 okazów, planetarium w  Rose Center for Earth & Space, a także Konserwatorium Motyli z ponad 500 motylami.

https://www.amnh.org/

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Museum of Modern Art – MoMA)

Bezpłatny wstęp w piątki między 16.00 a 20.00. MoMA mieści kolekcję sztuki współczesnej i obejmuje dzieła architektury, wzornictwa, malarstwa, rysunku, fotografii, rzeźby, grafiki, filmu.Znajdują się w nim takie wielkie dzieła malarstwa jak Les Demoiselles d’Avignon Pabla Picasso, Reflections of the Clouds on the Water-Lily Pond Clauda Moneta The Bather Paula Cezanne’a, The Persistance of Memory Salvadora Dali, The Starry Night Vincent van Gogha i Campbell’s Soup Cans Andiego Warhola.

https://www.moma.org/

 

Ratusz Nowojorski

Zbudowany w 1811 roku jest najstarszym ratuszem, który nadal pełni swoje pierwotne funkcje (biuro burmistrza i izba rady Nowego Jorku). Imponujący architektonicznie budynek został zaprojektowany w stylu francuskiego renesansu. Wycieczki są bezpłatne.

https://www1.nyc.gov/site/designcommission/public-programs/tours/public-tours.page

 

African Burial Ground National Monument and Museum (Muzeum i zabytek upamiętniające)

Edukujące i poruszające muzeum przedstawiające historię niewolników w Nowym Jorku. Miejsce pochówku zostało odkryte podczas realizacji projektu budowlanego. Znaleziono ponad 400 trumien z ciałami. Muzeum i zabytek można obejrzeć bezpłatnie.

https://www.nps.gov/afbg/index.htm

 

Browar Brooklyński

W weekend są darmowe wycieczki, w soboty 13-17, a niedziele 13-16, ale nie obejmują one degustacji. Jaka szkoda! Odwiedź aby poznać historię browaru i produkcji piwa.

https://brooklynbrewery.com/verify

 

Fashion Institute of Technology Museum

Ponad 50000 egzemplarzy odzieży, tkanin i dodatków z okresu od XVIII wieku do chwili obecnej.

https://www.fitnyc.edu/museum/

 

Galerie w dzielnicy Chelsea

Sprawdź mnóstwo darmowych galerii w tej dzielnicy Nowego Jorku.

https://chelseagallerymap.com/

 

Federal Hall

Ten imponujący budynek w stylu greckiego odrodzenia mieści muzeum postkolonialnego Nowego Jorku.

https://www.nps.gov/feha/index.htm

 

Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku

Odwiedź, aby zobaczyć (niestety tylko przez chwilą)skarbiec o wysokim poziomie bezpieczeństwa, który mieści ponad 10000 tysięcy ton rezerw złota, mieszczący się 80 stóp pod ziemią. Jest to darmowa i bardzo popularna atrakcja, dlatego zarezerwuj sobie miejsce na kilka miesięcy do przodu.

https://www.newyorkfed.org/

 

 

Na poniższych stronach znajdziesz informacje o darmowych koncertachm imprezach i warsztatach:

https://www.clubfreetime.com/new-york-city-nyc/free-events-things-to-do/today/activities

https://nycfreeconcerts.com/events-2/#sthash.eca78zVQ.dpbs

https://fortune.com/2016/02/21/nyc-wifi-hotspots/

https://www.nycgo.com/free

 

 

Jeśli chcesz uczyć się języków obcych w Nowym Jorku zobacz ofertę tych szkół.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu naCourseFinders.com

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you