Dlaczego warto studiować w Ameryce?

USAstudying-703002_640

 

Dlaczego warto studiować w Ameryce?

 

Każdego roku liczba zagranicznych studentów w USA rośnie, ponieważ coraz więcej młodych ludzi wybiera Stany Zjednoczone jako miejsce do poszerzenia swojej wiedzy i doświadczenia. Poza tym, że USA jest najbardziej popularną destynacją międzynarodowych studentów to ma również jeden z najwyżej ocenianych systemów szkolnictwa wyższego. Poniżej znajduje się lista powodów, dla których warto studiować w USA.

 

Najlepsze na świecie uczelnie wyższe

USA posiada jeden z najlepiej ocenianych systemów szkolnictwa wyższego, który oferuje studia praktycznie w każdej dziedzinie. Uniwersytety szczycą się wykorzystywaniem najbardziej innowacyjnych technologii i technik badawczych. Świadectwa uzyskane w USA są honorowane na całym świecie.

 

Zróżnicowana oferta

Oprócz doskonałości i jakości w edukacji USA oferuje różnorodność. Możesz wybierać wśród różnych rodzajów uniwersytetów, uczelni czy instytucji. Jest wiele różnych opcji dla każdej dziedziny, a wśród dziedzin znajdziesz każdą, którą sobie wymarzysz. Nie będziesz więc ograniczany ofertą edukacyjną.

 

Różnorodność kulturowa

Z największą liczbą zagranicznych studentów USA jest domem dla różnorodności kulturowej. Tutaj możesz spotkać ludzi z całego świata, poznać inne narodowości, kultury i poglądy.

 

Życie na kampusie uczelnianym

Życie na kampusie uczelnianym jest jak spełnienie marzeń o amerykańskim śnie międzynarodowego studenta. To najlepszy sposób, aby zanurzyć się w kulturze amerykańskiej, jak również doświadczyć różnorodności kulturowej. Będziesz miał możliwość dołączyć do wielu studenckich organizacji, klubów lub stowarzyszeń.

 

Innowacja

Uniwersytety w USA mogą być jednymi z najlepiej wyposażonych na całym świecie, jeśli chodzi o najnowocześniejszej technologie i odgrywają wiodącą rolę w badaniach naukowych. Nawet jeśli Twoja ścieżka edukacyjna nie wiąże się z naukami ścisłymi czy inżynierią, możesz zyskać doświadczenie w wykorzystaniu najnowszej technologii i najbardziej innowacyjnych technik.

 

Możliwości po studiach

Po ukończeniu studiów jesteś prawnie upoważniony do pracy w USA w swojej dziedzinie przez około rok. Musisz złożyć wniosek o Optional Practical Training (praktykę w zawodzie). Jeśli się sprawdzisz w programie szkoleniowym możesz być później zatrudniony w firmie, gdzie otrzymałeś szkolenie. Nawet jeśli nie zdecydujesz się pracować w USA, studiowanie tutaj daje przewagę na międzynarodowym rynku pracy.

 

Umiejętności na całe życie

Doświadczenie w międzynarodowym środowisku jest czymś czego przyszli pracodawcy poszukują wśród potencjalnych pracowników. Takie doświadczenie dowodzi, że będziesz mógł się odnaleźć w międzynarodowym środowisku pracy jak i wykazać się.

 

International student services

Czyli instutucja zajmująca się sprawami międzydnarodowych studentów. Ta instytucja zapewni, że wszytskie formalności zostaną dopełnione zwłaszcza sprawy wizowe i imigracyjne.  Mogą Ci również pomóc w wielu innych kwestiach.

 

Atrakcje w USA

W Ameryce jest cała masa rzeczy do zorbienia i zobaczenia! Lista mogła by się ciągnąć w nieskończoność tak więc pozwolę sobie na wymienienie kilku atrakcji. Metropolitan Museum, Wielki Kanion, wodospady Niagara Falls,  park rozrywki Disney World, Statua Wolności, park nardowy Yellowstone, Broadway i wiele wiele innych.

 

Ucz się w USA i eksploruj ten kraj! Bycie międzynarodowym studentem jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dołącz do wirtualnych targów edukacyjnych i #StudyinUSA!

 

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you