Jak pokonać końcoworocznego bluesa?

sad-505857_640

 

Jak pokonać końcoworocznego bluesa?

 

Koniec roku zbliża się nieubłaganie. Jest to czas wspominania roku, który zbliża się do końca, myślenia o naszych niepowodzeniach i błędach, które popełniliśmy, myślenia o wszystkich tych celach, których nie osiągneliśmy. Niech ten artykuł pomoże wyleczyć końcoworocznego bluesa, “chorobę”, która może dopaść każdego.

 

Nie skupiaj się tylko na negatywach

Kiedy będziesz wyliczał wszystkie rzeczy, które zrobiłeś źle w poprzednim roku nie zapomnij wyliczyć wszystkich rzeczy, które zrobiłeś dobrze. Często skupiamy się tylko na błędach, które popełniliśmy i na sytuacjach, które zakończyły się niekorzystnie. Jeśli porządnie zastanowisz się nad pozytywnymi rzeczami, które miały miejsce w mijającym roku, może się okazać, że jest więcej pozytywów niż negatywów.

 

Odpuść sobie

Nie bądź dla siebie zbyt surowy i nie daj się tym wszystkim negatywnym emocjom. Nie zmienisz przeszłości, ale możesz obiecać sobie, że w przyszłym roku bardziej się postarasz. Pamiętaj o pozytywach i potraktuj to jako nauczkę. Obietnice składane sobie są najważniejsze.

 

Bądź lepszy w przyszłym roku

Przygotuj się na sukces, a świetne wyniki będą gwarantowane. Określ konkretne cele, nie mierz zbyt  wysoko i realistycznie podchodź do tego co możesz osiągnąć. Pamiętaj, że niektóre rzeczy są poza Twoją kontrolą, więc pozostaw margines na zdarzenia nieoczekiwane.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you