Jak wygląda dzień nauki za granicą

Podczas planowania wyjazdu by uczyć języka w obcym kraju możesz zastanawiać się jak wygląda dzień nauki za granicą. Czy będziesz głównie się uczyć, a może będziesz mieć czas by zachowywać się jak typowy turysta? Może to być połączenie tych dwóch rzeczy. Zależnie od tego jaki kurs wybierzesz (normalny, swobodny czy intensywny) Twój typowy dzień może się różnić. Zobacz jak wygląda dzień nauki za granicą.

 

Dzień nauki za granicą – poranek

Dzień nauki za granicą zaczyna się od pobudki w zakwaterowaniu, które wybrałeś, może mieszkasz u rodziny goszczącej lub z kolegami z zajęć. Jecie razem śniadanie na miejscu lub w piekarni po drodze do szkoły i ucinacie sobie pogawędkę. Przechodzicie obok ciekawych budynków lub przez ładną dzielnicą, które możecie później odwiedzić.

Docierasz do szkoły językowej, gdzie witają Cię jej pracownicy. Idziesz do sali i spotykasz resztę uczniów. Lekcje się zaczynają. Poranki są najlepszym czasem na naukę, ponieważ łatwiej jest się skupić. Później w ciągu dnia mózg zaczyna błądzić. Lekcje jakich możesz się spodziewać zależą od tego jaką szkołę wybierzesz oraz od konkretnego nauczyciela. Może to być połączenie gramatyki, mówienia, słuchania i nauki o kulturze. Mam nadzieję, że lekcje będą interaktywne i angażujące.

Czas na obiad, jeśli nie spakowałeś nic na wynos, niektóre szkoły mają stołówki, możesz też zjeść coś ze znajomymi na mieście.

 

Dzień nauki za granicą – popołudnie

Kiedy skończą się już typowe lekcja, to czas na zajęcia poza lekcyjne. To jest ta zabawowa część, która może sprawić, że poczujesz się jak turysta, ale również poznasz język w jego naturalnym otoczenie i może lepiej poznać kulturę. Szkoły oferują szereg różnych zajęć poza lekcyjnych, może to być wyjście do muzeum, by dowiedzieć się więcej o mieście, w którym się znajdujesz, kino, by uczyć się języka w trochę inny sposób, są też zajęcia sportowe, które pozwolą Ci stworzyć więź z innymi uczniami.

Szkoły dbają o to by zajęcia pozalekcyjne były dobrze przemyślane, tak byś mógł naprawdę poznać język, nawiązać nowe przyjaźnie i świetnie się przy tym bawić.

 

Dzień nauki za granicą – wieczór

Wieczory są zazwyczaj czasem, który możesz sobie sam zaplanować. Możesz wyjść spotkać się ze znajomymi i spędzić trochę czasu razem, ugotować kolację ze współlokatorami, iść na spacer po mieście, przeczytać książkę w ciszy, zaplanować wycieczkę do innego miasta na weekend.  Lub coś innego na co masz ochotę, tylko nie zapomnij odrobić pracy domowej!

 

 

To jest przykład jak wygląda dzień nauki za granicą. Twoje doświadczenia mogą być inne. Czy już uczyłeś się za granicą? Opowiedz nam jak wyglądał Twój typowy dzień.

This post is also available in: angielski

Ucz się języków za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie