5 sposobów, aby czuć się jak w domu podczas nauki za granicą

birdhouse-896259_640

 

5 sposobów, aby czuć się jak w domu podczas nauki za granicą

 

Nauka za granicą jest to świetna okazja, aby podróżować, poznawać świat, nauczyć się nowego języka, poznać nowych przyjaciół i poszerzyć swoje horyzonty. Jednak możesz to wszystko przegapić jest, jeśli odczuwasz tęsknotę za domem i nie w pełni korzystasz ze wszystkich możliwości. Zapoznaj się z tymi pięcioma sposobami, aby czuć się jak w domu, gdy uczysz się za granicą.

 

 1. Przygotuj się zanim wyjedziesz
  Przed opuszczeniem domu zabierz ze sobą kilka rzeczy z pokoju, które sprawiają, że czujesz się komfortowo. Mogą to być zdjęcia Twojej rodziny lub partnera, stary miś, Twój ulubiony koc, ważny prezent od Twojej rodziny, przytulna poduszka itp.
 2. Poznaj swoją rodzinę goszczącą
  Po dotarciu do miejsca docelowego, będziesz przywitany przez rodzinę goszczącą. Staraj się ją poznać pierwszej nocy. Usiądź z nimi wieczorem. Opowiedz im o sobie i zadawaj pytania na ich temat. Ci ludzie zastąpią Ci na jakiś czas rodzinę więc traktuj ich z szacunkiem. Będą wspierać Cię przez cały czas, gdy będziesz za granicą i pomogą Ci się poczuć jak w domu.
 3. Zaaranżuj swoje otoczenie
  Gdy dostaniesz już swój pokój, spraw żebyś czuł się w nim chociaż trochę jak w domu. Poukładaj rzeczy, które przywiozłeś z domu, na widoku i w takim sposób aby otaczały Cię znajome przediomty.
 4. Zaprzyjaźnij się
  Zaprzyjaźnij się z ludźmi, których spotkasz. Mogą to być osoby ze szkoły, nowi sąsiedzi, dzieci rodziny goszczącej i ich znajomi. Pospędzaj z nimi trochę czasu i baw się dobrze. Jak będziesz zajęty i będziesz zawierał nowe znajomości, to Twoje myśli nie będą wracały do domu i nie będziesz tak tęsknić.
 5. Bądź w kontakcie
  Pomyśl, jak masz zamiar pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, którzy zostaną w domu, gdy Ty będziesz za granicą. Czy zamierzasz korzystać z połączeń wideo? Może z jakiegoś messengera? Lub obu? Zadecyduj przed wyjazdem i poinformuj wszystkich swoich bliskich.

Jeśli wszystko inne zawiedzie pamiętaj, że wyjeżdżasz na określony okres czasu i w końcu wrócisz do domu. Pamiętaj także dlaczego chciałeś uczyć się za granicą i spróbuj jak najlepiej skorzystać z tego doświadczenia!

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you