Powrót do szkoły – języki

Dlaczego warto uczyć się języków w szkole i na co uważać?

 

Rok szkolny właśnie się zaczął i nadszedł czas by wrócić do nauki. Wśród wielu przedmiotów nauczanych w szkole znajdują się również języki obce. Mimo to wiele osób uczy się języków obcych prywatnie u korepetytorów lub w szkołach językowych. Dlaczego tak jest? Powrót do szkoły to okazja by przemyśleć tą kwestię.

Być może te osoby nie są zadowolone z tego jak zajęcia w ich szkole są prowadzone lub czują, że nauczyciel poświęca im za mało czasu. Często też językowy poziom zajęć nie jest dokładnie dostosowany do wszystkich (co jest normalne przy przeciętnej liczbie osób w klasie).

Dlaczego mimo to warto skorzystać z takich zajęć i jak zwiększyć ich efektywność?

Na pewno warto aktywnie uczestniczyć w szkolnych zajęciach językowych, ponieważ i tak musisz na nie chodzić (są obowiązkowe) i nie musisz za nie dodatkowo płacić – warto to wykorzystać.

Możesz skupić się na kilku rzeczach by zwiększyć skuteczność takich zajęć.

  • Jeśli masz taką możliwość usiądź z przodu, blisko nauczyciela, będziesz miał z nim lepszy kontakt i nic Ci nie umknie. Łatwiej będzie Ci również zadawać pytania.
  • Zaangażuj się w zajęcia, prowadź zeszyt, odrabiaj pracę domową, to jedyny sposób na sukces – zaangażowanie!
  • Sięgaj po więcej – nie ograniczaj nauki języka tylko do zajęć, korzystaj z dodatkowych zasobów, które możesz znaleźć np. tutaj.
  • Znajdź wśród znajomych pasjonata języków. Może ktoś z Twoje klasy lub kręgu Twoich znajomych lubi języki tak jak Ty? Jeśli znajdziesz taką osobę łatwiej będzie się Wam razem uczyć i motywować się do rozwijania swoich wspólnych pasji.
  • Jeśli chcesz uzupełnić swoją wiedzę zdobytą w klasie możesz wybrać się na kurs do szkoły językowej lub na wakacje z językiem, więcej dowiesz się tutaj.

 

Na koniec zadaj sobie kilka pytań, które pomogą Ci ruszyć w kierunku realizacji celu: Dlaczego chcesz się uczyć języka obcego? Dlaczego jest to dla Ciebie ważne? Jaki ma to priorytet w Twoim życiu? Te pytania pomogą Ci ocenić Twój stosunek do nauki języka obcego. Jeśli jest to dla Ciebie coś ważnego łatwiej będzie Ci podjąć kroki potrzebne do realizacji tego celu.

 

 

Zajrzyj na CourseFinders.com i znajdź swoją idealną szkołę językową!

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Przeczytaj inne popularne artykuły na CourseFinders:

Przygotowanie do nauki za granicą

Jak nauczyć się każdego języka szybciej?

5 korzyści ze znajomości języków obcych

Najlepsze cytaty dla uczących się języków

Kolokacje z ‘time’

Nauka za granicą i praca – czyli na co pozwala prawo w jakim kraju?

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you