Rzym – niedoceniane atrakcje

Rzym

 

Choć trudno nazwać jakąkolwiek atrakcję w Rzymie niedocenianą jest kilka perełek, które są często pomijane ze względu na brak czasu. Upewnij się, że nie przeoczysz żadnej z tych niedocenianych atrakcji w Rzymie, podczas swojej wizyty w stolicy Włoch.

 

Museo Nazionale di Castel Sant’Angelo

Budynek został pierwotnie wzniesiony na życzenie cesarza rzymskiego Hadriana jako mauzoleum dla niego i jego rodziny. Już z zewnątrz jest bardzo imponujący pod względem architektonicznym, ale nie zapominaj, że liczy się też to co jest w środku. Muzeum Narodowe, znajdujące się w środku, mieści zbiory sztuki i pamiątki historyczne, które na pewno są warte zobaczenia. W różnych okresach czasu  budynek teraz nazywany Zamkiem Świętego Anioła był także twierdzą papieską, a nawet więzieniem.

 

Katakumby

W okolicach Rzymu są około 64 różne katakumby, a trzy najbardziej popularne z nich to: Katakumby św. Kaliksta, Katakumby św. Sebastian i Katakumby Domitylli. Katakumby św. Kaliksta są największe i najbardziej imponujące spośród tych trzech. Pod ziemią znajdują się 4 piętra i około 20 km ścieżek. Wycieczki są prowadzone przez przewodników i dostępne w różnych językach.

 

Circo de Maxentius

Ze względu na jego odległości od centrum, turyści często nie docierają do Circo de Maxentius. Wyżej na liście zwiedzania jest bardziej popularny – Circo Massimo, do którego można łatwo dojechać metrem. Dodatkową zaletą Circo de Maxentius jest to, że znajduje się w Parco Regionale Appia Antica, bardzo malowniczym miejscu, które jest równie imponujące co popularny cyrk.

 

Termy Karakali

Choć ich instalacje hydrauliczne zostały zniszczone dawno temu, te rzymskie łaźnie wciąż stanowią świetną atrakcję. Teren, na którym znajdują się termy jest bardzo duży i otoczony przez naturę niczym park wśród ruin. Wysokość i architektura pozostałości zapiera dech w piersiach i zdecydowanie warta zobaczenia.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

Przeczytaj inne popularne artykuły na CourseFinders: Angielski za granicą – gdzie się go uczyć?Najtańsze miasta w EuropieBerlin za darmoNauka za granicą i praca – czyli na co pozwala prawo w jakim kraju?

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you