Nie zapomnij tego spakować!

nie-zapomnij-tego-spakować

 

Nie zapomnij tego spakować!

 

Bez względu na to, dokąd jedziesz i co jest powodem Twojej podróży zawsze jest kilka rzeczy, które zazwyczaj zapomina się spakować. Niektóre rzeczy są zawsze przydatne, a inne są potrzebne tylko w pewnych okolicznościach, ale kiedy coś takiego się wydarzy będziesz zawsze chciał mieć to przy sobie.

Zanim wyruszysz w podróż nie przegap swojej okazji, żeby skorzystać ze zniżki dla studentów na loty!

 

Apteczka i leki

Nie będziesz ich potrzebować, kiedy będziesz czuć się dobrze, ale gdy tylko poczujesz się źle, będziesz żałować, że nie spakowałeś jakichś leków. Minimum, które powinieneś zabrać ze sobą to plastry, coś na przeziębienie, coś od bólu głowy i coś na problemy żołądkowe. A jeśli chorujesz na jakieś przewlekłe choroby i regularnie zażywasz leki pamiętaj o tym, żeby je zabrać i tyle aby wystarczyło na cały wyjazd.

 

Zestaw do szycia

Ten punkt nie dotyczy tylko pań! Igła, nici i agrafka to idealny zestaw, który może uratować Cię od niejednej katastrofy ubraniowej. Musisz koniecznie zabrać ze sobą taki zestaw jeśli Twój wyjazd obejmuje ważne wydarzenie typu bankiet, gala czy ślub i wesele.

 

Ładowarki i adaptery

Raczej nie zapomnisz swojego telefonu, a  ładowarkę? To już bardziej prawdopodobne. Spakuj ją do zewnętrznej kieszeni żeby zawsze mieć do niej dostęp. Sprawdź również czy będziesz musiał korzystać z adapterów w miejscu docelowym.

 

Notatnik i długopis

Coś czego większość ludzi nigdy nie zabiera, ale co może być bardzo przydatne. Możesz używać go, żeby spisywać wspomnienia, miejsca do odwiedzenia lub w które warto wrócić i ważne adresy lub numery telefonu.

 

Kopie dokumentów i dodatkowe pieniądze w gotówce

To jest coś, co nigdy nie jest potrzebne do czasu aż jest niezbędne. Ale jak to mówią lepiej dmuchać na zimne. Pamiętaj, aby schować je w osobnym miejscu, niż oryginały i portfel.

 

Do tego…

Inne rzeczy, których nie chcesz zapomnieć to: klapki, butelka wody lub butelka wielokrotnego użytku, ochronna pomadka do ust, chusteczki, siatki do przechowywania brudnych ubrań lub butów, okulary (nawet jeśli wybierasz się na narty) i coś z długim rękawem (nawet jeśli ma być bardzo gorąco to w godzinach wieczornych może być chłodno).

 

Jeśli chcesz podróżować i uczyć się za granicą skorzystaj z CourseFinders.com aby znaleźć swoją idealną szkołę językową – możesz porównywać szkoły na całym świecie i przeczytać opinie osób, które już się tam uczyły.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you