Dlaczego nie powinieneś wyjeżdżać na wymianę studencką ze znajomymi

dont-study-abroad-with-a-friend

 

Dlaczego nie powinieneś wyjeżdżać na wymianę studencką ze znajomymi

 

Studiowanie za granicą to doświadczenie, które zmusza do wyjścia poza swoją strefę komfortu.  Przebywanie w obcym kraju, mieszkanie u obcych ludzi, bycie z dala od rodziny i przyjaciół, będąc otoczonym przez ludzi, którzy mówią w innym języku – wszystko to może sprawić, że będziesz czuł się nieswojo. Możesz pomyśleć w tej sytuacji, że dobrze by było, zabrać ze sobą jakiegoś znajomego, z którym łatwiej byłby sobie poradzić z nowymi doświadczeniami. Niestety nie jest to dobry pomysł, a poniżej wyjaśnimy Wam dlaczego.

Bez względu na to czy jedziesz za granicę, aby uczyć się języka obcego, by studiować za granicą lub na wymianę studencką czy Erasmusa, jeśli zabierzesz kogoś ze sobą to odejmie to coś od tego doświadczenia.

Zabranie ze sobą znajomego to łatwe wyjście z sytuacji. Jeśli zabierzesz kogoś ze sobą, najprawdopodobniej spędzisz z nim większość swojego czasu i przegapisz okazje by poznawać nowych ludzi i doświadczać nowych rzeczy, ale przede wszystkim przegapisz szansę by ćwiczyć swoje umiejętności językowe czy interpersonalne.

Oczywiście, że nowe doświadczenia sprawią, że poczujesz się trochę nieswojo i zdecydowanie wyjdziesz poza swoją strefę komfortu, ale między innymi o to właśnie chodzi w takich wyjazdach. Będzie to dla Ciebie szansa, żeby sprawdzić jak sobie poradzisz w takiej sytuacji i z tym doświadczeniem.

Wyjazd solo pozwoli Ci się skupić na nauce, nie będąc rozpraszanym przez towarzysza, który nie musi mieć takiego zapału do nauki jak Ty, a przecież wyjeżdżasz za granicę po to aby się uczyć. Niech to nie będą zmarnowane pieniądze i zmarnowany czas! Tak więc jak najlepiej wykorzystaj tą okazję, skup się na nauce, funkcjonowaniu w nowym otoczeniu, poznawaniu nowych ludzi i uczeniu się o nowej kulturze.

 

Niech nauka za granicą będzie przygodą Twoje życia, a w tą przygodę wyrusz w pojedynkę i bądź otwarty na nowych ludzi i nowe doświadczenia!

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you