Barcelona za darmo

Barcelona_gaudi-1160379_640

 

Barcelona za darmo

 

Ze względu na swoje położenie, dziedzictwo kulturowe i status Barcelona jest popularnym miejscem turystycznym. Jest drugim najbardziej zaludnionym miastem w Hiszpanii. Chociaż może być bardzo kosztowne, nie zapominaj, że zawsze są rzeczy, które można zrobić za darmo i mamy na myśli nie tylko spacery po parkach. Sprawdź naszą listę rzeczy do zrobienia za darmo w pięknej Barcelonie.

 

POZNAJ MUZEUM

W większości muzeów jest wolny wstęp co najmniej raz w miesiącu, skorzystaj z tego i poznaj historię i kulturę za darmo.

 

Museu Picasso

To niezwykłe museum posiada kolekcję 4251 dzieł sztuki autorstwa tego słynnego hiszpańskiego artysty. Muzeum mieści się w pięciu pałacach sięgających XIII wieku. Darmowy wstęp w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz w inne niedziele między 15 a 20.

https://www.museupicasso.bcn.cat/

 

Museu d’Història de Barcelona

To muzeum eksponuje i bada historyczne dziedzictwo Barcelony sięgające od czasów rzymskich aż po dzień dzisiejszy. Darmowy wstęp w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz w inne niedziele między 15 a 20.

https://museuhistoria.bcn.cat/

 

Museu Nacional d’Art de Catalunya

Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii posiada kolekcję 290 tysięcy dzieł sztuki w tym kolekcję romańskiego malarstwa kościelnego i katalońskich dzieła sztuki i wzornictwa z przełomu XIX i XX wieku. Wstęp wolny w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

https://www.museunacional.cat/ca

 

PODZIWIAJ ARCHITEKTURĘ

Aby zobaczyć wnętrza niezwykłych budynków zazwyczaj trzeba zapłacić nastomiast ich nieraz bardziej imponujące fasady można podziwiać za darmo, tak więc oszczędź pieniądze i daj się zachwycić zapierającym dech w piersiach dziełom architektonicznym.

 

La Sagrada Familia

Pełna nazwa tego obiektu znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO brzmi Basilica i Temple Expiatori de la Sagrada Familia i jest to monumentalny kościół katolicki zaprojektowany przez Antoni Gaudiego, słynnego hiszpańskiego architekta. Konstrukcja bazyliki nie jest jeszcze kompletna, a jej ukończenie jest przewidywane na lata 2026-2028.

https://www.sagradafamilia.org/

 

Arc de Triomf

Pamiątkowy łuk triumfalny zostały wybudowany na Wystawę Światową w Barcelonie w 1888 roku jako główna brama wejściowa. Jego styl to Neo-Mudéjar I został on wybudowany przez Josep Vilaseca i Casanovas.

https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/page/1211/.html

 

Casa Amatller

Jest to budynek w stylu katalońskiego modernizmu zaprojektowany przez Josepa Puig i Cadafalch, który pierwotnie został zaprojektowany jako dom mistrza czekolady Antoniego Amatllera.

https://www.amatller.org/

 

Casa Batlló

Kolejna perełka katalońskiego modernizmu, która jest lokalnie nazywana domem z kości ze względu na swój wygląd, został zaprojektowany przez Antoni Gaudiego.

https://www.casabatllo.es/

 

Torre Agbar

Ten imponujący 38-piętrowy wieżowiec mierzy w sumie 50693 metrów kwadratowych. Połączenie aluminium i szkła nadaje mu oryginalny wygląd.

https://www.torreagbar.com/home.asp

 

IDŹ NA SPACER

 

Pospaceruj po tych pięknych miejscach i naciesz się widokiem, naturą i poznaj miasto.

 

Park Güell

Ten park łączy naturę z architekturą i znajdują się w nim prace Antoni Gaudiego, to właśnie jego dzieła sprawiły, że miejsce to zostało ujęte na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

https://www.parkguell.cat/

 

La Rambla

Popularna ulica w centrum Barcelony, która jest w zasadzie bulwarem wypełnionym turystami i mieszkańcami. Wzdłuż niej rosną piękne drzewa, a sama jest wypełniona kawiarniami, kioskami i sklepami.

https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/page/160/la-rambla.html

 

Parc de Joan Miró

Ten park mieści słynną rzeźbę Joan Miró – Kobieta i ptak, która ma 22 metry wysokości. Ciesz się sosnami, dębami i pergolami jak i świeżym powietrzem.

 

Somorrostro Beach

Popularna plaza z wielką historią, w XIX I na początku XX wieku plaza była zamieszkiwana przez 15 tysięcy osób mieszkających w slumsach.

 

Park de la Ciutadella

Park, utworzony w połowie XIX wieku, w którym znajduje się miejskie zoo, wielka fontanna zaprojektowana przez Josepha Fontsere, jezioro i siedziba Parlamentu Katalonii.

https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/page/380/parc-de-la-ciutadella.html

 

Montjuïc

Jest to wzgórze w Barcelonie, a także popularna dzielnica, która mieści w sobie fortyfikacje, spektakularną Magica Font (fontannę), Palau Nacional w którym mieści się Museu Nacional d’Art de Catalunya, cmentarz, ogrodów botanicznych i nie tylko.

 

La Barceloneta Beach

Popularne piaszczysta plaża z wieloma klubami nocnymi i restauracji wzdłuż promenady.

 

Plaça Reial

Ten plac w dzielnicy Barrio Gòtic jest bardzo popularny wśród turystów. Znajdziesz tam liczne restauracje, kluby nocne, także wiele atrakcji na świeżym powietrzu, w tym koncerty.

https://www.lareial.com/

 

 

Jeśli chcesz uczyć się języków w Barcelonie sprawdź ofertę tych szkół.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu naCourseFinders.com

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you