Co trzeba zobaczyć w USA

flag-75047_640

Czy planujesz się uczyć w USA? Jest to wspaniała okazja aby skorzystać z międzynarodowej edukacji, popracować nad umiejętnościami językowymi i poznać różne kultury z całego świata. Jest to również okazja, aby zobaczyć wiele imponujących i ciekawych zabytków, miejsc i pomników przyrody.

Jeśli planujesz uczyć się w USA i chcesz doświadczyć amerykańskiego  życia studenckiego zarejestruj się na Wirtualne Targi i dowiedz się jak możesz studiować w USA!

Sprawdź poniżej listę miejsc, zabytków i pomników przyrody!

 

white-house-754766_640

Biały Dom w Waszyngtonie

Jest to oficjalne miejsce zamieszkania i miejsce pracy prezydenta USA. Biały dom jest rezydencją każdego Prezydenta Stanów Zjednoczonych od prezydenta Johna Adamsa w roku 1800. Budynek został zaprojektowany przez Jamesa Hobana, a jego budowa rozpoczęła się w 1792 roku. Należy do stylów architektonicznych  neoklasycystycznego i palladio.

 

niagara-falls-1030985_640

Niagara Falls w Nowym Jorku

Niagara Falls składa się z trzech wodospadów (Horseshoe Falls, American Falls i Bridal Veil Falls), a umiejscowiony jest na granicy Kanady ze Stanami Zjednoczonymi. Całkowita wysokość wynosi około 50 metrów. Wodospad Niagra wział swoje początki ze zlodowacenia Wisconsin, które miało miejsce około 10000 lat temu.

 

times_square_new_york_city-869064_640

Times Square w Nowym Jorku

Ten świetlisty i ekscytujące symbol Nowego Jorku znajduje się w centrum Manhattanu i jest głównym skrzyżowanie w popularnej i handlowej dzielnicy tego miasta. To miejsce może nieco przytłaczać swoim ogromem i popularnością, ale zrobienie sobie tam zdjęcia jest niezwykłą pamiątką na całe życie.

 

golden-gate-bridge-1081782_640

Golden Gate Bridge w San Francisco

Swoją nazwę bierze od cieśniny Golden Gate, który jest kanałem między Pacyfikiem i Zatoką San Francisco, słynny most rozciąga się w poprzek tego kanału. Most jest wykonany ze stali, i mierzy 2,7 km długości, 27,4 m szerokości i 227,4 metrów wysokości.

 

grand-canyon-1082079_640

Grand Canyon w Arizona

Wielki Kanion został wyrzeźbiony przez rzekę Kolorado. Mohave Point prawdopodobnie oferuje najlepszy widok na ten skarb natury. Przez tysiące lat obszar ten był zamieszkiwany przez rdzennych Amerykanów.

 

fenway_park_boston-89575_640

Fenway Park w Boston, Massachusetts

Jest to słynny stadion baseballowy bostońskich Red Sox , którzy grają w Dużej Lidze Baseballu.

 

mount-rushmore-950561_640

Mount Rushmore National Memorial w Keystone, South Dakota

Jest to rzeźba wykuta w Mount Rushmore przez Gutzona Borgluma i jego syna Lincolna. Ukazuje ona twarze czterech amerykańskich prezydentów – George’a Washingtona, Theodore’a Roosevelta, Thomasa Jeffersona i Abrahama Lincolna.

 

taospueblo-830587_640

Taos Pueblo w New Mexico

Odwiedź tę wioskę rdzennych Amerykanów aby doświadczyć historię i tradycje ludu Red Willow. Taos jest wioską składającą się z wielopiętrowych budynków glinianych, które były zamieszkiwane przez wielu rdzennych Amerykanów.

 

las-vegas-1086412_640

Las Vegas w Nevadzie

Amerykańska kolebka zabawy, hazardu i wydawania pieniędzy. Jeśli chcesz dobrze się zabawić, poimprezować i spróbować swojego szczęścia w kasynie to nie będzie zawiedziony.

 

chicago-972209_640

Millennium Park in w Chicago, Illinois

Jest to publiczny park zlokalizownay w pobliżu Jeziora Michigan. W parku jest wiele atrakcji, tylko niektóre z nich to Jay Pritzker Pavilion (muszla koncertowa), Cloud Gate (popularna rzeźba znana także jako Fasolka), Crown Fountain (interaktywne dzieło sztuki) oraz ogród Lurie.

 

hollywood-sign-979399_640

Hollywood Sign w Los Angeles, Kalifornia

Popularny symbol amerykański i ikona kultury. Znak jest wysoki na 14 metrów I rozciąga się na boki na 110 metrów.

 

grand-central-station-924007_640

Grand Central Terminal w New York

Także znane jako Grand Central Station jest dworcem, który łączy centrum miasta z przedmieściami. Posiada 44 platformy i jest duży na 48 akrów. Był on pokazywany w wielu filmach i prawdopodobnie już go widziałeś. Został otwarty w 1871 roku i był odbudowywany dwukrotnie, w 1913 roku i między 1994 a 2000. Został wybudowany w stylu Beaux-Arts.

 yellowstone_sunset-1119119_640

Yellowstone National Park w Wyoming

Jest położony głównie w Wyoming, ale rozciąga się również do Idaho i Montana. Jego całkowita powierzchnia wynosi prawie 9000 kilometrów kwadratowych. Najbardziej znanym elementem Parku Yellowstone są jego gejzery i system hydrotermalny.

 

bigsurocean-832289_640

Big Sur w California

Big Sur jest obszarem Kalifornii, gdzie Góry Santa Monica wyrastają z Oceanu Spokojnego. Z tego miejsca rozpościera się piękny widok.

 

central parknew-york-1046218_640

Central Park w Nowym Jorku

Jest to miejski park na Manhattanie, oprócz tego, że jest najczęściej odwiedzanym parkiem w USA to jest również popularną lokalizacją filmową. Wśród wielu popularnych atrakcji można wymienić zoo, zamek Belvedere, Taras Bethesda i Fontanna oraz Wollman Rink (lodowisko).

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you