Dwutygodniowy kurs językowy za granicą – czy warto?

Na pewno słyszałeś o możliwości by wyjechać na dwutygodniowy kurs języków za granicę. Brzmi ciekawie, ale czy faktycznie nauczysz się tam języka? Czy warto jechać na taki kurs? Dowiedz się co możesz zyskać na takim kursie.

 

Jak wykorzystać czas na krótkim kursie językowym

Dwa tygodnie wydaje się być zbyt krótkim okresem by poczynić duże postępy w nauce języka. Rzeczywiście jest to mało czasu, ale jeśli dobrze go wykorzystasz to dużo wyniesiesz z takiego kursu.

 

Upewnij się, że chcesz uczyć się języka

Jeśli myślisz, że kurs językowy to ciekawy pomysł na wakacje, a nauka jest tylko dodatkiem to taki kurs może nie być dla Ciebie dobrym wyborem. Zastanów się. Wybierz język, które naprawdę Cię interesuje i którego chcesz się nauczyć. Wakacyjny wyjazd może być świetnym początkiem Twojej przygody z językiem.

 

Wybierz kurs intensywny

Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać swój dwutygodniowy kurs językowy za granicą to wybierz kurs intensywny. Będziesz miał więcej lekcji dziennie i będziesz mógł skupić się na nauce. Mimo to znajdziesz też czas dla siebie. Kurs intensywny to 25 lub więcej godzin w tygodniu, czyli co najmniej 5 godzin dziennie.

 

Zainspiruj się

Dwutygodniowy kurs językowy za granicą to świetna okazja by zainspirować się językiem. Na takim kursie raczej nie osiągniesz biegłości językowej, ale możesz na tyle zainteresować się tym językiem by już niekoniecznie na kursie za granicą nauczyć się tego języka  w pełni.

 

Poznaj ludzi

Na kursy językowe za granicą przyjeżdżają ludzie z całego świata. Możesz więc nawiązać bardzo interesujące znajomości. Do tego Waszym wspólnym językiem może być właśnie język, którego przyjechaliście się uczyć. Po kursie możecie utrzymywać kontakt w tym języku, na czym wszyscy skorzystacie.

 

Kontynuuj w domu

Jak już poznasz podstawy jakiegoś języka obcego na kursie językowym za granicą, kontynuuj swoją naukę w domu. Możesz skorzystać z usług szkoły językowej, prywatnego nauczyciela lub uczyć się samodzielnie.

 

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i daj nam znać!

 

Zapisz się do naszego newslettera by nie przegapić żadnego artykułu. Możesz to zrobić po prawej na środku strony.

This post is also available in: angielski

Ucz się języków za granicą Znajdź swoją idealną szkołę językową