Inspirujące cytaty o podróżach na wakacje

Wakacje trwają, znajomi wyjeżdżają, a Ty nie czujesz motywacji do wyjazdu? Brak czasu, brak pieniędzy? Może właśnie te cytaty o podróżach Cię zmotywują i uda Ci się wyjechać chociaż na weekend, a może nawet przeżyć niesamowitą przygodę.

 

„Podróżować znaczy żyć.” – Hans Christian Andersen

Nie da się z tym nie zgodzić, podczas podróżowania, odkrywania nowych miejsc i poznawania nowych ludzi naprawdę można poczuć, że się żyję, a życie jest piękne.

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.” – Mark Twain

Warto zaryzykować, powędrować mniej uczęszczanym szlakiem, przygotować się na przygodę i przeżyć coś niesamowitego. Odkryj własną ścieżkę.

 

„Podróżowanie uczy skromności. Widzisz, jak niewiele miejsca zajmujesz w świecie.” – Gustave Flaubert

Podróże i poznawanie świata potrafią nakłonić do zastanowienia się nad sobą i swoimi priorytetami.

 

„Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.” – Marcel Proust

Podróż to coś więcej niż zwiedzanie i zabytki, to poznawanie nowej kultury, nowego sposobu życia i zyskiwanie nowego spojrzenia na świat.

 

„Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży.” – tureckie przysłowie

Jakie to prawdziwe! Chcesz sprawdzić czy pasujecie do siebie z partnerem, alby czy przyjaźń przetrwa wszystko? Wybierzcie się w podróż. Wyjście poza strefę komfortu objawia prawdziwe oblicze człowieka.

 

„Nie musisz być bogaczem aby dobrze podróżować.” – Eugene Fodor

Wbrew popularnemu przekonaniu podróże nie muszą dużo kosztować, wszystko zależy od Ciebie. Planowanie i wczesna organizacja pomagają oszczędzić na wydatkach. Czasem łatwiej jest kupić bilety, a potem do czasu wyjazdu zbierać na resztę podróży.

 

„Nie mów mi jak bardzo jesteś wykształcony, powiedz mi jak dużo podróżowałeś.” – Mahomet

Podróżując nie tylko uczysz się czegoś o świecie, ale także o sobie.

 

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku.” – Lao-tzu

Czas na Ciebie, wykonaj pierwszy krok i wyrusz w swoją podróż, nieważne czy daleką czy bliską.

 

Jeśli uczysz się języka obcego i chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym wyjedź na wakacje językowe. Nauka za granicą to świetny sposób by pojechać do innego kraju, podszkolić język obcym w pięknym otoczeniu i poznać nowe osoby jak i nową kulturę. Znajdź idealną szkołę językową dla siebie tutaj.

 

Ucz się języka za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie