Jak odnaleźć się w nowym mieście podczas nauki za granicą?

Jak odnaleźć się w nowym mieście podczas nauki za granicą?

 

Przeprowadzasz się do nowego miasta? Nawet jeśli będziesz tam przez krótki okres czasu warto zadbać o to by czuć się tam. Jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić by zapewnić sobie komfort podczas zmian.

 

Nauka za granicą to nowe sytuacje i miejsca, które mogą być stresujące dlatego przygotowaliśmy listę rzeczy, które możesz zrobić by w nowym mieście poczuć się jak w domu.

 

Chcesz uczyć się za granicą? Znajdź swoją szkołę tutaj.

 

Weź coś osobistego z domu

Poczujesz się pewniej w nowym miejscu jeśli będziesz miał ze sobą coś osobistego z domu. Może to być rodzinne zdjęcie w ramce, ulubiony koc, czy poduszka podróżna, którą dostałeś od rodziców. W trudnych chwilach taki przedmiot pomoże Ci na chwilę „przenieść się” do miejsca w którym czujesz się najlepiej – domu.

 

Poznaj nowe miasto przed przyjazdem

Zanim rozpoczniesz naukę za granicą dowiedz się coś o mieście, do którego się wybierasz. Jaka jest tam temperatura, jakie są atrakcje, czy mieszkańcy mają jakieś ciekawe tradycje, jaka jest lokalna kuchnia? Wypisz sobie wszystkie miejsca, które chciałbyś odwiedzić. Dzięki temu, to nowe miejsce nie będzie Ci się wydawać takie obce, a z długą listą rzeczy do zrobienia nie będziesz miał czasu tęsknić za domem.

 

Znajdź fajne mieszkanie

Gdzie będziesz mieszkać podczas nauki za granicą? W akademiku, wynajmujesz mieszkanie z innymi uczniami czy będziesz mieszkać u rodziny goszczącej? Niezależnie od Twojego wyboru upewnij się, że będzie to miejsce w dobrej (dla Ciebie!) lokalizacji. Jesteś fanem natury? Wybierz akademik blisko parku. Lubisz tańczyć? Zdecyduj się na mieszkanie nieopodal najlepszego klubu w mieście. Lubisz czytać? Zamieszkaj u rodziny, której dom znajduje się na tej samej ulicy co lokalna biblioteka.

Ważnym aspektem będzie też wystrój wnętrza, jeśli masz taką możliwość wybierz miejsce gdzie będziesz się czuć komfortowo, by odpocząć po dniu pełnym wrażeń i nowości.

 

Eksploruj nowe miasto

Przed wyjazdem dowiedziałeś się już czegoś o swoim nowym miejscu zamieszkania, teraz czas na dalszą eksplorację. Wyjdź bez planu z mieszkania i zobacz gdzie dotrzesz (oczywiście zachowaj ostrożność). W ten sposób możesz odkryć ciekawe miejsca znane tylko miejscowym.

 

Spędzaj czas z innymi uczniami i z miejscowymi

To ludzie sprawiają, że dobrze się czujemy w jakimś miejscu. W domu masz rodzinę, przyjaciół, może nawet partnera. W nowym miejscu na początku możesz czuć się osamotniony dlatego postaraj się nawiązać nowe znajomości. Umów się na basen po zajęciach z innymi uczestnikami kursu, zagadaj do kelnerki w kawiarni, do której codziennie wpadasz na kawę. Kto wie, możesz tam nawiązać przyjaźnie na całe życie.

 

Pamiętaj o obowiązkach i o zabawie

Nauka zagranicą to połączenie szkoły z wakacjami, ważne jest aby zachować równowagę między obowiązkami i przyjemnościami. Przykładaj się do nauki by mieć czas na zabawę i w pełni skorzystać z tego doświadczenia.

 

Bądź otwarty na nowe doświadczenia

Nauka za granicą stwarza dużo okazji by próbować nowych rzeczy – skorzystaj z nich. Spróbuj dań nowej kuchni, nowych sportów, inaczej spędzać czas. Poznaj nowych ludzi, nową kulturę, nowy sposób życia. W nauce za granicą właśnie o to chodzi!

 

 

Pamiętaj, że na naszej stronie możesz znaleźć idealną dla siebie szkołę językową!

 

Zajrzyj na CourseFinders.com i znajdź swoją idealną szkołę językową!

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you