What is holding you back from learning a langua

Co Cię powstrzymuje przed nauką języka

 

Brak planu

Planowanie sprawi, że proces uczenia się będzie o wiele łatwiejszy. Wyznacz sobie cele. Możesz mieć cele tygodniowe, miesięczne i roczne. Pozwolą Ci one zobaczyć Twoje postępy i w razie potrzeby skorygować Twój proces nauki. Najlepiej zapisać swój plan, możesz zrobić checklistę dla łatwiejszego  sprawdzania. Tygodniowe cele mogą obejmować przerobienie jednej lekcji w książce językowej lub wysłuchanie jednego rozdziału audiobooka, miesięczne cele mogą obejmować naukę grupy słownictwa lub  opanowanie jakiejś reguły gramatycznej, roczne cele mogą odnosić się do osiągnięcia pewnego poziomu w danym języku.

 

Brak czasu

Możesz myśleć, że potrzeba dużo czasu aby uczyć się języków lub, że trzeba zarezerwować czas, który będziesz poświęcać tylko na naukę języków obcych. Mimo, że jest to dobry pomysł i na pewno bardzo skuteczny, w dzisiejszych czasach nie mamy wiele czasu, żyjemy w pośpiechu i trudno znaleźć czas na rzeczy, które nie są niezbędne w naszym życiu. Istnieje wiele sposobów aby dodać naukę języków do codziennego harmonogramu jak np. nauka w podróży, słuchanie podcastów czy nauka w czasie przerw.

 

Brak motywacji

Jest tak wiele rzeczy, które musimy robić w naszym codziennym życiu, że gdy chodzi o rzeczy, które robimy dla siebie brakuje nam do tego motywacji. Jeśli jednak  pomyślisz o tym problemie od razu możesz sobie z nim łatwo poradzić. Pamiętaj o korzyściach z nauki języka, nie zapomnij, że możesz  uczyć się języków podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki, możesz uczyć się ze swoimi przyjaciółmi i korzystać z motywacji grupowej i dać się zainspirować innym ludziom, którzy kochają języki.

 

Rezygnacja kiedy robi się ciężko

Zawsze, gdy robi się trochę trudno mamy tendencję, aby się łatwo poddać i nie wracać do nauki języków. Pokonanie trudności w nauce języka może wydawać się najtrudniejszą rzeczą do zrobienia, ale przy odrobinie wysiłku uda Ci się to zrobić. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zaakceptować obecną sytuację, ale nie poddawaj się, zrób sobie przerwę, jeśli tego potrzebujesz. Zastanów się dlaczego masz trudności w nauce języka i co jest przyczyną tego problemu.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you