10 commandments of successful language learn

typewriter-801921_1280

10 przykazań skutecznej nauki języka

 

1. Miej właściwe podejście

Bądź pozytywnie nastawiony i zmotywowany. Miej ciekawość do nauki języków i odkrywaj je.

 

2. Ucz się każdego dnia

Podejmij wysiłek i znajdź czas na co dzień aby uczyć się języków. Możesz to robić w czasie przerwy w pracy lub w szkole, w drodze, możesz uczyć się do porannej kawy. Można również zasubskrybować słowa dnia i uczyć się nowego słowa każdego dzień.

 

3. Ćwicz wymowę

Słuchaj jak ludzie mówią w języku, którego się uczysz, zwracaj uwagę na swojego nauczyciela, słuchanie zagranicznych wiadomości, a także ćwicz wymawiając słowa na głos.

 

4. Porozmawiaj z native speakerami

Jeśli nie znasz żadnych native speakerów i nie możesz uczestniczyć w zajęciach z jednym z nich wtedy poszukaj w internecie usługi oferującej bezpłatne rozmowy wideo z native speakerami.

 

5. Zapoznaj się z krajem, kulturą i narodem

Będziesz czuł się bardziej związany z językiem i bardziej zaangażowany w proces uczenia się, jeśli nauczysz się kilku rzeczy o kraju, z którego pochodzi język, którego się uczysz oraz o kulturze i narodzie.

 

6. Zrób sobie przerwę jeśli tego potrzebujesz

Jeśli proces staje się przytłaczający zrób sobie przerwę. Może to być krótki spacer, kilka ćwiczeń, ale jeśli tego potrzebujesz to zrób sobie kilka dni wolnego od nauki.

 

7. Połącz książki z rozrywką

Nauka z książek może się znudzić po jakimś czasie. Tak więc przeplataj tradycyjną naukę z oglądaniem seriali, słuchaniem muzyki i czytaniem powieści w języku obcym.

 

8. Nie zniechęcaj się przez swoje błędy

Nie pozwól aby Twoje błędy Cię zniechęciły! Błędy są czymś dobrym w procesie uczenia się, pomagają uczyć się lepiej i szybciej. Nie rozwódź się nad nimi, ale zamiast tego popraw się i bądź dumny, że się czegoś nauczyłeś.

 

9. Miej zeszyt do języków

Noś ze sobą zeszyt do języków, zapisuj nowe słowa i zwroty, a także słowa, które chcesz się nauczyć i sprawdź je w słowniku w domu.

 

10. Stawiaj sobie cele

Zaplanuj swoją naukę i to co chcesz osiągnąć w każdym tygodniu, miesiącu i roku. W ten sposób możesz sprawdzić swoje postępy, a stawianie sobie celów sprawia, że ​​rzeczy są łatwiejsze do osiągnięcia.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you