Take notes and make learning eas

notes-514998_1280

Rób notatki i ułatw sobie naukę

 

Robienie notatek jest niezbędnym elementem skutecznej nauki. Jeśli nie robisz notatek podczas zajęć wiele tracisz. Notatki nie tylko pomogą Ci lepiej zrozumieć to, co piszesz podczas zajęć, ale również pomoże Ci lepiej je zapamiętać na przyszłość.

 

Bądź przygotowany

Przygotowanie do zajęć jest ważne. Zbierz potrzebne materiały, jak długopisy, ołówki, zakreślacze, zeszyt przeznaczony tylko do konkretnych zajęć, skoroszyt do notatek i materiałów rozdanych na lekcjach. Jeśli z góry wiesz co będzie na lekcji przygotuj się i poczytaj na tem temat.

 

Rób samodzielnie notatki

W każdej klasie jest jedna osoba, który zawsze robi notatki, a później reszta uczniów, prosi ją o udostępnienie notatek. Jednak notatki będą najbardziej korzystne, jeśli zrobisz je samodzielnie. Lepiej je zrozumiesz i zapiszesz je w taki sposób, który jest najbardziej zrozumiały dla Ciebie. Dowiedz się, co będzie dla Ciebie najlepsze – wypisywanie rzeczy w punktach, robienie ilustracji – najważniejsze, żeby było zrozumiałe dla Ciebie.

 

Skoncentruj się

Aby zrobić dobre notatki musisz skupić się na lekcji i aktywnie słuchać nauczyciela. Musisz również dobrze oceniać, które rzeczy są najważniejsze i które trzeba zapisać. Bądź skupiony i nie daj się rozproszyć innym uczniom i technologii. Pamiętaj robisz to dla siebie.

 

Po lekcjach

Porównaj swoje notatki z innymi uczniami i uzupełnij to, czego Ci brakowało. Przejżyj swoje notatki, sprawdź informacje w internecie i popraw swoje notatki. Niech Twoje notatki będą zorganizowane, trzymaj je w specjalnym folderze. Pamiętaj, aby przejrzeć swoje notatki przed następną lekcą. Jeśli po powtórzeniu nie jesteś czegoś pewny, zawsze możesz zwrócić się do nauczyciela z prośbą o wyjaśnienie.

 

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you