Learn more efficien

hourglass-620397_1280

Efektywniejsza nauka

Są chwile, kiedy nauka przychodzi łatwo, możemy się skupić i rezultaty są natychmiastowe. Jednak są inne chwile, kiedy po prostu nie może zabrać się do nauki, robimy wszystko, aby się nie uczyć  i kiedy w końcu siadamy do nauki i próbujemy się czegoś nauczyć, coś nam przerywa i się ociągamy. Oto, co można zrobić, aby temu zapobiec.

 

Koncentracja

Wyłącz telefon, wyłącz muzykę, poinformuj znajomych, że będziesz zajęty przez następną godzinę. Jeżeli uczysz się na komputerze, nie otwieraj żadnych portali społecznościowych ani stron z zabawnymi zdjęciami, takie strony mogą naprawdę  pożerają Twój czas. Jeśli zrobisz to wszystko, będziesz miał spokój potrzebny do nauki.

 

Przygotuj swoje otoczenie do nauki

Przewietrz  pokoj, upewnij się, że będzie cisza, przygotuj materiały do nauki. Skorzystaj z toalety, przygotuj jakieś przekąski i coś do picia, aby nie mieć żadnych wymówek, by porzucić swoją sesję nauki. Będziesz miał idealną ciszę i spokoj do nauki.

 

Zrób planowaną przerwę

Jeśli wiesz, że masz zamiar uczyć się przez dłuższy czas to zaplanuj przerwę. To nie tylko uczyni Twój proces uczenia się bardziej wydajnym, ale także zwiększy Twoją energię. Niech przerwy nie będą zbyt długie, przerwa trwająca 10 – 15 minut będzie idealna. Pamiętaj, aby pozostać skoncentrowanym w trakcie przerwy i unikaj czasochłonnych czynności. Zrób kilka ćwiczeń, wyjdź na zewnątrz i pooddychaj świeżym powietrzem.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you