How to pass any e

jak-zaliczyć-egzamin

Jak zaliczyć każdy egzamin

 

Zbierz informacje o egzaminie

Dowiedz się dokładnie, jakie są wymagania dotyczące egzaminu. Łatwiej jest być starannie przygotowanym, gdy wiesz, czego się uczyć. Dowiedz się, czy jest to krótki test czy godzinny egzamin; esej pisemny czy test wielokrotnego wyboru. Wpłynie to na sposób przygotowania i długość czasu, który trzeba poświęcić na naukę.

 

Planuj

Gdy wiesz jakie są wymagania, możesz zaplanować swoją naukę. Ważne jest, aby rozpocząć uczyć się wcześnie i zostawić sobie czas na powtórzenie. Podziel materiał, którego musisz się nauczyć na mniejsze części tak, aby nauka nie była przytłaczająca. Znajdź idealny dla siebie czas dnia, aby się uczyć i zarezerwuj sobie ten czas na naukę.

 

Skorzystaj z dostępnych opcji

Pomóż sobie lepiej zapamiętać to, czego musisz się nauczyć używając pomocy wizualnych, takich jak plakaty, schematy, tabele i wszystko co możesz wymyśleć. Materiał podziel na sekcje tematyczne, poukładaj materiał w kolejności ułatwi to ich zapamiętywanie. Jeśli nie możesz znaleźć czegoś w książce, nie wahaj się zajrzeć do sieci, prawdopodobnie znajdziesz tam wszystko, czego szukasz.

 

Efektywnie wykorzystaj czas

Gdy się uczysz, skup się tylko na tym. Wyłącz telefon i komputer, nie loguj się na social media i nie wchodź na śmieszne strony internetowe. Pamiętaj, aby robić przerwy podczas nauki, aby nie przemęczać swojego mózgu. Możesz wybrać się na spacer, pooddychać świeżym powietrzem, porozciągaj się i wykonaj kilka ćwiczeń fizycznych.

 

Nauka w grupie

Możesz pozostać zmotywowany ucząc się w grupie z przyjaciółmi. Twoi przyjaciele mogą mieć dobre pomysły na uczenie się lub pamiętaja, wiedzą więcej niż Ty. Dlaczego nie skorzystać z ich wiedzy i użyć jej dla swojej korzyści. Oczywiście należy się odwzajemnić i przyłożyć się do wspólnej nauki jak i dzielić się swoją wiedzą.

 

Nawyki żywieniowe

Nie zapomnij, aby jeść i pić podczas nauki. Przygotuj zdrowe posiłki i napoje. Oto jedzenie i picie, które jest najlepsze do nauki to: łosoś, orzechy, awokado, warzywa, owoce, woda, soki, koktajle owocowe, ktore dostarczą witaminy i zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3. Unikaj kawy, napojów energetycznych i fast foodu.

 

Wysypiaj się

Śpij 7-8 godzin dziennie, aby czuć się dobrze wypoczętym i gotowym do nauki. Nie idź do łóżka za późno, staraj się kłaść do godziny 23. Wcześnie zacznij dzień i efektywnie wykorzystaj ten czas. Jednak jeśli się tak zdarzy, że się nie wyspałeś, zrób sobie krótką drzemkę w ciągu dnia i nie próbuj się uczyć gdy jesteś zmęczony, nauka może być wtedy nieskuteczna.

 

W dniu egzaminu

Obudź się wcześnie, zjedz zdrowe śniadanie i upewnij się, żeby dostać się na miejsce przed czasem. Pamiętaj, aby zabrać długopis, ołówek, kalkulator lub cokolwiek, czego będziesz potrzebować. Przed rozpoczęciem egzaminu weź głęboki oddech i nie zapominaj, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś by być dokładnie przygotowane. Wreszcie przeczytaj bardzo ostrożnie pytania, przeczytaj je ponownie, jeśli będziesz tego potrzebować, przejrzyj pytania i zaplanuj czas, który możesz poświęcić na każde z nich, nie pozwól sobie utknąć na trudnych pytaniach i wróć do nich, jeśli będziesz miał czas.

 

Powodzenia!

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you