How to work language learning into your everyday schedu

clock-650753_1280

Jak pogodzić naukę języków z codziennym harmonogramem?

 

Ucz się w drodze

Wykorzystaj w pełni czas, którym dysponujesze dojeżdżając do pracy lub szkoły. Możesz wziąć ze sobą książkę do nauki językówlub uczyć się za pomocą aplikacji. Możesz nie mieć dużo czasu do poświęcenia na naukę podczas podróży, ale jeśli będziesz robił to codziennie to systematyczność się opłaci.

 

Zapisz się na zajęcia

Jeśli zapiszesz się na zajęcia to nauka języka będzie częścią Twojego harmonogramu i nie będziesz musiał znajdywać na to czasu. Będziesz czuł się zmotywowany do udziału z powodu swojego nauczyciela i grupy, a także swojej deklaracji wobec szkoły.

 

Ucz się przed snem

Ludzie zazwyczaj czytają lub oglądają coś przed snem. Ten czas można wykorzystać na naukę języków. Poczytaj książkę lub obejrzyj serial  w obcym języku. Jest nawet teoria, która mówi, że pamięta się więcej z tego czego uczy się przed snem. Wypróbuj to.

 

Ucz się podczas przerw

Czy to w szkole, czy w pracy, możesz korzystać z przerw do nauki języków. Przy obecnej technologii zasoby są dostępne dla wszystkich i nie jest wiele opcji. Można się pobrać audiobooki, e-booki, możesz skorzystać z aplikacji, strony internetowej lub programu komputerowego tak jak będzie dla Ciebie wygodnie.

 

Ucz się z kolegą lub koleżanką

Jeśli umówisz się na naukę z kolegą lub koleżanką to trudniej jest odmówić takie spotkanie, niż jak umówisz się sam ze sobą. Tak więc wybierz znajomego do wspólnej nauki języków obcych i ustalcie cotygodniowe spotkanie. Twoj znajomy może Cię motywować i możecie wzajemnie sobie pomagać w trudnych chwilach procesu nauki.

 

Nauka podczas śniadania

Po co czytać gazetę z rana przy śniadaniu, kiedy możesz uczyć się języków w tym czasie? Zastąp poranne czytanie nauką języków, zrób z tego nawyk i obserwuj swój szybki postęp. Jeśli nie możesz się obejść bez wiadomości z rana czemu nie przeczytasz ich w języku obcym i połączysz przyjemne z pożytecznym.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you