7 questions you need to ask yourself before you start learning a foreign langu

learn-64058_1280

 

7 pytań, które musisz sobie zadać

zanim zaczniesz uczyć się języka obcego

Przed rozpoczęciem nauki języka obcego ważne jest, abyś wiedział dokładnie, czego chcesz i co chcesz osiągnąć w procesie nauki. Oto siedem pytań, które pomogą Ci zacząć we właściwy sposób!

 

1)      Którego języka chcesz się uczyć?
Zastanów się, dlaczego chcesz się uczyć języka, w jakim celu chcesz go używać i gdzie. Czy Twój cel jest osobisty czy związany z pracą? Jakie są Twoje perspektywy używania nowo poznanego języka? Zobacz więcej tutaj.

 

2)      Jaki poziom chcesz osiągnąć?  
Czy chcesz osiągnąć poziom podstawowy czy biegłość? Wyznacz sobie cele od samego początku, ale pozostań elastyczny. Przygotuj się, aby zrealizować swój plan i trzymaj się go.

 

3)      Jaka jest Twoja motywacja?
Czy łatwo pozostajesz zmotywowany? Twoja motywacja jest ważnym czynnikiem w wyborze metody nauki języków – samodzielnie lub w grupie.

 

4)      Jak będziesz się uczyć?
Czy wolisz uczyć się samodzielnie za pomocą książek czy oprogramowania komputerowego, czy wolisz prywatne lekcje z nauczycielem, a może chcesz uczyć się w szkole językowej? Rozważ swoje możliwości jak i zalety każdej z metod.

 

5)      Jak będzie wyglądał Twój reżim nauki?

Zastanów się nad swoim codziennym harmonogramem i jak uwzględnisz naukę języków w swoim dniu. Rób plany i dostosowuj je na bieżąco.

 

6)      Co chcesz wynieść z nauki języków?
Pomyśl o korzyściach, których oczekujesz od nauki języka obcego. Czy są to korzyści osobiste? Czy są związane z pracą? To pomoże Ci wybrać cele w nauce i dostosować tempo uczenia się.

 

7)      Czy nauka za granicą jest opcją dla Ciebie?
Wyjazd za granicę jest świetnym sposobem uczenia się języków, ponieważ masz okazję doświadczyć całej kultury danego kraju. Czy jest to opcja dla Ciebie? Jeśli nie teraz to może w przyszłości? Przeczytaj więcej o nauce za granicą tutaj.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you