Getting over the learning h

learn-586409_1280

 

Pokonywanie trudności w uczeniu się

 

Są chwile, kiedy nauka języków staje się trudna i po prostu nie może pokonać jakiejś trudności. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poczynić postępy.

 

Zaakceptuj to

Stało się to – utknąłeś. Uczyłeś się języka i przyszedł moment, w którym nie mogłeś po prostu pójść dalej. Może brakło Ci motywacji czy coś okazało się trudne do zrozumienia. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaakceptować tę sytuację. Dopiero po tym można iść dalej i zacząć działać.

 

Weź sprawy w swoje ręce

Mówią nigdy nie odchodź bez walki, i naprawdę nie powinno się tego robić. Spróbuj zidentyfikować przyczynę swojej przeszkody w uczeniu się. Gdy już wiesz, na czym polega problem, to łatwiej będzie Ci coś z tym zrobić. Twoja motywacja spadła, masz kłopoty ze zrozumieniem czegoś lub nie możesz wrócić do swojej rutyny po wakacjach – nie zniechęcaj się, jest jeszcze nadzieja!

 

Zrób sobie przerwę

Daj sobie czas wolny od nauki. Niech to będzie kilka dni. Samo to może rozwiązać Twój problem, a nawet jeśli nie to i tak zawsze dobrze jest odpocząć. Czasami możesz czuć się przepracowany, a inne aspekty życia mogą wchodzić Ci w drogę.

 

Prześpij się z tym

Jeśli masz problem ze zrozumieniem pewnej kwestii gramatycznej i próbowałeś poradzić sobie z nim przez cały dzień, to jest dobry pomysł, aby odpuścić. Idź do łóżka i prześpij się z tą myślą. Nowy dzień może przynieść nowe pomysły i lepsze zrozumienie.

 

Rozluźnij się

Zrób coś zabawnego, znajdź coś, co Cię rozśmieszy. Właściwa postawa może Ci pomóc przez to przejść. Możesz posłuchać muzyki w języku, którego się uczysz lub obejrzeć zabawny film.

 

Zmień coś

Przemyśl swoją strategię. Jeśli uczysz się na własną rękę w domu warto spróbować czegoś innego. Dlaczego nie zapisać się na kurs językowy i znaleźć motywację w nauce grupowej. Możesz znaleźć idealne szkołę językową tutaj. Jeśli jesteś zmęczony książkami, dlaczego nie znaleźć podcast’u i spróbować innego podejścia.

 

Nie poddawaj się

Ćwicz, a będzie lepiej. Przebrnij przez problem. Jeśli tylko nad czymś pracujesz to robisz postępy.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you