Świąteczne tradycje dookoła świata

orzechy włoskie świąteczne ciasteczka cynamon

 

Świąteczne tradycje dookoła świata

 

 

Ciekawe i nietypowe tradycje świąteczne i wigilijne obchodzone w różnych krajach świata. Chociaż Boże Narodzenie jest świętem religijnym obchodzą je również osoby niewierzące. Niektóre z tych tradycji na pewno Cię zadziwią, a inne może zainspirują?

 

 

Chcesz osobiście poznać tradycje i kulturę innego kraju? Znajdź swoją idealną szkołę językową tutaj i ucz się za granicą.

 

ARGENTYNA

Posiłek wigilijny spożywa się w Argentynie dużo później niż przyjęło się w Polsce, o godzinie 22 lub 23. W Argentynie również o tej porze roku jest ciepło dlatego często posiłek świąteczny spożywany jest w ogrodzie, a nawet w postaci grilla. Podaje się pieczonego indyka, wieprzowinę, a nawet mięso kozie.

 

BUŁGARIA

Tradycyjnie na stole musi się znajdować nieparzysta liczba potraw, najczęściej jest to 7, 9 lub 11, a przy stole musi zasiadać nieparzysta liczba osób. Na tę okazję wypiekany jest specjalny bochenek chleba, udekorowany na wierzchu. W jego środku zapieczona jest moneta, kto ją otrzyma w swoim kawałku będzie miał szczęście w przyszłym roku.

 

DANIA

Według tradycji w wigilię trzeba zrobić coś dobrego dla zwierząt – dlatego Duńczycy zabierają swoje pupile na spacery i karmią ptaki w parkach lub dzikie zwierzęta w lesie. Po wigilijnym posiłku na deser często spożywany jest pudding ryżowy z posiekanymi migdałami. W jednym deserze ukryty jest cały migdał, a ten kto na niego trafi otrzymuje drobny upominek lub jakiś słodycz.

 

GRENLANDIA

Drzewa rosną w niewielkiej ilości tylko na południu, a więc choinki muszą być importowane. Z powodu braku słońca i światła w wielu oknach domów i budynków publicznych wiesza się dekoracje w postaci świecących gwiazd. W okresie świątecznym tradycyjnie spożywa się skórę wielorybią pokrytą tłuszczem, której często nie da się pogryźć więc jest połykana.

 

HAITI

W wigilię dzieci stawiają na ganku wyczyszczone buty wypełnione słomą, w nadziei, że Mikołaj wymieni ją na prezenty. Większość domów jest pozostawiana otwarta z zapalonymi światłami do 3 nad ranem. Dzieciom pozwala się wyjść z domu, a ich rodzice często nie wiedzą gdzie się podziewają do wczesnych godzin porannych.

 

JAPONIA

W Japonii Boże Narodzenie nie jest świętem religijnym, ponieważ nie ma tam wielu chrześcijan. Jest to jednak dzień do dzielenia się radością. Wigilia jest postrzegana jako dzień romantyków, podczas którego młode pary wręczają sobie prezenty i wychodzą do restauracji – bardziej przypomina znane nam walentynki. W pierwszy dzień Świąt tradycyjnie spożywa się… KFC! Jest to tak popularne, że ludzie składają swoje zamówienia z wyprzedzeniem.

 

MEKSYK

W Meksyku bardzo popularne są szopki Bożonarodzeniowe – jest to najważniejszy symbol Świąt Bożego Narodzenia. Szopki często są wielkich rozmiarów, często zabierają cały pokój w domu. Dzień wigilijny jest zakańczany fajerwerkami by świętować dzień Bożego Narodzenia. W zależności o stanu, w którym mieszkają dzieci w Meksyku mogą się spodziewać prezentów 24. grudnia lub 6. stycznia – w święto Trzech Króli.

 

 

Pamiętaj, że na naszej stronie możesz znaleźć idealną dla siebie szkołę językową!

 

 

 

Źródło: https://www.whychristmas.com/

 

 

 

 

Zajrzyj na CourseFinders.com i znajdź swoją idealną szkołę językową!

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Przeczytaj inne popularne artykuły na CourseFinders:

Cytaty na święta

Słodycze dookoła świata

Angielskie słowa, które są często mylone

Przygotowanie do nauki za granicą

Jak nauczyć się każdego języka szybciej?

Zacznij uczyć się języka… TERAZ!

Dziwne angielskie zwroty i ich znaczenie

 

Więcej artykułów znajdziesz na naszym blogu.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you