Ucz się niemieckiego w Niemczech

budynek Reichstagu w Berlinie Niemcy

 

Ucz się niemieckiego w Niemczech

 

Krótki przewodnik po tym jak uczyć się niemieckiego w Niemczech.

 

Po co uczyć się niemieckiego w Niemczech

Języka obcego najłatwiej jest nauczyć się w kraju, w którym jego mieszkańcy posługują się właśnie tym językiem. Dlaczego? Dlatego że tam nie będziesz w stanie go uniknąć! W Niemczech na każdym kroku będziesz miał kontakt z językiem niemieckim, Niemcami i ich kulturą. Język będziesz mógł spotkać wszędzie- zobaczysz go w sklepie, usłyszysz go w autobusie, a używać go będziesz w klasie (i poza nią!).

Sprawdź 375 szkół uczących niemieckiego w Niemczech.

 

Jakie są koszty nauki języka niemieckiego w Niemczech – szkoła językowa, zakwaterowanie i jedzenie

W zależności od wybranej szkoły i miasta tygodniowy podstawowy kurs języka niemieckiego w Niemczech może kosztować około 200 €. Zakwaterowanie może wahać się od 100 € do 300 €, są różne opcje do wyboru, w tym współdzielone mieszkania, pokoje jednoosobowe, mieszkanie u rodziny goszczącej, akademiki. Współdzielone mieszkania i akademiki są najbardziej przystępną opcją. Szkoły językowe mogą udzielić więcej informacji na temat dostępnych opcji zakwaterowania. Średnia cena menu lunchowego w restauracji to 15 €, a posiłek w restauracji typu fast food kosztuje około 10 €.

 

Jak wybrać idealną szkołę językową

Jest kilka rzeczy, które warto rozważyć przy wyborze idealnej szkoły językowej. Ważną decyzją będzie wybór miasta. W większych miastach takich jak Berlin, Hamburg, Monachium, Frankfurt czy Dusseldorf możesz spodziewać się większych kosztów, a w mniejszych miastach – mniejszych. Nauka zagranicą jest połączeniem nauki i podróżowania, sprawdź więc jakie interesujące miejsca może poznać w danym mieście lub co ciekawego możesz tam zrobić – tak aby w pełni skorzystać z wyjazdu.

Sprawdź listę szkół dostępną w mieście, które wybierzesz. Skontaktuj się bezpośrednio z każdą ze szkół by zdobyć informacje o ofercie, cenach i programie zajęć. Większość szkół ma doświadczenie we współpracy z uczniami z zagranicy i będą znali odpowiedzi na wiele z Twoich pytań i mogą doradzić w kwestiach formalnych i związanych z noclegiem i podróżą.

Najbardziej pomocne przy podjęcie decyzji o wyborze szkoły będzie przeczytanie opinii innych uczniów, którzy uczęszczali już do danej szkoły. Możesz podjąć świadomą decyzję i wybrać szkołę, która naprawdę pasuje do Twoich potrzeb, na podstawie doświadczeń innych uczniów, którzy przeszli ten sam proces. Spróbuj znaleźć źródło niezależnych opinii lub miejsce, w którym uczniowie mogą swobodnie rozmawiać o szkołach, a ich opinie nie są moderowane. Coursefinders.com to właśnie takie miejsce, a ponieważ uczniowie muszą się zalogować używając profilu mediów społecznościowych w celu napisania opinii, możesz mieć pewność, że wszystkie recenzje są prawdziwe.

 Tutaj dowiesz się więcej o tym jak wybrać idealną szkołę językową.

 

15 najciekawszych rzeczy do zobaczenia w Niemczech

 • €       Brama Brandenburska
 • €       Katedra w Kolonii
 • €       Mur Berliński
 • €       Checkpoint Charlie – byłe przejście graniczne
 • €       Budynek  Reichstagu
 • €       Wyspa Mainau nad Jeziorem Bodeńskim
 • €       Zamek Neuschwanstein
 • €       Schwarzwald – Czarny Las
 • €       Miniatur Wunderland – park miniatur w Hamburgu
 • €       Formacja skalna Bastei w Górach Połabskich
 • €       Dolina Renu
 • €       Wyspa Muzeów w Berlinie
 • €       Alpy Bawarskie
 • €       Park i Pałac Sanssouci w Poczdamie
 • €       Park rozrywki Europa-Park

 

Przygotowanie do nauki za granicą

By zmniejszyć poziom stresu związanego z nauką za granicą  przygotuj się do tego doświadczenia i zapewnij sobie bezproblemowy pobyt w obcym kraju. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć przygotowując się do nauki za granicą:

1 – Wybierz idealną dla siebie szkołę – to jest prawdopodobnie najważniejszy krok, aby podjąć świadomą decyzję przeczytaj recenzje uczniów takich jak Ty.

 2 – Formalności – sprawdź czy potrzebujesz pozwolenia na naukę, zastanów się czy chcesz wykupić ubezpieczenie na czas podróży uzyskaj informacje od szkoły na temat innych dokumentów, które możesz potrzebować.

3 – Informacje – zdobądź informacje na temat miejsca, które masz zamiar odwiedzić. Sprawdź prognozowane warunki pogodowe, polecane miejsca, interesujące zabytki, informacje turystyczne, gdzie będziesz mógł zgłosić się o pomoc, sprawdź opcje transportu.

4 – Zarezerwuj zakwaterowanie – wybierz rodzaj zakwaterowania, które najbardziej Ci odpowiada i zrób rezerwację z wyprzedzeniem.

5 – Zarezerwuj lot – zrób to z wyprzedzeniem, żeby natrafić na najlepsze ceny. Pamiętaj, by sprawdzić jaki rozmiar bagażu Ci przysługuje.

6 – Idż do lekarza – zbadaj się i upewnij się, że jesteś zdrowy i gotowy do podróży.

7 – Rozplanuj finanse – swój budżet możesz oszacować bazując na informacjach podanych w tym przewodniku. Pamiętaj, aby zaplanować pewną kwotę na nieprzewidziane wydatki.

8 – Pakowanie – pomyśl o tym jakie rzeczy powinieneś wziąć ze sobą. Rozważ jaki mogą panować warunki pogodowe i ile masz miejsca w walizce. Nie bierz za wielu rzeczy i zostaw trochę miejsca w walizce na pamiątki.

9 – Bądź w kontakcie – zaplanuj jak będziesz utrzymywać kontakt ze swoją rodziną i przyjaciółmi I przede wszystkim nie zapomnij ich o tym poinformować.

 

Znajdź swoją idealna szkołę języka niemieckiego w Niemczech tutaj.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you