Berlin za darmo

berlin-za-darmo

Berlin za darmo – czyli co możesz zrobić i zobaczyć nie wydając nic!

Berlin jest stolicą Niemiec i jednym z największych miast w Europie. Berlin można nazwać młodym i międzynarodowym miastem, ponieważ ponad 40 procent ludności ma mniej niż 35 lat, a ludzie ze 189 różnych krajów nazywają to miasto swoim domem (źródło).

Chociaż ceny w euro mogą odstraszać turystów, są sposoby aby wyjść na swoje. Jednym z nich jest oszczędzenie pieniędzy i zwiedzanie darmowych atrakcji.

 

Ucz się niemieckiego w Berlinie

 

Berlin za darmo – co zobaczyć?

Brama Brandenburska (Brandenburger Tor)

Ten charakterystyczny zabytek musi zobaczyć każdy z odwiedzających Berlin.  Powstała w 1791 roku jako królewska brama miasta. Jest zbudowana w stylu neoklasycystycznym i jest ozdobiona imponującym złotym rydwanem ciągniętym przez cztery konie i wiozącym boginię pokoju – Eirene.

 

Reichstag

W odległości jednej przecznicy od bramy znajduje się dom niemieckiego parlamentu (Bundestagu) – budynek Reichstagu. Możesz skorzystać z darmowej przejażdżki windą na górny taras i podziwiać wspaniały widok na miasto.

 

Wyspa Muzeów (Museumsinsel)

Wyspa Muzeów mieści się na rzece Spree w centrum Berlina, a mieści się na niej 5 renomowanych muzeów. Pergamonmuseum, Bodemuseum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie i Altes Museum wspólnie zdobyły status światowego dziedzictwa UNESCO. Wspaniale jest po prostu przejść się po wyspie i podziwiać architekturę, co możesz zrobić za darmo.

 

Berliner Dom – Katedra w Berlinie

Jest to największy kościół w Berlinie, który jest również położony na Wyspie Muzeów. Technicznie rzecz biorą nie jest to katedra, ponieważ nigdy nie była siedzibą biskupa. To teraz, neorenesansowy budynek, to na pewno warto zobaczyć na zewnątrz i wewnątrz.

 

East Side Gallery

Ta ponad 1 kilometrowa część muru berlińskiego jest międzynarodowym pomnikiem ku wolności. Wkrótce po upadku muru berlińskiego artyści przekształcił go w manifest wolności przy pomocy murali. Jednym z bardziej popularnych haseł jest: „No more wars. No more walls. A united world.”

 

Schloss Charlottenburg (Pałac Charlottenburg)

Ten spektakularny budynek jest największym pałacem w Berlinie. Wstęp do pałacu jest płatny, ale możesz snuć się po całym terenie pałacowym i ogrodach za darmo.

 

Checkpoint Charlie (punkt przejścia granicznego)

Ta nazwa została nadana przez aliantów zachodnich temu najbardziej znanemu punktowi przejścia przez mur berliński. Znajdował się w części miasta zajętej przez Amerykanów i tylko cudzoziemcy mogli go przekraczać. Oryginalna wartownia jest obecnie w Muzeum Aliantów, a replika stoi na jej miejscu.

 

Pomnik Pomordowanych Żydów Europy

Ten pomnik upamiętniający zagładę Żydów ma formę pola pełnego 2711 betonowych kolumn różnych wielkości i jest miejscem pamięci o Holokauście.

 

Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa)

Pomnik ten jest dużą atrakcją turystyczną. Jego całkowita wysokość wynosi prawie 70 metrów. Trzeba zapłacić, aby wspiąć się na szczyt i podziwiać widok na miasto, ale możesz obejrzeć pomnik z dołu co również będzie wspaniałym doświadczeniem.

 

Jeśli chcesz uczyć się języków w Berlinie sprawdź te szkoły.

 

Spodobał Ci się Berlin za darmo? Wróć na CourseFinders.com by poczytać o innych miastach, które możesz zwiedzić za darmo, takich jak ParyżNowy JorkBarcelonaRzym czy Londyn.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you