Certyfikaty z języka francuskiego – DELF i DALF

DELF

 

Certyfikaty z języka francuskiego – DELF i DALF

 

DELF (Diplôme d’études en langue française – Dyplom z języka francuskiego) i DALF (Diplôme approfondi de langue française – Dyplom z języka francuskiego na poziomie zaawansowanym ) są oficjalnymi dyplomami certyfikującymi poziom znajomości języka francuskiego jako języka obcego. Są one wydawane i nadzorowane przed francuskie Ministerstwo Edukacji.

DELF składa się z czterech niezależnych testów odpowiadających poziomom ESOKJ (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego) A1, A2, B1 i B2. DELF jest skierowany do początkujących i średnio zaawansowanych uczniów języka francuskiego. DALF ma dwa poziomy, które odpowiadają poziomom C1 i C2 ESOKJ i jest skierowany do zaawansowanych użytkowników języka francuskiego.

Listę oficjlanych centrów egzaminacyjnych DELF i DALF znajdziesz tutaj. Opłata rejestracyjna zależy od tego, które centrum egzaminacyjne wybierzesz.

 

Jeśli chcesz poprawić swoją znajomość języka francuskiego sprawdź ofertę tych szkół.

 

Należy pamiętać, że te dyplomy nie są akceptowane przez rząd francuski jako potwierdzenie znajomości języka francuskiego przy ubieganiu się o obywatelstwo.

 

Format egzaminu DELF

DELF składa się z czterech części – słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Pierwsze trzy są przeprowadzane razem, a mówienie jest przeprowadzane oddzielnie. W zależności od poziomu (A1-B2) słuchanie trwa od 20 do 30 minut, mogą być 2 lub więcej nagrań i są odtwarzane jeden raz lub dwa razy. Musisz odpowiedzieć na pytania związane ze zrozumieniem wysłuchanych nagrań. W części  egzaminu związanej z czytaniem jest kilka tekstów do przeczytania, po zapoznaniu się z nimi należy odpowiedzieć na różne pytania ze zrozumieniem (odpowiedź pisemna, pytania wielokrotnego wyboru, prawda lub fałsz, itp). Długość tekstów różni się w zależności od poziomu. Część trzecia wymaga stworzenia pisemnej wypowiedzi, wymagana długość tekstów różni się w zależności od poziomu egzaminu . Tematy mogą obejmować codzienne życie, udzielanie informacji, wyrażanie swojego punkt widzenia i nie tylko. Mówienie na pierwszych dwóch poziomach składa się z rozmowy kierowanej przez egzaminatora, wymianę informacji oraz scenki z egzaminatorem, poziom B1 zawiera rozmowę kierowaną, interaktywne ćwiczenia i dyskusję, na poziomie B2 wymagane jest, aby przedstawić i obronić swoją opinię.

 

Format egzaminu DALF

DALF C1 składa się z czterech części – słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. W słuchaniu będzie jedno długie nagranie i kilka krótszych, a Twoim zadaniem będzie odpowiedzenie na pytania z nimi związane. Czytanie wymaga odpowiedzi na pytania do długiego tekstu (o charakterze publicystycznym lub literackim). W części pisemnej będzie zobowiązany do podsumowania kilku tekstów i napisać esej. W części opierającej się na mówieniu będziesz musiał zrobić prezentację na podstawie zapewnionych materiałów i napisać esej na temat zawartości tych materiałów. DALF C2 składa się z dwóch części słuchania i mówienia oraz zrozumienia i pisania. W pierwszym z nich jesteś zobowiązany spisać treść nagrania, wygłosić mowę o problemie, o którym mowa w nagraniu i przeprowadzenie debaty z egzaminatorami. Część druga wymaga napisania ustrukturowanego  tekstu opartego na zapewnionych materiałach.

 

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej o certyfikacjach w innych językach sprawdź te artykuły – CILS (włoski), DELE (hiszpański), Test DaF (niemiecki), FCE (angielski), CAE (angielski), TOEFL (angielski), IELTS (angielski).

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu naCourseFinders.com

 

Żródło: https://www.ciep.fr/

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you