Nauka za granicą i praca – czyli na co pozwala prawo w jakim kraju?

praca-podczas-nauki-za-granicą

 

Studiowanie i nauka za granicą są w dzisiejszych czasach już dość powszechne. Są coraz bardziej przystępne finansowo, ich dostępność jest coraz lepsza, a wybór w ofercie jest coraz szerszy. Praca w czasie studiów za granicą, może być sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy podczas pobytu za granicą lub sposobem na zdobycia doświadczenia zawodowego. Wiele osób zakłada, że nie mogą pracować podczas studiów za granicą, jednak nie zawsze tak jest. Często studenci z zagranicy mają możliwość pracy podczas studiów, ale są pewne regulacje, których trzeba przestrzegać.

Dowiedz się, które kraje pozwalają na pracę podczas studiów za granicą i nie przegap okazji, aby w pełni wykorzystać swoje podróże.

 

Pracuj podczas studiów za granicą w Zjednoczonym Królestwie

Jeśli chcesz podjąć pracę w Wielkiej Brytanii w trakcie studiów musisz mieć wizę Tier 4 (studia/nauka długoterminowa). Jest to wiza wydawana dla studentów zagranicznych studiujących w Zjednoczonym Królestwie przez okres 6 miesięcy lub dłużej. Można uzyskać pozwolenie na pracę tylko wtedy, gdy szkoła lub instytucja, do której uczęszczasz jest finansowana przez rząd lub jest uprawniona do wydawania stopni wyższego wykształcenia. Będziesz mógł pracować po 10-20 godzin tygodniowo, w zależności od rodzaju zajęć na jakie uczęszczasz . W czasie wakacji będziesz mógł pracować do 40 godzin tygodniowo, jeśli będziesz mieć pozwolenie na pracę.

Dowiedz się więcej tutaj.

Porównaj ponad 1500 szkół językowych w Zjednoczonym Królestwie.

Pracuj podczas studiów za granicą w Stanach Zjednoczonych

Otrzymanie wizy F-1 (która jest przeznaczona dla uczniów lub studentów, którzy będą brali udział w  zajęciach w pełnym wymiarze godzin w szkole językowej, liceum, na uniwersytecie lub innej instytucji szkolnictwa wyższego), oznacza, że będziesz mieć możliwość pracy na terenie szkoły maksymalnie 20 godzin tygodniowo w okresie nauki i do 40 godzin tygodniowo w czasie wakacji. Należy pamiętać, że praca na terenie szkoły oznacza, że praca musi być wykonywana dla instytucji, w której się uczysz, niekoniecznie wewnątrz budynku danej instytucji. Możesz również pracować w sektorze usług, jeśli takie są świadczone na terenie szkoły np. na stołówce lub w bibliotece. Jeśli chciałbyś pracować poza terenem szkoły, możesz zrobić to tylko po uzyskanie pozwolenia od Amerykańskich Służb Imigracyjnych po roku od rozpoczęcia studiów w formie stażu lub fakultatywnego szkolenia praktycznego (praca związana z kierunkiem studiów).

Dowiedz się więcej tutaj.

Przeczytaj recenzje innych uczniów i wybierz swoją idealną szkołę językową w Stanach Zjednoczonych.

Pracuj podczas studiów za granicą w Kanadzie

W Kanadzie możesz pracować na terenie uczelni lub szkoły bez zezwolenia na pracę, jeśli studiujesz lub uczysz się w pełnym wymiarze godzin na publicznej uczelni, lub prywatnej, która jest w  50% finansowana z funduszy rządowych lub prywatnej instytucji upoważnionej do wydawania dyplomów ukończenia szkół wyższych. Studenci mogą pracować maksymalnie do 20 godzin tygodniowo w przypadku pracy poza terenem szkoły, w przypadku pracy na terenie szkoły nie ma żadnych ograniczeń. Będziesz musiał ubiegać się o pozwolenie na pracę, jeśli program Twoich zajęć akademickich czy zawodowych obejmuje staż. W przypadku, gdy będziesz chciał kontynuować pracę po ukończeniu nauki możesz ubiegać się o pozwolenie na pracę po zakończeniu nauki.

Dowiedz się więcej tutaj.

Sprawdź szkoły językowe w Kanadzie i wybierz tą, która najbardziej Ci pasuje.

Pracuj podczas studiów za granicą w Australii

Jeśli masz wizę studencką w Australii masz prawo do pracy do 40 godzin na dwa tygodnie podczas nauki i w pełnym wymiarze godzin podczas wakacji. Musisz również wiedzieć, że w Australii pracodawca zobowiązany jest formalnie ustalić z Tobą minimalną płacę za godzinę i poinformować Cię o warunkach pracy. W Australii rząd ustala minimalną płacę za godzinę dla każdego sektora pracy, upewnij się i sprawdź jakie powinno być Twoje wynagrodzenie.

Dowiedz się więcej tutaj.

Wybierz swoją szkołę językową w Australii i zacznij planować naukę za granicą już dziś.

Pracuj podczas studiów za granicą w Hiszpanii

Jeśli jesteś studentem zagranicznym w Hiszpanii możesz wystąpić do lokalnych władz o pozwolenie na pracę, dzięki któremu możesz pracować do 20 godzin tygodniowo. To pozwala na pracę w firmie, z którą podpiszesz umowę o pracę w niepełnym wymiarze godzin, a pozwolenia na pracę i umowa z firmą będą obejmowały taki sam okres czasu i nie mogą przekraczać czasu trwania wizy studenckiej. Musisz podjąć pracę związaną z kierunkiem Twoich studiów. Możesz pracować na pełen etat przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy w czasie wakacji.

Dowiedz się więcej tutaj.

Dowiedz się co inni mówią na temat szkół językowych w Hiszpanii i wybierz swój idealny kurs językowy!

Pracuj podczas studiów za granicą w Niemczech

W Niemczech możesz pracować maksymalnie przez 120 dni w roku w pełnym wymiarze czasu pracy i 240 dni w niepełnym wymiarze czasu pracy. Jedynym przypadkiem, w którym możesz pracować więcej niż 120 dni jest sytuacje gdy pracujesz dla instytucji w której się uczysz, ale musisz zwrócić się o pozwolenie u władz lokalnych. Jeśli uczestniczysz w kursie językowym możesz pracować tylko w czasie wakacji.

Dowiedz się więcej tutaj.

Przeczytaj recenzję szkół językowych innych uczniów i znajdź swoją idealną szkołę językową w Niemczech.

Pracuj podczas studiów za granicą we Francji

Podczas studiowania za granicą we Francji możesz pracować na terenie szkoły i poza nią, jeśli masz kartę stałego pobytu studiowania w instytucji zapewniającej dostęp do systemu ubezpieczeń społecznych. We Francji ludzie mogą pracować 35 godzin tygodniowo, a jako student możesz przepracować 60% z tego. W trakcie studiów można pracować tylko w niepełnym wymiarze godzin, a w wakacje możesz pracować w pełnym wymiarze godzin.

Dowiedz się więcej tutaj.

Porównaj szkoły językowe we Francji i wybierz właściwy kurs dla siebie.

Pracuj podczas studiów za granicą w Irlandii

Jeśli uczestniczysz w kursie przygotowawczym lub podstawowym przed studiami w Irlandii to nie możesz pracować. Jeśli studiujesz i jesteś studentem z Europejskiego Obszaru Gospodarczego możesz pracować podczas studiów w Irlandii. Studenci spoza EOG mogą pracować do 20 godzin tygodniowo w trakcie studiów i w pełnym wymiarze godzin podczas wakacji, ale tylko wtedy, gdy ich kurs trwa co najmniej jeden rok akademicki. Ponadto kurs musi być wymieniony w rządowym rejestrze internalizacji. Prawo do pracy kończy się wraz z czasem trwania kursu.

Dowiedz się więcej tutaj.

Przeczytaj recenzje aby znaleźć swoją idealną szkołę językową w Irlandii.

Zanim podejmiesz jakąkolwiek pracę upewnij się i sprawdź na co pozwalają Ci przepisy prawa i Twoja  wiza, zawsze możesz skontaktować się z odpowiednią instytucją zajmującą się sprawami imigracyjnymi lub zapytać w placówce, w której się uczysz.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you