Paryż za darmo

Paryż-za-darmo

 

Paryż za darmo

 

Jeśli zdarzy ci się być w Paryżu na # Euro2016, wykorzystaj okazję by zwiedzić miasto? Nie przeszkodzi Ci w tym oszczędność, w tym poście znajdziesz listę miejsc, które możesz zobaczyć za darmo. Paryż słynie z wieży Eiffla, Katedry Notre Dame i Luwru, ale co jeszcze można zobaczyć i do tego za darmo?

Paryż jest stolicą Francji i jest położony nad Sekwaną. Jest to jedno z najbardziej popularnych miast na świecie pod względem turystycznym i nie jest odwiedzane tylko przez pary, przyjeżdżające na romantyczny weekend, ale także przyciąga miłośników sztuki i architektury, mody, sportu, amatorów francuskiej kuchni i nie tylko.

 

Podziwiaj Wieżę Eiffla z Parc du Champ de Mars

Za podróż na szczyt wieży Eiffla zapłacisz około 15 €, za to podziwianie wieży z dołu nic nie kosztuje. Możesz tą atrakcję połączyć z piknikiem, biorąc ze sobą koc i jakieś przekąski.

 

Katedra Notre Dame

Notre Dame jest średniowieczną katedrą katolicką, a jej nazwa oznacza “Nasza Dama Paryża” (Notre-Dame de Paris). Jego budowa została ukończona w 1345. Wejście jest bezpłatne, ale trzeba zapłacić za wspięcie się na wieże.

 

Spacer wzdłuż Sekwany

Jest to oczywiście bezpłatne i na pewno warte zachodu. Podczas spaceru można podziwiać katedrę Notre Dame z oddali.

 

Spacer Polami Elizejskimi od Place de la Concorde do Place Charles de Gaulle

Wybierz się na spacer wzdłuż najsłynniejszej ulicy w Paryżu i zakończ pod  Łukiem Triumfalnym, który znajduje się na Place Charles de Gaulle.

 

Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris

To muzeum jest poświęcone sztuce nowoczesnej i współczesnej. Wejście jest bezpłatne w przypadku stałych kolekcji. W kolekcjach znajdują się dzieła Picassa, Matisse’a, Braque’a, Lehmbruck i wiele innych.

 

Jedz oczami na Marché d’Aligre

Na tym rynku nacieszysz oczy i poznasz francuskie przysmaki jak i posmakujesz świeże produkty.

 

Zrób zdjęcia na dziedzińcu muzeum Louvre

Wizyta w Luwrze będzie Cię kosztować 15€, jeśli jest to wydatek, na który nie jesteś gotowy, odwiedź to miejsce mimo to, by podziwiać imponujący budynek i słynną szklaną piramidą.

 

Odwiedź Montmartre by zobaczyć Bazylikę Sacré-Coeur

Montmartre to zabytkowa dzielnica znajdująca się na wzgórzu, która jest znana z białej bazyliki Sacré Coeur. Wewnątrz można podziwiać złote mozaiki i witraże. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba zapłacić, jeśli chcesz wspiąć się do kopuły lub zwiedzić kryptę.

 

Wybierz się na spacer po parku Buttes-Chaumont

Przespaceruj się ponad 5 km dróżek prowadzący do groty i wodospadów, jeziora, mostów i zobacz Temple de la Sibylle,

 

Wróć na CourseFinders.com by poczytać o innych miastach, które możesz zwiedzić za darmo, takich jak Nowy JorkBarcelona, Rzym czy Londyn.

 

Jeśli chcesz uczyć się języków w Rzymie sprawdź te szkoły.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you