Przygotuj się do CILS

włoski-cils

 

Przygotuj się do CILS

 

Oryginalna nazwa egzaminu to Certificazione di Italiano come Lingua Straniera (Certyfikat włoskiego jako języka obcego) lub w skrócie CILS. Jest to odpowiednik DELE w języku hiszpańskim lub test DaF w języku niemieckim. Test ten jest organizowany przez Università per Stranieri di Siena (Uniwersytet dla Obcokrajowców w Sienie).

Więcej o certyfikacie CILS dowiesz się tutaj.

Przed rozpoczęciem przygotowań do CILS powinieneś wybrać poziom egzaminu. Pamiętaj, że poziomy CILS odpowiadają poziomom B2-C1 zidentyfikowanym przez Common European Framework of Reference (CEFR).

Powinieneś podjąć się egzaminu na poziomie B1, jeśli jesteś w stanie zrozumieć główne zagadnienia rozmowy związane z rodziną, pracą, szkołą i wypoczynkiem. Potrafisz używać języka włoskiego podczas podróży do miejsc, gdzie jest on używany. Potrafisz pisać proste teksty na znane Ci tematy. Potrafisz robić opisy i wyjaśniać opinie.

Powinieneś podjąć się egzaminu na poziomie B2, jeśli jesteś w stanie zrozumieć główne zagadnienia złożonych tekstów. Możesz z łatwością komunikować się z native speakerami. Potrafisz pisać szczegółowe teksty na różne tematy, wyjaśniać swoje opinie i wymieniać wady i zalety różnych alternatywnych.

Powinieneś podjąć się egzaminu na poziomie C1, jeśli jesteś w stanie zrozumieć dłuższe teksty i podteksty. Potrafisz swobodnie i płynnie wyrazić siebie. Potrafisz używać języka do różnych celów – społecznych, naukowych i zawodowych. Potrafisz napisać szczegółowe, dobrze zorganizowane teksty dotyczące różnych, nawet trudnych tematów.

Powinieneś podjąć się egzaminu na poziomie C2, jeśli z łatwością jesteś w stanie zrozumieć wszystko, co można przeczytać lub usłyszeć. Jesteś w stanie streścić informacje i zaprezentować je. Możesz swobodnie wyrazić siebie, w sposób płynny i precyzyjny i jesteś w stanie odróżnić najmniejsze różnice w znaczeniu.

 

Gdy już zdecydujesz się na odpowiednim dla Ciebie poziom egzaminu, przygotuj się do planowania przygotowań. W zależności od tego, jak wysokie stawiasz sobie cele, zakładając, że posiadasz  podstawową znajomość języka włoskiego i biorąc pod uwagę czas, który jesteś w stanie poświęcić na naukę możesz potrzebować od 3-6 miesięcy poważnych przygotowań.

 

Zdecyduj, czy chcesz, przygotować się samemu z wykorzystaniem książek i zasobów internetowych czy wolisz zdać się na pomoc specjalistów i pójść na kurs w szkole językowej.

 

Poniżej znajdziesz listę linków do materiałów online.

Tutaj znajdziesz książki i materiały do nauki włoskiego.

Jeśli chcesz uczyć się włoskiego możesz wybrać jedną z tych szkół i podejdź do egzaminu CILS.

 

https://www.duolingo.com/course/it/en/Learn-W%C5%82oski-Online

https://lp.babbel.com/d/QAE_index.html?bsc=sok-engita&btp=default&l2=ITA

https://www.oneworlditaliano.com/english/italian/italian-grammar.htm

https://www.uvm.edu/~cmazzoni/3grammatica/grammatica/

https://cils.unistrasi.it/articolo.asp?sez0=89&sez1=0&lng=1&art=202&prev=b

https://italiantranslation-teaching.com/italian-language-certifications/how-to-prepare-for-cils-celi-and-plida-exams-listening/

https://icebergproject.co/italian/2016/01/what-to-know-about-the-cils-exam/

https://icebergproject.co/italian/2015/11/how-ive-been-preparing-for-the-cils-exam/

https://onlineitalianclub.com/downloads-home/

https://www.torredibabele.com/en/Italian_Language_Courses/Test_Your_Italian_Online.html

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu naCourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you