Certyfikat włoskiego jako języka obcego – CILS

włoski-CILS

 

Certyfikat włoskiego jako języka obcego – CILS

 

Oryginalna nazwa egzaminu to Certificazione di Italiano come Lingua Straniera lub w skrócie CILS. Jest to odpowiednik DELE w języku hiszpańskim lub test DaF w języku niemieckim. Test ten jest organizowany przez Università per Stranieri di Siena (Uniwersytet dla Obcokrajowców w Sienie). Ten test dzieli znajomość języka włoskiego na różne poziomy (Uno, Due, Tre, Quattro) odpowiadające poziomom B2-C1 określonym przez CEFR (Common European Framework of Reference for Languages). Test ten koncentruje się na mówieniu, czytaniu, pisaniu i słuchaniu. Chętni zobowiązani są do uiszczenia opłaty rejestracyjnej. Do egzaminu można przystąpić w Instytutach Kultury Włoskiej lub w innych certyfikowanych instytucjach.

 

Dla kogo jest CILS?

CILS jest skierowany do ludzi, którzy uczą się języka włoskiego, ludzi, którzy chcą pracować lub studiować we Włoszech i ludzi, którzy chcą zmierzyć swoją znajomość tego języka. Certyfikat CILS może pomóc Ci dostać się do każdej uczelni we Włoszech i jest często wymagany do potwierdzenia stopnia znajomości języka włoskiego. Wiele firm we Włoszech, które chcą zatrudnić cudzoziemca wymaga od niego posiadania certyfikatu CILS. Do tego egzaminu można podejść w każdym wieku.

 

Format testu CILS

Ten test składa się z pięciu części, w tym czytanie ze zrozumieniem, rozumienie ze słuchu, analiza struktur komunikacyjnych, umiejętności pisania i mówienia. Każda z tych sekcji jest warta maksymalnie 20 punktów, a całkowita liczby punktów dla całego testu wynosi 100 punktów. Najniższy wynik pozwalający na otrzymanie certyfikatu wynosi 55 punktów. Czas trwania egzaminu na poziomie Uno trwa 3 godziny, na poziomie Due 4 godziny, a na poziomach Tre i Quattro po 5 godzin.

 

Źródło: Università per Stranieri di Siena

 

Naucz się włoskiego w tych szkołach i podejdź do CILS.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you