Jak używać Forvo, czyli słownika wymowy

forvo-słownik-wymowy

 

Jak używać Forvo, czyli słownika wymowy

 

Czy słyszałeś już o Forvo? Jeśli nie, to jest to idealna okazja, żeby poznać to niesamowite narzędzie. Jeśli tak, to kontynuuj czytanie, żeby dowiedzieć się więcej o nim i o tym jak z niego korzystać.

Forvo jest idealnym narzędziem dla osób uczących się języka, ponieważ jak można się dowiedzieć na  stronie jest “to największy przewodnik po wymowie na świecie, to miejsce, gdzie możesz znaleźć miliony słów wypowiadanych w ich oryginalnych językach.” Obecnie na Forvo jest prawie 340 języków.

Sprawdziliśmy wymowy słów w językach angielskim, polskim i niemieckim i nie zawiedliśmy się! Słowa są wymawiane przez native speakerów z całego świata, wiele słów ma po kilka różnych wymów – męskim/kobiecym głosem i z różnymi akcentami.

Możesz wesprzeć tą imponującą inicjatywę do nauki języków poprzez dodawanie wymowy słów w swoim języku ojczystym. Możesz także głosować za tym czy czyjaś wymowa danego słowa jest poprawna czy nie i dodać swoją, jeśli uważasz, że tamta była niepoprawna.

Jednak nie zapominajmy o głównym celu – nauce języków i poprawie wymowy. Jest to idealne narzędzie do tego. Z łatwością znajdziesz szukany przez Ciebie język, potem możesz wyświetlić najpopularniejsze wymowy lub wyszukiwać słowa wybrane przez siebie.

Możesz także wyświetlać słowa w najpopularniejszych kategoriach, takich jak Gwiezdne Wojny, piłkarze, Gra o Tron, czy aktorki. Jeśli dotąd nie wiedziałeś jak wymówić Dagobah, Bastian Schweinsteiger, Valar morghulis czy Saoirse Ronan to Twój problem właśnie znalazł rozwiązanie.

Tak więc jeśli uczysz się języka obcego i chcesz poprawić swoją wymowę wykorzystaj to narzędzie i udoskonal swoje umiejętności. Zrób listę słów, których wymowy nie znasz, wyszukaj je na Forvo i ćwicz swoją wymowę słuchając native speakerów.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you